Domov a bydlení keyboard_arrow_right Domov a bydlení keyboard_arrow_rightVychytávky pro váš interiér

Obrázek příspěvku: Vychytávky pro váš interiér

Vychytávky pro váš interiér

personaccess_time02.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye31 shlédnutí

Jak si udělat vlastní pracovnu?

Máte malý byt, a přesto si chcete udělat vlastní pracovnu? Tady je jednoduché řešení. Jak na to? Jednoduše nápad vychází z toho, že vedle sebe máte 2 skříně pro úložný prostor a mezi nimi dostatek místa tak, aby se vám tam vlezl pracovní stůl. Měl by být umístěný tak, že bude přesně na šířku a skříně na délku budou přesahovat tak, aby bylo místo na umístění židle a v případě že byste chtěli, aby to byl váš osobní koutek tak i třeba spouštěcí rolety. Nahoru nad stůl si uděláte vlastní poličky a máte svůj vlastní malý pracovní koutek a v něm všechno co potřebujete je to úsporné a efektivní řešení.

Rám pro obraz

K vyrobení rámu pro obraz si musíte sehnat hotové lišty a pak se jen rozhodnout jestli si je nějak sami designově upravíte anebo jestli je necháte tak jak jsou. Toto je jen na vás jak chcete, aby vaše rámečky vypadaly. Pokud se rozhodnete dělat rámeček s vlastním návrhem tak nejprve potřeme spodní lištu lepidlem, poté k sobě kusy přiložíme a zajistíme proti posunu. Poté už jen pilkou seříznete hrany tak aby měli sklon 45° a dovnitř se vám vlezl váš obraz. A na závěr to nejtěžší spoje k sobě přibít tak, aby jste si měli spoj do kterého zabíjíte hřebík posunout o trochu výše, protože až ťuknete tak sjede trochu dolů.

Bydlíte v pronájmu a chcete si to zkrášlit

Nastěhovali jste se do pronájmu a chcete si byt zkrášlit, ale majitel bytu vám nechce přispět na případné úpravy? Řešení problému je jednoduché starý a nevzhledný nábytek prostě potapetujte samolepící tapetou z obchodu a hned bude vypadat jako zase nový.

Zadělejte si díru po dveřích sádrokartonem

Stačí vám k tomu jen sádrokarton o velikosti dané díry, profil pro přichycení sádrokartonu, ale pozor ty musí mít specifické vlastnosti. Profil by měli mít takovou velikost, aby se vlezl mezi rámy a nechal na okrajích velikost přesně pro velikost sádrokartonu. Další je zapotřebí skelná vata pro izolaci a nesmíme zapomenout sádru na dokončení. Profil navrtáme a přichytíme v rámech dveří. Poté vezmeme sádrokarton, nařežeme ho tak, aby se bez problému vlezl do otvoru dveří, a přichytíme jej na profili. Pak už celou konstrukci jen zasádrujeme a je hotovo, máte zazděnou část, kde původně byly dveře a je to rychle hotovo.

Jak něco přichytit do sádrokartonu

Když víte, že později budete chtít něco přichytit do míst kde je sádrokarton a to něco bude velmi těžké, tak že to obyčejný sádrokarton neunese něco jako skříňka a podobné. Tak řešení je jednoduché prostě do profilu předtím, než navrtáte sádrokarton, dejte pevné dřevo a teprve potom přidejte sádrokarton. Tím vytvoříte pevný základ přidávání, protože dřevo má větší nosnost než sádrokarton.

Patro do pokoje

Chcete si v pokoji udělat více místa? Řešení je jednoduché můžete si do pokoje přidělat patro na spaní a tak se jakoby zbavit postele ze země a mít celé místo po posteli volné. Postup je určen pro úzké pokoje a je celkem jednoduchý. Na boky stěn dejte desky tak, abyste na ně mohli později přichytit desky a tím vytvořit jakousi kostru postele, protože toto byste do stěny asi nedali. Do vertikálních desek udělejte zářezy tak, aby jak na levé tak na pravé straně byly na stejných místech. Do zářezů umístěte tyče a poté už jen položte a přibijte desky postele. Nesmíte zapomenout na nějaký žebřík na boku, abyste se dostali nahoru a nějaké zábradlí, kdybyste toto dělali do pokoje dětem. Tento nápad funguje i na větší pokoje, ale bude zapotřebí konstrukci zpevnit trámy, aby vydržela.

