Na Madeiru od října jednodušší. Wizz Air spouští nové spojení na ostrov věčného jara

Maďarský nízkonákladový dopravce od října spojí přímou leteckou linkou Budapešť a Madeiru.
Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air ohlásila spuštění nové linky z Budapešti na portugalský ostrov Madeira. Nové linky budou spuštěny 30. října 2022 s frekvencí dvou letů týdně.

Na Madeiru bude jezdit nový Airbus A321neo, přičemž přímý let z Budapešti na Madeiru by měl trvat pět hodin. Wizz Air momentálně létá do hlavního města Madeiry z polských Katovic, a to od přibližně 180 eur zpátečně. K dispozici jsou i zpáteční lety z Prahy nebo Vídně se společností TAP Air Portugal, a to od necelých 160 eur.

Cestování na Madeiru přeje i zrušení všech vstupních opatření do Portugalska. I díky tomu je zájem o tuto autonomní oblast Portugalska srovnatelný s předpandemickým rokem 2019 – aktuálně je na úrovni 65 procent z celkového počtu pasažérů v předpandemickém roce.

V přibližně stejném období spustí společnost Wizz Air i další atraktivní letecké spojení ze základny v Abu Dhabi. Jedná se o spuštění dvou nových linek na stále populárnější Maledivy a do Kuvajtu.

Rekreanti se tak na Maledivy či do Kuvajtu budou moci dostat z Vídně či Budapešti s jedním přestupem v Abu Dhabi.

Ostrov slavných
Ostrov se pyšní světoznámým rodákem Cristianem Ronaldem, jedním z nejlepších fotbalistů současnosti. Návštěvníci jej mohou v hlavním městě Funchal obdivovat v podobě bronzové sochy vysoké téměř tři a půl metru. Vedle ní se nachází muzeum zasvěcené ikoně portugalského a světového fotbalu.

Aby toho nebylo málo, jeho jméno nese i největší letiště Madeiry – Cristiano Ronaldo International Airport.

Na Madeiru zavítal přes 500 let před Ronaldem i Kryštof Kolumbus. Ten přišel na ostrov s původním plánem nákupu cukrové třtiny. Na Madeiře se však zdržel několik let a dnes se jeho socha tyčí nad přístavem ve Funchalu.

V současnosti je pro cestovatele největším lákadlem příroda, která jí vynesla přezdívku zahrada Atlantiku. Ujet si nelze ani výhledy na nekonečný oceán z majestátných útesů, jedinečným zážitkem je i túra podél takzvaných levád – úzkých vodních kanálů, které byly historicky vybudovány napříč celým ostrovem. K Madeiře neodmyslitelně patří také ochutnávka unikátního místního vína Madeira.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram