Jak vybrat správnou ortopedickou matraci pro vašeho psa?

Kvalitní spánek je pro zdraví a pohodu našeho psa velmi důležitý. Pokud má pes ortopedické problémy, je výběr správného pelechu ještě důležitější. Skvělou volbou pro pohodlí i zdraví je ortopedická matrace.

Při výběru ortopedické matrace pro psa je důležité zohlednit několik faktorů. Prvním je velikost psa, podle které vybíráme velikost matrace, aby byla dostatečně velká, a tedy i pohodlná. Zvlášť větší plemena mají ve zvyku se ve spánku protahovat a odpočívat s nataženými tlapami, takže potřebují dostatek prostoru. Matrace pro psy by měla být dostatečně velká, aby pes mohl pohodlně ležet a natáhnout se na ní. Dalším kritériem pro výběr je zdravotní stav psa. Pokud pes trpí artritidou nebo dysplazií kyčlí, může být ortopedická matrace skvělou volbou, stejně jako pro starší psy nebo velká a těžká plemena. Ortopedické matrace pro psy poskytují pevnou a stabilní podporu pro kosti a klouby psa a pomáhají tak snižovat bolest a ztuhlost, zároveň snižují tlak na pohybový aparát.

Kromě velikosti a pohodlí psa bychom se měli zaměřit také na materiál. Ten by měl jít dobře udržovat a potah matrace by měl být snímatelný. Pak je snadné jej z matrace sundat a vyprat, uchování pelíšku v čistotě nám tak nezabere mnoho času a nebude náročné. Matrace i jiné pelechy pro psy seženeme v mnoha různých designech. To nám může usnadnit výběr z pohledu toho, aby se z psího pelechu stal další doplněk našeho domu nebo bytu a ladil se zbytkem interiéru. U tohoto kritéria máme zcela volnou ruku, protože našemu čtyřnohému kamarádovi na vzhledu pelíšku nezáleží, ocení pohodlí a dostatek místa pro svůj odpočinek.

Pes se samozřejmě vyspí kdekoliv, třeba i na staré dece na podlaze. Pokud ale chceme myslet na jeho zdraví, dobrou kondici a také to, aby jeho život byl co nejdelší, dopřejeme mu kvalitní a zdravý spánek na pohodlné matraci, která pomáhá jeho kloubům.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram