Domov a bydlení keyboard_arrow_right Domov a bydlení keyboard_arrow_rightZařízení bytu a domu

Obrázek příspěvku: Zařízení bytu a domu

Zařízení bytu a domu

personaccess_time02.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye24 shlédnutí

Jak by měl vypadat váš první byt a co by v něm nemělo chybět?

Samozřejmě toto a ještě více záleží na individuálních jedincích a na charakteru jakým bude byt pojat. Trochu jinak bude vypadat byt samotného muže a trochu jinak samostatné ženy. Jsou zde i další věci jestli budou mít rodinu nebo ji už mají.

Podívejme se na zařízení bytu z pohledu tří členné rodiny. Určitě velmi záleží na tom, do jakého bytu se chcete nastěhovat. Jestli do úplně nového nebo do bytu, který před vámi někdo používal.

Každopádně počítejte s investicí do vymalování bytu. Teprve potom se můžete pustit do jeho zařizování. Dalším krokem bude výběr vhodné podlahové krytiny. Nabídka je velmi široká a můžete si tak vybírat napříkald mezi linoleem, marmoleem, koberci, kachličkami a nebo plovoucí či masívní podlahou. Novým trendem jsou i vinylové podlahy. To zaleží na vás, jak a co vám bude vyhovovat. Obecně platí, že do kuchyně se hodí spíše kachličky nebo linoleoum z hlediska lépe udržitelné hygieny. Každému se občas stane, že v kuchyni něco rozlije nebo zbytky jídla upadnou na podlahu.

Další věci, které jsou prakticky nezbytné spadají do kuchyňského vybavení. Pořiďte si tedy hrnce, talíře, sklenice, příbory a další. Tyto nezbytné věci zajistí hlavní chod domácnosti. Až posléze si uvědomíte, co všechno ještě potřebujete a do jaké míry chcete investovat. Do kuchyně si dokupte jídelní stůl (je-li to možné) a židle, protože málokomu chutná oběd ve stoje. Dále je nutné zařídit ložnici a dětský pokoj (je-li nutný). Nezapomeňte, že základním vybavením každého bytu je postel nebo jiné místo, kde můžete složit hlavu po náročném dni. Nezapomínejte také na skříně a komody pro vaše oblečení. Rozhodně doporučujeme, aby každý měl svou vlastní skříň na své osobní věci, protože si tím výrazně urychlíte čas než kdybyste něco hledali.

Pokud zařizujete dětský pokoj, berte ohled na věk dítěte. Dítě, které právě nastupuje na základní školu potřebuje psací stůl, kde si může dělat své domácí úkoly. Na stole by nemělo chybět kvalitní osvětlení. O kvalitní dětské posteli a úložném prostoru pro své oblečení a hračky ani nemluvě.

Co se týče vybavení obývacího pokoje, zde obvykle patří nějaká pohovka, stůl a křesla (popř. židle). Pořiďte si rovněž televizi, abyste si mohli užívat pohodové chvíle s rodinou při sledování vašich oblíbených filmů nebo pohádek.

S tímto vším byste měli mít zařízený byt na hrubo. Teď už bude dále záležet jen na vás, jak si byt doděláte, co koupíte a co ne. Rozhodně nezapomeňte na nějaké obrazy nebo fotky vaší rodiny, ať už jen z venku nebo z dovolené. Květiny vám byt opticky zaplní a navíc vytvářejí příjemné útulné prostředí.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Moderní trendy v zařizování bytů a rodinných domů - 2. část | Moderní interiér

personRedakceremove_red_eye24bookmarkDomov a bydlení

Trend č. 7 - čistota a liniePotrpíte si na dokonalém pořádku a chcete mít svůj byt či kancelář dovedený k dokonalosti? Vsaďte na čisté linie a klasické barvy. Vyberte si nábytek v rovných liniích, stačí jen několik kousků, a jděte do bílé, červené a černé barvy. Stěny ..