Postel

Máte malou místnost a potřebujete v ní jak spát tak v ní mít uložené nějaké věci? Tak si udělejte vlastní postel s velkým úložným prostorem pod ní. Budeme potřebovat desky a hranoly pro začátek. Přiložíme desky ke stěně, abychom věděli, jak široká postel bude. Poté si načrtneme, kam přijdou podpěrné hranoly. Hranoly na desky připevníme. Desky zase přitlačíme ke stěně a na hranoly připevníme pevné trámy z jednoho konce na protější. Tímto vytvoříme kostru postele, která se dá odtáhnout. Na postel položíme desky a přichytíme je k trámům, případná zavazející předměty u stěny jako je například topení si z desky jakoby vyřízneme. Už doděláme jen bočnice, aby matrace neujížděla, a vše je hotovo.

Jednonohý stůl

Máte málo místa a chcete si udělat stůl? Vezmeme desku o rozměrech, jaké by náš stůl měl mýt. Na jednom konci (ten který půjde do místnosti) uřízněme rohy pod úhlem 45°, aby nevadili, kdyby se někdo do stolu bouchl. Teď na ořezanou stranu připevníme nohy a na druhou úchyty ke zdi. Noha by měla mít nastavování velikosti, abychom mohli stůl dostat narovno s podlahou. Tu stranu s úchyty přichytíme ke stěně poté co je stůl zarovnán a je hotovo.

Stojánek pro časopisy

Válí se vám doma na stole spousta časopisů a vy si je chcete nějak elegantně uspořádat? Udělejte si vlastní pořadač pro časopisy. Začneme do boků, kde vytvoříme obdélníkovou konstrukci 2x, aby byla na každé straně jedna a měli by být téměř identické. Poté do těchto konstrukcí vyvrtáme jen dírky a nasadíme do nich tyče malých průměrů. Mezi těmito tyčemi provedeme látku, tak aby tam bylo místo pro časopisy (nejjednodušší je udělat 3 sady tyčí a udělat si jakoby 2 přihrádky na časopisy) a poté už jen zacvaknout druhou stranou a jen vložit časopisy.

Sklopný stolek na balkon

Chcete si na balkoně udělat malé posezení, ale zároveň tam chcete mít stále místo? Tady je řešení. Na stolek budeme potřebovat 3 desky a sadu pantů. Jednu desku vyřežeme, aby byla do oblouku, a vyhladíme. Na rovnou plochu pomocí pantů přichytíme další menší kousek desky jen tak široký, aby se na něj vlezly panty a něco navíc, abychom mohli stolek sklápět. Další desku ořízneme, aby nám udělala lichoběžník. To je proto, abychom si mohli pod stolek pohodlně dát nohy. Vyřezaný lichoběžník přichytíme ke třetí desce doprostřed zase pomocí pantů. Poté třetí deku přichytíme ke stěně tak, aby s pomocí vodováhy byla v rovině. A na závěr už jen přichytíme naší obloukovou desku na tu na stěně a máme hotovo. Stolek se dá jednoduše složit a je téměř u stěny takže nezavazí.

Prasklá dlaždička

Praskla vám někde dlaždička a vám se to nelíbí? Tady je návod na to jak onu dlaždičku vyměnit. Nejprve prasklou dlaždičku musíme vysekat. S tímto musíme začínat od prostředku dlaždičky, protože nechceme poškodit další. Až je celá dlaždička pryč musíme odstranit zbytek lepidla a spár, které nám v okolí zůstaly. Když je toto všechno hotovo už jen vezmeme novou dlaždičku a dáme ji na místo té původní a vše je hotovo.

