Články a videa v sekci Domov a bydlení

Podlahové topení - mokré nebo suché?

access_time17.květen 2020remove_red_eye18chat_bubble_outline0

Podlahové vytápení má ideální vlastnosti pro rozvod tepla. V budoucnu se na něj bude orientovat stále více domácností. Jaké možnost existují? Čtěte dále...Podlahové vytápění funguje na principu pozvolného sálání tepla, nejprve tak dochází k ohřátí podlahy a následného vytopení vzduchu v ..

Vybíráme střešní krytinu

access_time17.květen 2020remove_red_eye15chat_bubble_outline0

Pořízení šikmé střechy bývá sice finančně náročnější, ale věřte, že se vám tato investice vrátí minimálně v podobě delší životnosti. Zároveň se vyhnete problémům, které tíží převážně střechy rovné, jež jsou více vystavené působení slunečního záření, vodě či sněhu, ..

K čemu potřebujeme zrcadla

access_time17.květen 2020remove_red_eye16chat_bubble_outline0

Kdo vlastně vynalezl zrcadlo, nevíme. Od kdy jej používáme, to je také nezodpovězená otázka, ale pravdou je, že od pradávna. Dnes si byt, dům či jenom pokoj bez zrcadla neumí představit žádná žena a muži by se bez něho také sotva obešli.Magická moc zrcadla?V minulosti bylo zrcadlu připisováno ..

Betonová dlažba

access_time17.květen 2020remove_red_eye15chat_bubble_outline0

Většina z nás si s betonovou dlažbou spojuje s dlažbou zámkovou, zažívající velký boom především v devadesátých letech. Přitom bylo na „výběr“ z jednoho tvaru a jedné barvy – šedé. S tímto je již konec, v dnešní době máme široký sortiment zahrnující mnoho barev a tvarů. A je to ..

Sauny - finské dědictví

access_time16.květen 2020remove_red_eye17chat_bubble_outline0

Sauny jsou známé svými blahodárnými účinky na lidský organismus. A v zimních měsících jistě oceníte energii, kterou vám v podobě tepla dodávají. Tak proč si takovou mini-saunu nepořídit i domů?Pobyt v sauně má mnoho kladů. Kromě příjemné relaxace má i pozitivní vliv na imunitní systém, ..

Krby a krbová kamna

access_time15.květen 2020remove_red_eye15chat_bubble_outline0

Předtím, než se začneme zabývat konkrétními fakty a popisem tohoto stále oblíbenějšího doplňku našich domácností, je nutno si uvědomit základní rozdíl mezi krby a krbovými kamny. Ten spočívá v tom, že krbová kamna vězní plameny za sklem, oproti tomu nám krby nabízí otevřený oheň, pokud ..

Kachlová kamna opět in

access_time14.květen 2020remove_red_eye12chat_bubble_outline0

Ta tam jsou časy, kdy klasická kachlová kamna byla součástí skoro každé vesnické chalupy. Kdo se chce vrátit v čase zpět a podobná kamna si pořídit, draze za ně zaplatí. Na druhou stranu se dřevo pomalu stává opět jedním z nejdostupnějších a nejlevnějších paliv, vzhledem ke stále rostoucím ..

Jak vybrat správnou digestoř?

access_time14.květen 2020remove_red_eye15chat_bubble_outline0

Odsavač par (digestoř) má v dnešní kuchyni nezastupitelné místo. Jeho hlavní funkcí je odvod páry a pachů při vaření, ale také odvod kysličníku uhličitého, jenž vzniká při vaření na plynovém sporáku. Dnešní odsavače jsou velmi výkonné a navíc se mohou stát moderním doplňkem kuchyně. ..

Dveře - vstupní a interiérové

access_time13.květen 2020remove_red_eye15chat_bubble_outline0

Již dávno neplatí, že dveře nám do domu vybírá architekt, stále více lidí si chce zvolit tento nutný doplněk svého obydlí samo, ať už se jedná o dveře do interiéru nebo vstupní. Pokud se začneme o tuto problematiku zajímat podrobněji, zjistíme, že takový výběr není nic jednoduchého. ..

Jak se zbavit molů, klíšťat, mravenců a dalších škůdců?

access_time13.květen 2020remove_red_eye14chat_bubble_outline0

Nepříjemný hmyz v domácnosti nám může nadělat plno obtíží. Poradíme vám jak zatočit s moly v šatníku, s komáry v ložnici, s blechami v kožichu svých mazlíčků, jak se zbavit klíšťat, vší, much, mravenců a dalších škůdců v domácnosti.Každý jistě dobře ví, jak je nepříjemné, ..

Tapety na zeď netradičně

access_time13.květen 2020remove_red_eye13chat_bubble_outline0

Tapety jsou klasika. S jejich pomocí můžeme dát každé místnosti netušený rozměr, oživit starý nábytek, vytvořit nečekané a originální kombinace. Chce to ani ne tak zručnost a trpělivost - tapetování zvládne opravdu každý - jako trochu fantazie a inspirace. Fantazii necháme na vás a inspiraci ..

Slavní architekti - Feidiás

access_time13.květen 2020remove_red_eye11chat_bubble_outline0

Feidiás byl největším sochařem starověku. Jeho slávu nepřekonal ani Myrón, ani Polykleites, ani Praxiteles. Nepřekonala jej však ani většina pozdějších sochařů, snad jen samotný Micheangelo. Měně je známo, že tvůrce čtvrtého divu světa, Diovy sochy v Olympii, byl také znamenitým ..