Zahrada keyboard_arrow_right Zahradní stavby a doplňky keyboard_arrow_rightZahradní domek

Obrázek příspěvku: Zahradní domek

Zahradní domek

personaccess_time12.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye49 shlédnutí

Každý chatař či chalupář za určitou dobu začne potřebovat pro různé účely vyřešit na svém pozemku nějakou drobnější stavbu,která mu bude sloužit např. pro uskladnění nějakého materiálu, nářadí a zahradních strojů nebo jen bude sloužit ke hrám jeho dětí.

Takovouto stavbou je bezesporu zahradní domek. My se nebudeme zabývat stavbou svépomocí nebo na objednávku, od toho jsou různé kutilské nebo odborné časopisy, případně objednané firmy. Zkusíme jít tzv.jednoduší cestou a zaměříme se na zahradní domek, který lze koupit jako stavebnici /na klíč/v např. hobby marketech.

Jako základ potřebujeme na vybraném místě pouze vyřešit podklad na,kterém stavku postavíme. Můžeme pro tyto účely zvolit např. betonovou základovou desku, nebo místo pouze srovnáme a vysypeme štěrkem či pískem, nebo také můžeme postavit základové plato z prken přibitých na položené trámky. Místo by vždy mělo být vybráno tak, aby domek stál na odvodněném a suchém místě a měl by mít kolem sebe dostatek volného prostoru. Stavebnici jednoduše dle našich potřeb a představ co se týká tvaru,velikosti , materiálu a ceny, vybereme u dodavatele a dle dodaného návodu postupně sestavíme na místě, které jsme si předem upravili a přizpůsobili rozměrům samotné drobné stavby.

Po dostavbě již objekt pouze ošetříme proti povětrnostním vlivům a můžeme jej začít užívat pro účely pro, které jsme jej postavili.

Vzhledem k tomu,že se jedná o drobnou stavbu ,která nemá základ pevně spojený ze zemí a má malé rozměry, nepotřebujeme na ní stavební povinnost a pouze její stavbu ohlásíme na příslušný obecní úřad/stavební úřad/ abychom zákonem stanované povinnosti učinili zadost. Pokud stavíme na hranici pozemku souseda, tak si rovněž předem vyžádáme jeho /písemný/ souhlas.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zahradní domky

personRadka Eliáškováremove_red_eye34bookmarkZahradní stavby a doplňky

Zahrady mohou být nádherné, plné keřů, mohutných stromů a rozkvetlých květin, které ohromují okolí svou krásou. K dokonalosti to ovšem nestačí. V žádné zahrádce by totiž neměl chybět útulný zahradní domek. Když se budete chtít schovat před paprsky spalujícího ..

Zahradní pergola

personRedakceremove_red_eye45bookmarkOkrasné zahrady

Snad každý chatař či chalupář si chce časem vybudovat klidné místo pro odpočinek a na posazení s rodinou nebo přáteli. Dříve nebo později začne uvažovat o stavbě pergoly, která je poměrně snadným projektem a lze ji postavit svépomocí. Zde můžeme umístit stůl a židle, ..

Zahradní nábytek do každé zahrady

personRedakceremove_red_eye20bookmarkOkrasné zahrady

Dny se nám prodlužují, noci krátí a slunečního svitu přibývá. Za pár dní už budou paprsky i hřát, a to je ideální příležitost se jim na zahradě postavit čelem. K tomu ovšem potřebujete pohodlný zahradní nábytek.I vy možná právě stojíte před otázkou, jak si ..

Čistota vysokým tlakem – vysokotalké čističe

personRadka Eliáškováremove_red_eye34bookmarkZahrada

Proč vůbec čistit vysokým tlakem? Každý majitel domu a zahrady, který už někdy stříkal silně znečištěné chodníkové dlaždice, zná omezený a velmi slabý čisticí výkon zahradní hadice. Naproti tomu vysokotlaký čistič má ve srovnání se zahradní hadicí podstatně ..

Podle čeho vybírat zahradní traktor?

personRedakceremove_red_eye42bookmarkZahradní stroje a nářadí

Dostavěli jste dům nebo chalupu a řešíte údržbu zahrady? Především u větších ploch je dobré se zamyslet, zda není na vhodnější místo sekačky zvolit spíše traktor. Jak si ho vybrat? "Pokud jste v zahradničení úplní nováčci a chcete si pořídit vhodnou zahradní techniku, ..

Plastový nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye42languagereceptarprimanapadu.cz

Plast je bezpochyby fenoménem posledních let. Je všudypřítomný a pronikl už do všech oblastí výroby. Není proto divu, že se nevyhnul ani zahradě a zahradnímu nábytku jako takovému. Plastový zahradní nábytek má mnohé výhody, a proto řady jeho spokojených uživatelů na celém ..

Zahradní domek

personSimona Chvátilováremove_red_eye33languagereceptarprimanapadu.cz

Zahradní domek nemusí sloužit jenom k uskladnění nářadí a jiného náčiní nezbytného pro dům a zahradu. Jeho využití může být daleko širší. Mohou se stát např. neobvyklým dárkem pro děti. Ano, existují speciální zahradní domky určené dětem. Téměř každý to ze ..

Kovový nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye32languagereceptarprimanapadu.cz

Každý z nás kdo má zahradu, samozřejmě si přeje mít hezké posezení. K tomuto záměru si pořídíme zahradní nábytek. Současný trh nabízí velký výběr zahradního nábytku a také z různého materiálu. Materiál na zahradní nábytek může být plastový, kovový, ratanový ..

Klasický zahradní gril

personSimona Chvátilováremove_red_eye39languagereceptarprimanapadu.cz

Klasický zahradní gril - Grilování je možno hned několika způsoby. Nejtradičnějším z nich je možnost využití klasického grilu, který funguje na způsobu rožnění na dřevěném uhlí. Grily na dřevěné uhlí jsou v Česku klasikou. Nejčastěji se používají zahradní grily ..

Zahradní chatky

personRadka Eliáškováremove_red_eye22languagereceptarprimanapadu.cz

Máte-li k dispozici pozemek, je třeba začít stavět. Ačkoli se vám může na první pohled zdát, že zahradní chatku rozhodně během roku nevyužijete, opak je v mnoha případech pravdou. Ani zdaleka si totiž nedokážete představit, jak moc se vám taková zahradní chatka bude hodit, ..