Pronajímání apartmánů u moře – kde, jak, za kolik

Pronajímání apartmánů u moře může být docela slušným zdrojem bočního příjmu. Možnost přivydělat si takovýmto způsobem využívají i Slováci. Pokud i vás láká šance na tuto formu výdělku, pak jsou následující řádky určeny vám.

Kde Slováci pronajímají apartmány nejčastěji:

Chorvatsko – Destinací č.. 1 je jednoznačně Chorvatsko, které láká pronajímatele zejména kvůli vysoké návštěvnosti země. Slováci tam kupují stále více apartmánů navzdory růstu cen nemovitostí. Ten totiž zvedá i ceny nájemného, ​​což jim umožní vydělat ještě víc.

Bulharsko – Oblíbenou zemí je i Bulharsko, které je vyhledáváno kvůli nízkým cenám realit. Nízké jsou však i ceny služeb, dopravy a potravin, což láká na pobřeží země mnoha Slováků. Víceří z nich hledají nocleh právě v apartmánech pronajímaných krajany.

Egypt – Počet slovenských apartmánů v Egyptě je sice stále slušný, ale v posledních letech mírně poklesl. Důvodem jsou rostoucí bezpečnostní rizika a o něco horší politická stabilita, která do země na Nilu láká podstatně méně turistů.

V jakých lokalitách je o apartmány největší zájem:

  • v tichých čtvrtích obklopených nedotčenou přírodou
  • ve městech a vesničkách, kde jsou kromě pláží i památky
  • v lokalitách s čilým společenským a kulturním děním
  • v lokalitách s nadstandardní občanskou vybaveností

Za kolik lze apartmán koupit a následně pronajmout
Chorvatsko – Nejlevnější apartmány stojí kolem 70 000 €, ale Slováci na jejich koupi utrácejí od 100 000 do 200 000 €. Cena pronájmu za 1 noc se pohybuje od 20 do 200 €, takže návratnost může být od 3 do 7 až 10 let.

Bulharsko – V Bulharsku jsou ceny mnohem nižší. Plně vybavený apartmán pro celou rodinu se dá koupit i za 30 000 €. Pronajímat se následně dá od 15 € za noc, ale průměrné ceny pronájmů se pohybují na úrovni kolem 30 až 60 € za noc.

Egypt a Turecko – Ještě levněji se apartmány prodávají v Egyptě nebo Turecku. S trochou štěstí seženete komfortní prostor v lukrativní lokalitě i za 20 000 €. Ceny pronájmů jsou podobné jako v Bulharsku, takže průměrně očekávejte do 60 € za noc.

Itálie a Španělsko – Jih Evropy je zcela jinou cenovou kategorií. Zaplatit za studio nebo apartmán v Itálii či Španělsku kolem 300 000 € není nic výjimečného. S tím rostou i ceny pronájmů, které mohou běžně dosahovat nad 80 € za noc.

Jak financovat koupi apartmánu pomocí hypotéky
Chorvatsko – Financování nemovitosti v Chorvatsku není pro cizince žádná výhra. Banky jim sice hypotéku schválí, ale většinou s úrokem od 6 až 7%.

Bulharsko – Cizinci seženou hypotéku iv Bulharsku, ale také se musí připravit na vysoké úroky. Většina bank momentálně sází na sazby ve výši od 7 %.

Egypt – Máte-li zájem o koupi apartmánu v Egyptě, na hypotéku se nespoléhejte. Banky v této zemi je cizincům vůbec neposkytují.

Španělsko – Právě ve Španělsku získají cizinci hypotéku nejvýhodněji. Místní banky jsou ochotny půjčit jim až do 50 % celkové pořizovací ceny se slušným 2 % úrokem.

Sezóna u moře je stále v plném proudu, takže na pronajímání apartmánů se ještě dá vydělat. V některých zemích vyřídíte koupi nemovitosti za pár dní, takže v apartmánu přivítáte první nájemníky ještě letos. Pokud seženete objekt v nějaké atraktivní lokalitě, která je navštěvována i po skončení sezóny, s pronajímáním to můžete roztočit naplno.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram