Domov a bydlení keyboard_arrow_right Stavba keyboard_arrow_rightVyvložkování komína

Obrázek příspěvku: Vyvložkování komína

Vyvložkování komína

personaccess_time18.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye35 shlédnutí

Žádný z nás chalupářů není nadšený,když zjistí , že mu najednou komín nějak špatně táhne. Co s tím ? Pokud je komín jen trochu zanesený, tak stačí jen vyčistit a může se topit dále. Ovšem pokud zjistíme, že v místnostech na zdi komínového tělesa vystupují z omítky "asfaltové" hnědé skvrny, znamená to že je komín narušený a bude se jednat o větší a náročnější opravu či rekonstrukci. Je potřeba komín odborně prohlédnout a řešit jeho opravu. Dnes již komín bourat a stavět nový nemusíme. Existují totiž komínové vložky, které můžeme do komínového průduchu instalovat a jeho funkčnost a bezpečnost bude opět na dlouhá léta zajištěna. Můžeme zvolit vložky keramické tj. ze šamotové hmoty, nebo vložky kovové z hliníkového či pozinkovaného plechu. Poslední novinkou na trhu je tzv. nafukovací vložka. Je to roura z umělé pryskyřice a skelných vláken, která se vsune do komína. Nafoukne se kompresorem a vytvrdí párou. Stane se z ní pevná bezešvá vložka, která vydrží teploty spalin do 250 stupňů. Je dobré poradit se s kominickým mistrem, kterou vložku zvolit. On bude jistě znát nějakou šikovnou firmu, která Vám práci odborně a odpovědně provede. Když budete instalovat nová krbová kamna,kotel na ústřední topení či stavět krb s krbovou vložkou, je potřeba komín rovněž vyvložkovat. Teploty v komíně se totiž výrazně zvýší a nemuselo by to dopadnout dobře.

Cena za vložku a práci je samozřejmě vyšší ale je to dlouhodobá investice. Nechte ji jí vykalkulovat od více firem a potom si vyberte dodavatele. Čím je komínové těleso delší, tím je vložkování dražší. Dnes existuje řada osvědčených výrobců komínových systémů a tak máte z čeho vybírat.

Tak dobrý tah a teploučko za sychravého počasí.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Kotle na pevná paliva

personRedakceremove_red_eye35bookmarkRekonstrukce

Každý chalupář i chatař chce mít ve svém objektu v chladných měsících teplo a při jeho výrobě mít co nejnižší náklady. Nezanedbatelný není také četnost přikládání,regulace tepla a údržba zařízení. Jedno z řešení je pořídit si a instalovat kotel na pevná paliva. ..

Teplovodní krby a vložky

personRedakceremove_red_eye37bookmarkRekonstrukce

Každý chalupář i chatař chce mít ve svém objektu v chladných měsících teplo a při jeho výrobě mít co nejnižší náklady. Nezanedbatelný není také četnost přikládání,regulace tepla a údržba zařízení. Jedno z řešení je pořídit si a instalovat teplovodní krb či ..

Topení na chatě a chalupě

personRedakceremove_red_eye41bookmarkZahradní stroje a nářadí

Teploučko na chalupě je základ. K čemu by nám byla vymazlená chata nebo chalupa, kde by byla zima ? V této sekci nejdete několik zajímavých článků, aby Vám na chalupě bylo krásně příjemně.Elektrické bojlery pro ohřev vodyKaždý chalupář nebo chatař si rád zpříjemní ..

Teplovodní systém na chalupě

personRedakceremove_red_eye41bookmarkExteriér

Kamna nebo krb slouží nejen jako lokání topidlo, ale čím dál tím častěji jako zdroje energie pro vytápění celé chalupy. Systém kamen nebo krbu s teplovodním výměníkem nám bez velkých investic umožňuje napojení do již existujícího rozvodu ústředního topení. Pokud se pro ..

Instalace (Montáž) digestoře a odsavače par

personRedakceremove_red_eye30bookmarkSpotřebiče

Instalace odsávače/digestoře je složitý technický proces, který vyžaduje odborné znalosti a dovednosti. Odborník na instalaci digestoří by měl určit správný model digestoře, který bude vhodný na dané místo a spousty dalších kritérií. První důležitý faktor, který má ..

Co je všechno potřeba k vybudování krbu?

personSimona Chvátilováremove_red_eye39languagereceptarprimanapadu.cz

Pokud již máme dům hotový, musíme počítat s tím, že ho trošku rozbouráme. Musíme vytvořit přívod vzduchu, odvod plynů do komína a rozvést trubky, které budou do jednotlivých pokojů našeho domu přivádět teplo. To je práce pro zedníky, ti ale musí například vědět, že ..

Písanky a grafomotorická cvičení

personRadka Eliáškováremove_red_eye45languagejaktoudelam.cz

Syn ještě donedávna opravdu nerad kreslil. V pěti letech držel tužku „jako kopyto“ a u papíru a pastelek vydržel maximálně tak pět minut. Ve školce jsem nejdřív dostala fakt dobrou radu, že mu mám opravovat držení tužky. Tak to jsem si mohla dovolit maximálně jednou – ..

Jak se staví krb

personSimona Chvátilováremove_red_eye36languagereceptarprimanapadu.cz

Co je všechno potřeba k vybudování krbu? Pokud již máme dům hotový, musíme počítat s tím, že ho trošku rozbouráme. Musíme vytvořit přívod vzduchu, odvod plynů do komína a rozvést trubky, které budou do jednotlivých pokojů našeho domu přivádět teplo. To je práce pro ..

Teplovodní výměník u krbových kamen

personSimona Chvátilováremove_red_eye42languagereceptarprimanapadu.cz

Takový nápad jak využít svoje kamínka k tomu, aby ještě více topila, je k nezaplacení. Vzhledem k tomu, že ceny energie stále stoupají, začal se pan Hurt zabývat problémem, jak využít efektivně spaliny z krbových kamen. Po velkých útrapách se mu podařil zkonstruovat ..

Srubové domy – Jak postavit

personSimona Chvátilováremove_red_eye39languagereceptarprimanapadu.cz

Příprava dřeva na výrobu srubových domů se provádí ručně. Zbaví se kůry, natřou se chemickým nátěrem proti dřevokazným houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu. Vyberou se ty klády, které na sebe nejlépe pasují a zhotoví se kladečský plán. Poté se postupně vrství na ..