Zahrada keyboard_arrow_right Zahrada keyboard_arrow_rightZahradní krb

Obrázek příspěvku: Zahradní krb

Zahradní krb

personaccess_time15.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye16 shlédnutí

Venkovní neboli také zahradní krb nám poslouží především v letních měsících, kdy nám zpříjemní posezení s rodinou nebo s přáteli na naší zahrádce. Zatímco vnitřní varianta je určena především k vytvoření příjemného tepla a k jedinečnému vizuálnímu efektu, venkovní variace zvládne bez problémů vaření či grilování.

Pořízení zahradního krbu by měla předcházet zralá úvaha o tom, zda jej opravdu využijeme a zda se nám na naší zahradu hodí. Krb může být elegantním a vkusným doplňkem, ale také vyčnívajícím a naprosto nevhodným komponentem našeho posezení. Na trhu jsou k dostání typy volně stojící (klasické, nejběžnější), které mají ohniště s komínem na odvod kouře, dále pak krby s oporou ve stěně, u nichž je kouř vyváděn mimo prostor k sezení.

Velmi často je při výběru zohledňována cena. Pokud se rozhodneme pro dražší varianty, dostáváme se ke krbům stavěným na míru, jestliže upřednostníme nižší cenu, je pro nás nejvýhodnější stavebnicové provedení, které je k dostání v obchodech se zahradními potřebami. Nabídka těchto kompletů je v současné době velmi pestrá, ceny začínají asi na 6 000,-

Co se týče materiálů, můžeme zahradní krby rozdělit na:

  1. pórobeton – jsou levnější, hůře udržovatelé, nesnesou vysoké teploty, vhodné pro topení briketami nebo uhlím
  2. vymývaný beton – vyšší cena, snadno udržovatelé, vysoká pevnost
  3. mramor – vysoká cena, snadno udržovatelé, snesou vysoké teploty

Pro přehlednost a orientaci můžeme zařadit ještě další dělení, a to dle typu ohřevu na:

  1. elektrické
  2. plynové
  3. přírodní oheň

Všechny varianty používají pro odvod kouře krbové střechy z různých materiálů a barev.

Případná stavba a umístění krbu
Stavbu zvládne po prostudování plánku či pečlivém „okopírování“ sousedova krbu jakýkoliv šikovný zedník nebo zručný kutil. Mezi nejčastější materiály pro stavbu se volí kameny nebo cihly. Pro krycí desky s lapačem kouře se používá kov. Velmi důležité je také samotné umístění, musíme tak respektovat nejen estetický vzhled a funkční usazení, ale také bezpečnost. A to tak, aby odlétávající jiskry neohrozily okolní stavby – krb bychom měli stavět v závětří, často je využíváno opěrných zídek nebo kamenných zdí staveb. Musíme také počítat s prostorem na dřevo a krbové náčiní.
Pokud má být zahradní krb pevně spojen s domem za využití společného dvouprůchodového komínu je nutno využít služeb odborníků, kteří posoudí stavební způsobilost nebo navrhnou příslušný projekt přestavby.

Jako nejsnazší se ovšem považuje koupě stavebnicového kompletu, jeho cena není nikterak vysoká a samotné složení nám zabere jedno odpoledne.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zahradní pergola

personRedakceremove_red_eye45bookmarkOkrasné zahrady

Snad každý chatař či chalupář si chce časem vybudovat klidné místo pro odpočinek a na posazení s rodinou nebo přáteli. Dříve nebo později začne uvažovat o stavbě pergoly, která je poměrně snadným projektem a lze ji postavit svépomocí. Zde můžeme umístit stůl a židle, ..

Zahradní domky

personRadka Eliáškováremove_red_eye34bookmarkZahradní stavby a doplňky

Zahrady mohou být nádherné, plné keřů, mohutných stromů a rozkvetlých květin, které ohromují okolí svou krásou. K dokonalosti to ovšem nestačí. V žádné zahrádce by totiž neměl chybět útulný zahradní domek. Když se budete chtít schovat před paprsky spalujícího ..

Zahradní nábytek do každé zahrady

personRedakceremove_red_eye18bookmarkOkrasné zahrady

Dny se nám prodlužují, noci krátí a slunečního svitu přibývá. Za pár dní už budou paprsky i hřát, a to je ideální příležitost se jim na zahradě postavit čelem. K tomu ovšem potřebujete pohodlný zahradní nábytek.I vy možná právě stojíte před otázkou, jak si ..

Čistota vysokým tlakem – vysokotalké čističe

personRadka Eliáškováremove_red_eye34bookmarkZahrada

Proč vůbec čistit vysokým tlakem? Každý majitel domu a zahrady, který už někdy stříkal silně znečištěné chodníkové dlaždice, zná omezený a velmi slabý čisticí výkon zahradní hadice. Naproti tomu vysokotlaký čistič má ve srovnání se zahradní hadicí podstatně ..

Podle čeho vybírat zahradní traktor?

personRedakceremove_red_eye42bookmarkZahradní stroje a nářadí

Dostavěli jste dům nebo chalupu a řešíte údržbu zahrady? Především u větších ploch je dobré se zamyslet, zda není na vhodnější místo sekačky zvolit spíše traktor. Jak si ho vybrat? "Pokud jste v zahradničení úplní nováčci a chcete si pořídit vhodnou zahradní techniku, ..

Plastový nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye42languagereceptarprimanapadu.cz

Plast je bezpochyby fenoménem posledních let. Je všudypřítomný a pronikl už do všech oblastí výroby. Není proto divu, že se nevyhnul ani zahradě a zahradnímu nábytku jako takovému. Plastový zahradní nábytek má mnohé výhody, a proto řady jeho spokojených uživatelů na celém ..

Zahradní krby s udírnou

personRadka Eliáškováremove_red_eye34languagereceptarprimanapadu.cz

Oblíbenými doplňky na zahradách se staly pergoly. A k těm samozřejmě neodmyslitelně patří i zahradní krby s udírnou, díky kterým si můžete vychutnat ty nejlepší domácí specialitky, které si sami připravíte. Pokud si chcete zakoupit krbu u některého z oblíbených prodejců, ..

Kovový nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye32languagereceptarprimanapadu.cz

Každý z nás kdo má zahradu, samozřejmě si přeje mít hezké posezení. K tomuto záměru si pořídíme zahradní nábytek. Současný trh nabízí velký výběr zahradního nábytku a také z různého materiálu. Materiál na zahradní nábytek může být plastový, kovový, ratanový ..

Klasický zahradní gril

personSimona Chvátilováremove_red_eye39languagereceptarprimanapadu.cz

Klasický zahradní gril - Grilování je možno hned několika způsoby. Nejtradičnějším z nich je možnost využití klasického grilu, který funguje na způsobu rožnění na dřevěném uhlí. Grily na dřevěné uhlí jsou v Česku klasikou. Nejčastěji se používají zahradní grily ..

Čerpadla a další

personSimona Chvátilováremove_red_eye39languagereceptarprimanapadu.cz

Čerpadla jsou dalším sortimentem, který jsme zařadili do našeho internetového obchodu. Čerpadla jsou užitečným pomocníkem např. při vypumpování a pumpování znečištěných vod, čerpání čisté vody či pro zahradní zavlažování. Čerpadla od firmy Metabo dbají na kvalitu a ..