Jak ochránit svoje spotřebiče a prodloužit jim životnost? Za pomocí filtrační konvice!

Pořízení filtrační konvice s sebou nese řadu zajímavých výhod. Nejen, že máte neustále po ruce čistou, chutnou a nežádoucích látek zbavenou pitnou vodu, která dává smysl nejen z pohledu životního prostředí, ale také nákladů, také můžete zajímavým způsobem ochránit svoje domácí spotřebiče a prodloužit jim životnost. Jak je to možné?

Vodní kámen, to je prevít!

Pokud bychom se zblízka podívali na hrdlo varné konvice nebo otvory napařovací žehličky, zjistíme, že se v nich více, či méně usazuje vodní kámen. Jeho původcem je právě voda, která nám teče z našich kohoutků. Jakmile se začne na spotřebičích usazovat vodní kámen, může se snižovat jejich funkce, což jde ruku v ruce s kratší životností. Zbytky vodního kamene se navíc mohou odlupovat a dostat do vody, kterou si zaléváte ranní kávu nebo čaj, o což určitě nikdo z nás nestojí.

Co udělat pro delší životnost spotřebičů?

Vždy je potřeba používat do vybraného spotřebiče jen tolik vody, kolik jí aktuálně potřebujete. A to nejen z důvodu ekonomického, ale také kvůli opotřebení zařízení. Vhodné také je, pokud vodu do vybraného spotřebiče „proženetefiltrační konvicí. Ta ji totiž zbaví choru, dusičnanů, rtuti, vápníku, chloru nebo třeba i pesticidů, což jsou látky, jejichž stopové množství může být ve vodě i přes přísné kontroly přítomné.

Jak fungují filtrační konvice a láhve?

Důvodů, proč používat filtrační konvice a láhve je rovnou několik. Nejen skutečnost, že poměrně snadno prodloužíte životnost varným konvicím, žehličkám nebo třeba kávovarům, ale také vás litr přefiltrované vody z filtrační konvice vyjde asi na korunu a padesát haléřů. Navíc nemusíte z obchodu nosit těžké plastové láhve, což jde ruku v ruce s ekologickou stránkou celé věci.

Voda z filtrační láhve nebo konvice lépe chutná, protože je zbavena typického chlorového zápachu. Ideální je proto k přípravě oblíbených nápojů, ale i pokrmů. Konvice a filtrační láhve jsou také většinou bezúdržbové, jen je u nich čas od času potřeba měnit speciální filtry, které se starají o to, ať máte neustále po ruce chutnou, zdravotně nezávadnou a čistou vodu. A to nejen doma, ale také třeba v práci nebo během procházky lesem.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram