Módní návrhář Ralph Lauren žije v kamenném zámečku z jiného století

Jen hodinu cesty od centra New Yorku, ve vesničce Bedford, stojí dům v normanském stylu, který dokonale vystihuje osobnost slavného designéra. Je to pořádná dávka anglické noblesy s americkou energií.

Světoznámý designér Ralph Lauren se svou manželkou Ricky vlastní pět domů a všechny jsou obrazem světa jejich fantazie. Svou krásou zaujme byt v Manhattanu, plážový dům v Montauku, ranč v Telluridu i tropické hnízdo na Jamajce, ale zámeček v Bedfordu u New Yorku je nejblíže k jeho nejstaršímu a nejmocnějšímu „já“ – americký gentleman.

Nazvat Bedford předměstím je poněkud zavádějící, tato vesnička je jako z jiného století. Územní členění je velkorysé, domy jsou zde skryty a koně jsou vítány. Tuto atmosféru cítíte už na příjezdové cestě k Ralphovu domu. Je obklopen více než 100 hektary trávníků a lesů. Normanský sloh domu převzatý z britských ostrovů symbolizuje kámen a břidlice. Byl postaven v roce 1919, vidět to na něm a není důvod si myslet, že bude vypadat za sto let jinak. Sídlo na ploše 1 500 čtverečních metrů je velké, ale ne příliš ohromující, je takové akorát a hlavně pohodlné. Jediným signálem toho, kdo je právě v domě, je auto na nádvoří, jedno ze sbírky klasických sportovních modelů, které vypadají jako v den, kdy byly vyrobeny, tedy před půlstoletím.

Hned ve vstupní hale nás přivítá velkorysý stolek z období Juraje II, jedna z mnoha olejomaleb a vůně lilie. V celém domě jsou bohatá aranžmá romantických bílých květů – hortenzie a lilie doplněné oldskúlovými rudými růžemi. Hala se otevírá vlevo do mahagonem obložené knihovny a vpravo do jídelny s majestátním stolem z dob Juraje III pod křišťálovým lustrem od Oslera. Navzdory množství maleb, měkkým kobercům a věžím knih je atmosféra velmi vzdušná.

Ralph Lauren má rád hluboké a dramatické barvy, dává přednost obložení z mahagonu, georgiánskému leštěnému nábytku a perským kobercům. Na každém kroku můžete vidět obrazy zvířat cítit Ralphovu fascinaci kůží. Lauren sbírá kůži tak, jak antropolog sbírá kosti. V domě se objevuje ve všech možných podobách.

Na patře se nachází soukromá část, pětipokojový apartmán otevřený ze zaoblené haly. Ložnice s tmavomodrými stěnami, připomínajícími půlnoční oblohu za úplňku, má poněkud modernější nábytek než zbytek domu. Postel z dob regentstva doplňuje noční stolek s kapesními hodinkami, doplňky z želvoviny a křišťálové pohárky s lahví San Pellegrino. V hlavní koupelně stojí uprostřed mramorová vana s obkladem z 18. století a vytváří iluzi historické ložnice.

Každý dům má své srdce, často bydlí v kuchyni nebo v knihovně. V domě Ralpha Laurena bije nejsilnější životní síla v šatně s čalouněnými zelenými stěnami z plsti, vysoce leštěným mahagonem a luxusním tichem v obklopení krásného oblečení. K dispozici je police kožených holínek, která je stejně zajímavá jako jakákoli sbírka čínských váz, stěna kašmírových svetrů převážně v odstínech námořnické a šedé a další stěna belgických mokasín, které jsou všechny označeny logem „RL“. Tady si Ralph Lauren říká „dobré ráno“.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram