Články a videa v sekci Zahrada

Pravidelná údržba grilů

access_time31.březen 2020remove_red_eye66chat_bubble_outline0

Aby vám grily dobře a dlouho sloužily, je potřeba udržovat je v čistotě. Údržba grilů na dřevěné uhlí ani údržba plynových grilů však není žádná věda ani alchymie. Stačí pravidelnost a základní nářadí. Údržba grilů na dřevěné uhlí - Pro údržbu svého grilu na dřevěné uhlí ..

Zahradní grily a krby na dřevěné uhlí - Naše tipy

access_time31.březen 2020remove_red_eye62chat_bubble_outline0

Připravili jsme pro vás výběr několika tipů pro úspěšné grilování. Rovněž jsme zařadili i odpovědi na nejčastější dotazy týkající se grilů a grilování. Ať už vlastníte gril na dřevěné uhlí, gril plynový, nebo o jejich koupi teprve uvažujete, určitě se Vám naše tipy budou hodit. ..

Jak udržet čistou vodu v zahradním jezírku

access_time20.květen 2020remove_red_eye17chat_bubble_outline0

Občas se každému majiteli zahradního jezírka stane, že se zakalí i přes pravidelnou péči. V takových případech musíte použít jezírkovou chemii, aby se rovnováha ve Vašem jezírku opět obnovila. Ideální je zajistit dokonalou rovnováhu tak, abyste používání jezírkové chemie omezili. ..

Trávník výsevem nebo pokládkou?

access_time17.květen 2020remove_red_eye19chat_bubble_outline0

Neznám nikoho, kdo by si s chutí nezalenošil na sluncem vyhřátém trávníku. Vždyť pohled do zeleného uklidňuje a bzukot hmyzu slastně uspává. Kdo však je majitelem zahrady s trávníkem, ten dobře ví, kolik práce je zapotřebí, aby tráva rostla tam, kde má, a byla hustá a svěží. Začínat se ..

Netradiční dřeviny našich zahrad - Jeřáb oskeruše (Sorbus domestica)

access_time17.květen 2020remove_red_eye19chat_bubble_outline0

V krajích, kde je domovem vinná réva, se můžete setkat se vzácnou a netradiční ovocnou dřevinou. Jmenuje se jeřáb oskeruše (někdy též oskoruše)(Sorbus domestica).V Evropě domaJeřáb oskeruše roste ve střední a jižní Evropě, zasahuje až k Černému moři a do Malé Asie. Ojediněle se vyskytuje ..

Zahradní nábytek do každé zahrady

access_time16.květen 2020remove_red_eye19chat_bubble_outline0

Dny se nám prodlužují, noci krátí a slunečního svitu přibývá. Za pár dní už budou paprsky i hřát, a to je ideální příležitost se jim na zahradě postavit čelem. K tomu ovšem potřebujete pohodlný zahradní nábytek.I vy možná právě stojíte před otázkou, jak si odpočinkový kout pro svou ..

Pěstujeme orchideje

access_time16.květen 2020remove_red_eye18chat_bubble_outline0

TeplotaV přírodě orchidejím vyhovuje rozdílná denní a noční teplota. Proto je vhodné toto prostředí simulovat i v bytě a vybrat místo, které je v noci chladnější než ve dne. Vyhovuje jim např. okenní parapet. Teplota hraje důležitou roli, protože právě její změny přispívají k rozkvětu ..

Kácení stromů - zákonné požadavky

access_time16.květen 2020remove_red_eye13chat_bubble_outline0

Kácení stromu, dokonce na vlastním pozemku podléhá určitým zákonům a pravidlům. V následujícím článku jsou shrnuty některé zákonné požadavky, které nám mohou pomoci vyhnout se zbytečné pokutě.Snad každý z nás se někdy setkal s problémem, souvisejícím s nutností pokácet jeden nebo více ..

Zahradní krb

access_time15.květen 2020remove_red_eye18chat_bubble_outline0

Venkovní neboli také zahradní krb nám poslouží především v letních měsících, kdy nám zpříjemní posezení s rodinou nebo s přáteli na naší zahrádce. Zatímco vnitřní varianta je určena především k vytvoření příjemného tepla a k jedinečnému vizuálnímu efektu, venkovní variace ..

Koření v kuchyni - Badyán

access_time15.květen 2020remove_red_eye11chat_bubble_outline0

Badyán je zajímavým, v naší kuchyni nepříliš používaným kořením, nazývaným také hvězdicový anýz nebo čínský anýz. Prvenství patří ČíněBadyán byl používán a pěstován v Číně již před 3000 lety. Poměrně brzy se s ním seznámili Rusové. Do západní Evropy se dostal údajně ..

Skrýše v korunách stromů

access_time15.květen 2020remove_red_eye10chat_bubble_outline0

Snem každého dítěte je mít tajnou skrýš, kde se ukryje před zraky dospělých. I vy jste určitě v dětství po takovém úkrytu toužili. Nyní můžete splnit tento sen vašim ratolestem! Postavte jim domeček na stromě! Určitě vaši snahu ocení a budou vám vděčné.PřípravaVšechno co budete ..

Voda nad zlato?

access_time13.květen 2020remove_red_eye16chat_bubble_outline0

Každý správný hospodář se snaží neplýtvat, buďme i doma hospodární a neplaťme víc, než je nutné. Například spotřeba vody se dá omezit, aniž bychom si ubrali na komfortu. Stačí se zamyslet. SprchaPři sprchování je až třikrát menší spotřeba teplé vody než při koupání ve vaně. Platí ..