Zahrada keyboard_arrow_right Okrasné zahrady keyboard_arrow_rightZahradní nábytek do každé zahrady

Obrázek příspěvku: Zahradní nábytek do každé zahrady

Zahradní nábytek do každé zahrady

personaccess_time16.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye18 shlédnutí

Dny se nám prodlužují, noci krátí a slunečního svitu přibývá. Za pár dní už budou paprsky i hřát, a to je ideální příležitost se jim na zahradě postavit čelem. K tomu ovšem potřebujete pohodlný zahradní nábytek.

I vy možná právě stojíte před otázkou, jak si odpočinkový kout pro svou zahradu nebo terasu zařídit. Jednoznačně nejlepší volbou je zahradní nábytek ze dřeva, které jako přírodní materiál všude dokonale zapadne. Při jeho výběru se je třeba zaměřit nejen na kvalitu, ale i na ergonomii, aby posezení bylo skutečně pohodlné. A také by měl být potěchou pro oko. Jen designově dokonalé sestavy dají zahradě nebo terase ten správný šmrnc.

Jaké dřevo?

Na trhu je celá řada dřevin, ale na kvalitní zahradní nábytek se hodí jen některé. Jsou to severská borovice, tropické červenohnědé meranti, ušlechtilé balau a luxusní odolný teak. Ten má díky složení dřeva tu výhodu, že může zůstat na zahradě pod širým nebem po celý rok, takže vám ušetří starosti se skladováním.

Vybírejte na míru své zahrady

Co všechno si můžete na zahradu nebo terasu pořídit? Výběr je skutečně široký. Od křesel, která mohou být pevná i polohovací, přes kulaté a obdelníkové stoly, lavice, servírovací stolky až po lehátka. Ale tím výčet zdaleka nekončí, protože nesmíme zapomenout na tolik oblíbené zahradní houpačky. Než se vydáte nakupovat zahradní nábytek, je dobré si vybrat takového prodejce, který vás nenutí do předem připravených nábytkových sad, ale nabízí vám možnost vybrat si z jednotlivých kusů to, co potřebujete. Jen u takového si můžete poskládat nábytkovou sestavu podle vlastních představ a případně i postupně další kousky přikupovat.

Nezapomeňte na pohodlí

Aby bylo posezení pod širým nebem skutečně komfortní, neměli byste zapomenout na polstrované potahy. Na výběr jsou v nejrůznějších designech. Velmi oblíbené jsou především typy s oboustranným provedením, u kterých můžete podle nálady vdechnout odpočinkovému koutu zcela novou atmosféru. A když bude slunečního svitu příliš, jistě se rádi schováte pod elegantním slunečníkem se středovou nebo boční nohou s atraktivním barevným potahem.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Natíráme zahradní nábytek a stavby

personRedakceremove_red_eye41bookmarkExteriér

Tu pravou zahradu si na své chalupě bez pěkného posezení snad ani neumíme představit. Ale kromě toho, že si na dřevěné lavici odpočineme a např.vychutnáme si kafíčko a něco dobrého, nebo posedíme s přáteli, musíme se o zahradní nábytek také umět dobře postarat. Když ..

Kouzlo zimních zahrad

personRedakceremove_red_eye14bookmarkZahrada

Venkovních zahrad si můžete užívat jen několik měsíců v roce. Toužíte-li však po zahradě celý rok, tedy i v zimě, pořiďte si zahradu zimní.Na počátku byly oranžérieZimní zahrady se poprvé objevily okolo poloviny 17. století. Měly podobu zděných budov s velkými okny, ve ..

Zahradní domky

personRadka Eliáškováremove_red_eye34bookmarkZahradní stavby a doplňky

Zahrady mohou být nádherné, plné keřů, mohutných stromů a rozkvetlých květin, které ohromují okolí svou krásou. K dokonalosti to ovšem nestačí. V žádné zahrádce by totiž neměl chybět útulný zahradní domek. Když se budete chtít schovat před paprsky spalujícího ..

Venkovní krby, udírny a posezení

personRedakceremove_red_eye48bookmarkZahradní stavby a doplňky

K pravé chalupářské pohodě patří posedět s přáteli. Ideální místo je někde, kde si vytvoříme příjemné zázemí. Ať už udíme nebo jen sedíme večer u krbu, něco si zkusíme o venkovních krbech a udírnách povědět.Udírna na chalupěUdírna je často snem mnohých chatařů ..

Zahradní pergola

personRedakceremove_red_eye45bookmarkOkrasné zahrady

Snad každý chatař či chalupář si chce časem vybudovat klidné místo pro odpočinek a na posazení s rodinou nebo přáteli. Dříve nebo později začne uvažovat o stavbě pergoly, která je poměrně snadným projektem a lze ji postavit svépomocí. Zde můžeme umístit stůl a židle, ..

Plastový nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye42languagereceptarprimanapadu.cz

Plast je bezpochyby fenoménem posledních let. Je všudypřítomný a pronikl už do všech oblastí výroby. Není proto divu, že se nevyhnul ani zahradě a zahradnímu nábytku jako takovému. Plastový zahradní nábytek má mnohé výhody, a proto řady jeho spokojených uživatelů na celém ..

Kovový nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye32languagereceptarprimanapadu.cz

Každý z nás kdo má zahradu, samozřejmě si přeje mít hezké posezení. K tomuto záměru si pořídíme zahradní nábytek. Současný trh nabízí velký výběr zahradního nábytku a také z různého materiálu. Materiál na zahradní nábytek může být plastový, kovový, ratanový ..

Zahradní židle a křesla

personRadka Eliáškováremove_red_eye36languagereceptarprimanapadu.cz

Bez zahradního nábytku bychom si asi jen velmi těžko dokázali představit klidné a pohodlné posezení na zahradě a to nejen s přáteli, ale i například s rodinou po nedělním obědě. Na počasí se navíc nelze v dnešní době spolehnout a i když jsou předpovědi téměř přesné, ..

Ratanové sestavy nábytku

personSimona Chvátilováremove_red_eye38languagereceptarprimanapadu.cz

Chcete zahradní nábytek ze zajímavého materiálu, se kterým se dá velmi snadno manipulovat, ale vypadá přitom velmi elegantně? Potom si pořiďte nábytek do zahrady z umělého ratanu, jenž se v posledních letech stal velmi vyhledávaným u všech generací. Mladí u něho ocení kromě ..

Dřevěný zahradní nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye39languagereceptarprimanapadu.cz

Dřevěný zahradní nábytek představuje klasiku v této oblasti. Dřevo je přírodní materiál, který se hodí prakticky na každou zahradu, a ve většině případů jím nikdy nic nezkazíte. Dřevěný zahradní nábytek může mít mnoho podob. Mohou to být jednoduché lavice a stůl, ..