Požadavky na zajištění staveniště – Příloha č.:1 k Nařízení vládyč. 591/2006 Sb.

personRedakceremove_red_eye26bookmarkStavba

Stavby, pracoviště a zařízení staveniště musí být ohrazeny nebo jinak zabezpečeny proti vstupu nepovolaných fyzických osob, při dodržení následujících zásed: - Staveniště v zastavěném území musí být na jeho hranici souvisle oploceno do výšky nejméně 1,8 m. Při ..

Rekonstrukce domů, zateplení panelových domů

personRedakceremove_red_eye17bookmarkRekonstrukce

Mnoho panelových domů má již nevyhovující balkóny a lodžie. Jedná se zejména o problémy s porušenou omítkou, bezpečností nebo dokonce i se statikou. V prvním případě lze provést sanaci vlhkých zdí vhodným hydroizolačním systémem. Dále je možno provézt výměnu zábradlí ..

Moderní trendy v zařizování bytů a rodinných domů - 1. část | Moderní interiér

personRedakceremove_red_eye24bookmarkDomov a bydlení

Trend č. 1 - plastMateriál 21. století, i tak se říká PVC. A z plastu dnes lze vytvořit opravdu všechno. Od skříní, židlí, stolů, lamp, dekorací, přes plastové dveře a plastová okna až ke stavebnímu materiálu. Výhodou plastu je, že je lehce tvarovatelný, odolný, pevný, dá ..

Roubenky (roubené stavby, roubené domy)

personRedakceremove_red_eye37bookmarkPráce se dřevem

Stavění ze dřeva je staré jako lidstvo samo. Kromě kamene neznáme ve stavebnictví jiný materiál, který by byl tak dlouho používán a se kterým by mělo lidstvo tak bohaté zkušenosti. Pračlověk od počátků své existence začal používat dřevo, kmeny stromů, k stavbě ..

Kvalitně bydlet můžete i v panelovém bytě, stačí ho zrekonstruovat.

personSimona Chvátilováremove_red_eye28languagereceptarprimanapadu.cz

V panelových domech žije i dnes velká část obyvatel České republiky. Přestože se jedná o domy stavěné za minulého režimu a tudíž s nízkými požadavky na úroveň bydlení, dá se v těchto bytech poměrně kvalitně bydlet. Řešením je rekonstrukce panelového bytu tak, aby ..

Tapety

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagereceptarprimanapadu.cz

Svět je kulatý a není to vidět jen na glóbusu. Komu je už dávno víc než dvacet, může si dovolit tvrdit vždy, kdykoliv se podívá na módu, stravování, výchovu dětí nebo péči o novorozeňata a další lidské činnosti, že „to už tady jednou bylo „. Stejně tak to platí o ..

Světlem proti depresi

personSimona Chvátilováremove_red_eye30languagereceptarprimanapadu.cz

Osvětlení interiéru je dnes vnímáno jako součást bytového designu. Má ale především účel praktický, proto je při jeho pořizování důležité dbát několika zásad. Změní vzhled místnostiPomocí vhodně zvoleného osvětlení můžeme efektivně proměnit vzhled místnosti. ..

Sprcháč už nestačí

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagereceptarprimanapadu.cz

Vybrali jsme si sprchový kout, ale k tomu, abychom byli s naší koupelnou úplně spokojeni je třeba, aby splňovala ještě mnohé další podmínky. Asi se budeme muset pustit do celkové rekonstrukce.Nároky současné společnosti jsou v mnohém jiné a hlavně vyšší, než bývaly ještě ..

Jak nastavit BIOS

personRedakceremove_red_eye85languagenavodynapc.cz

BIOS Asusu rozhodně nepatří mezi vzhledově standartní BIOSyNěkteré položky skrývají podmenu s mnoha funkcemi, některé je nemají. Ty jednoduché (většinou ze spodní poloviny seznamu) si probereme hned, ty složitější si necháme na konec.Power Management Setup - zde se nastavuje ..