Zahrada keyboard_arrow_right Okrasné zahrady keyboard_arrow_rightZazimování zahradního jezírka

Obrázek příspěvku: Zazimování zahradního jezírka

Zazimování zahradního jezírka

personaccess_time07.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye58 shlédnutí

Jezírko alespoň zčásti vypustíme a vyčistíme od organických zbytků, které se tam vlivem venkovních podmínek dostaly. Všechno, co tam postupně napadalo, větrem naválo a čemu se nedá předejít. Nahromadilo se spadané listí, mrtví živočichové, zůstávají na dně tlející zbytky rostlin. Po odstranění těchto nečistot pak vodu opět doplníme.Některé vodní rostliny jsou citlivé na chlad a zimní období by ve vodě nepřestály. Je to mnohdy složitá věc. Kam s nimi? Některé tropické druhy leknínů, vodních hyacint je nutné dát někam do tepla.

Řešením může být zimní zahrada nebo nějaká světlá chladnější místnost, sklep a podobně. Ostatní rostliny, kterým mráz vadit nebude, mohou zůstat na dně jezírka.Musíme se zajímat o přezimování různých vodních rostlin, zejména těch, které máme v jezírku vysazeny, abychom věděli, co s nimi. Osvědčená je větší prohlubeň ve středu jezírka a tam na zimu rostliny přemístíme.Stejné je to se zazimováním vodních želv a rybiček. Můžeme je nechat zimovat při pokojové teplotě.

Ostatní ryby a některé druhy želv se mohou nechat přezimovat přímo v zahradním jezírku. Platí tady ovšem zásada, jezírko nesmí být mělké, hloubka vody minimálně 1 - 1,5 m. Dno by mělo být bahnité nebo písčité, aby se tam mohli přezimující živočichové schovat.

Když jezírko v zimě zamrzne, je nutné udělat do ledového povrchu několik větších otvorů, aby mohli jeho obyvatelé na dně zahradního jezírka dýchat. Při velkých mrazech je dobré hladinu jezírka zakrýt kusy dřeva nebo svazkem větví, aby se led vytvořil slabý a nesouvislý.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Jaro je za dveřmi, čas pro probouzení zahradního jezírka

personRedakceremove_red_eye31bookmarkOkrasné zahrady

Při osazování vodních rostlin je nutné znát několik zásad:Hloubka zeminy na dně jezírka by měla být cca 15 cm a měla by být překryta cca 2 cm písku kvůli rybám.Rostliny vysazujeme do zahradního jezírka od poloviny jara do poloviny léta.Ryby vysazujeme asi tak 6 týdnů po ..

Jak udržet čistou vodu v zahradním jezírku

personRedakceremove_red_eye18bookmarkOkrasné zahrady

Občas se každému majiteli zahradního jezírka stane, že se zakalí i přes pravidelnou péči. V takových případech musíte použít jezírkovou chemii, aby se rovnováha ve Vašem jezírku opět obnovila. Ideální je zajistit dokonalou rovnováhu tak, abyste používání jezírkové ..

Drtiče zahradního odpadu

personRedakceremove_red_eye31bookmarkZahradní stroje a nářadí

Chataři a chalupáři vyprodukují během celého roku mnoho zahradního odpadu. Zejména větví např. při prořezávání stromů. Když je ho více nastává jeho pálení. To ale dnes již jen tak nelze. Zákony se zpřísňují. Výborným řešením, které nám z odpadu vyrobí hmotu, ..

Nářadí, přístroje a nástroje pro práci na zahradě

personRedakceremove_red_eye33bookmarkZahradní stroje a nářadí

Na zahradě, či pozemku, je pořád, co opravovat nebo upravovat a k tomu potřebujeme kvalitní nástroj. A některé jsou doslova nutné pro pohodovou a klidnou práci. Tak si je představíme. Drtiče zahradního odpaduChataři a chalupáři vyprodukují během celého roku mnoho zahradního ..

Údržba,očista a uložení nářadí a přístrojů na zimu

personRedakceremove_red_eye38bookmarkZahradní stroje a nářadí

Každý správný chalupář a chatař se o své nářadí a přístroje, často používá při své práci, také řádně stará aby mu vydržely co nejdelší dobu. Proto je důležité se jim věnovat zejména na podzim,kdy většinou již končí řada prací a chalupa a chata se zpravidla ..

Plastový nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye42languagereceptarprimanapadu.cz

Plast je bezpochyby fenoménem posledních let. Je všudypřítomný a pronikl už do všech oblastí výroby. Není proto divu, že se nevyhnul ani zahradě a zahradnímu nábytku jako takovému. Plastový zahradní nábytek má mnohé výhody, a proto řady jeho spokojených uživatelů na celém ..

Kovový nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye32languagereceptarprimanapadu.cz

Každý z nás kdo má zahradu, samozřejmě si přeje mít hezké posezení. K tomuto záměru si pořídíme zahradní nábytek. Současný trh nabízí velký výběr zahradního nábytku a také z různého materiálu. Materiál na zahradní nábytek může být plastový, kovový, ratanový ..

ZAHRADNÍ JEZÍRKA

personSimona Chvátilováremove_red_eye41languagereceptarprimanapadu.cz

Je to velmi uklidňující poslouchat jak šplouchá voda. Pozorovat rybičky v jezírku a kochat se krásou rozkvetlých rostlin kolem. Pokud nevíte jak začít, doporučila bych Vám encyklopedii zahradního designu. Budování jezírka je zde názorně popsáno krok za krokem a doplněno řadou ..

Stavba zahradního jezírka

personRadka Eliáškováremove_red_eye30languagereceptarprimanapadu.cz

Bez vody na zahradě by si někteří z nás ani zdaleka nedokázali představit pohodové odpoledne. Ať už je to zahradní jezírko nebo rovnou koupací bazén, neměli bychom na vodu zapomínat. Přeci jen je to právě voda, která během parných letních dní dokáže příjemně osvěžit ..

Multifunkční pomocníci

personSimona Chvátilováremove_red_eye40languagereceptarprimanapadu.cz

Multifunkční pomocníci, zahradní traktory rozhodně nemusí být pouze jakousi zvětšenou variací sekačky. Mnozí lidé si je kupují nejenom kvůli sekání své zahrady, ale i pro jejichmultifunkční využití. Opravdu kvalitní zahradní traktory jsou schopny obhospodařovat okolí ..