Škrábance na akrylátové vaně

Máte škrábance ve vaší akrylátové vaně a chcete se jich zbavit? Tady je pro vás řešení. Nejprve musíte odmontovat veškeré kryty a nejlépe i baterii. Pokud vám toto nepůjde, musíte ji dobře zabalit, abyste zabránili prachu, aby se k ní dostal. Poté vybrousíte škrábance, kterých se chcete zbavit. Toto se musí provést velmi jemným brusným papírem, až toto budete mít hotovo tak vezmete leštící pastu a dobře ji rozleštíte. Toto řešení se dá použít jen u mělkých škrábanců asi tak 1mm hlubokých.

Broušení parket

Zjistili jste, že máte poškrábané parkety a chcete je vybrousit. Zde je řešení. Než se do toho celého pustíte, tak musíte celou místnost vyklidit. Nutností před broušením je také odstranit lišty. Když je toto všechno hotovo tak podlahu vyluxujeme. Broušení samo o sobě není nijak složité, ale chce to mít nějaký systém a trpělivost. Broušení se provádí po směru, jakým máte parkety naskládány. Pokud jsou naskládány mozaikově, brousíte kolmo k podlaze a ve 30° k sobě. Rybinový vzor se zase brousí na střídačku v úhlu 45°. Broušení se provádí pomalu a stejnosměrně. Zapnutá bruska se nevypíná, ani neměníme její směr pohybu. Celé broušení začnete s největší zrnitostí a ukončujete s nejmenší. Po každém zbroušení musíte podlahu vyluxovat.

Stahování tapet

Nejlevnější způsob stažení tapet je použít obyčejnou mydlinkovou vodu. Celý postup je jednoduchý tapety, které chcete stáhnout, obejděte a udělejte do nich nějaké díry, aby se ta voda dostala k lepidlu. Stačí, kdyže je uděláte jen obyčejnou vidličkou. Poté pomocí válečku, houbičky nebo štětce. Necháme chvilku působit a poté pomocí špachtle stáhneme. Kdyby se stalo, že se vám to někde nepovede, tak danou část znovu namočte a proces zopakujte.

Zapojení lustru

Vyměňujete lustr poprvé a nevíte si rady? Tady je pro vás řešení. Připravte si izolovaný šroubovák a zkoušečku. Teď se do toho můžeme pustit. Nejprve vypněte pojistky, které vedou k lustru. Pokud nevíte, které to jsou tak je vypněte všechny. Odzkoušejte dráty od lustru, jestli jimi nejde proud a poté je odizolujte. Obvykle to bývají tři dráty dva fázové a jeden nulový. Poté zase zapněte pojistky a zkoušečkou zjistěte, který z drátů je nulový a znovu je vypněte. A na závěr už je přes čokoládu spojíte dráty s lustrem fázové na středový kontakt žárovky a nulový na kontakt na obvodu. Teď už jen zapojte pojistky a vyzkoušejte žárovku.

Škraloup

Nechali jste si někde stát barvu a udělal se vám na ni škraloup? Není důvod ji vyhazovat. Předpokládáme, že záruční lhůta je stále v platnosti a můžeme barvu ještě zachránit. Stáhněte celý škraloup z barvy dolů a barvu pořádně promíchejte. To není všechno, v barvě stále mohou být nějaké zbytky, takže vezměte nějakou starou nylonovou punčochu a barvu přes ni přelijte.

Jak zabránit neustálému obíjení rohů

Řešení tohoto problému je jednoduché koupíte si nárožníky. Nárožníky si ustřihnete na velikost, jakou potřebujete a přiložíte je na daná místa kde chcete aby byly. Poté je přichytíte obyčejným koníkem, aby vám neujížděli. Už vás čeká jen jediný úkol zasádrovat je.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Moderní trendy v zařizování bytů a rodinných domů - 1. část | Moderní interiér

personRedakceremove_red_eye25bookmarkDomov a bydlení

Trend č. 1 - plastMateriál 21. století, i tak se říká PVC. A z plastu dnes lze vytvořit opravdu všechno. Od skříní, židlí, stolů, lamp, dekorací, přes plastové dveře a plastová okna až ke stavebnímu materiálu. Výhodou plastu je, že je lehce tvarovatelný, odolný, pevný, dá ..

Moderní trendy v zařizování bytů a rodinných domů - 2. část | Moderní interiér

personRedakceremove_red_eye24bookmarkDomov a bydlení

Trend č. 7 - čistota a liniePotrpíte si na dokonalém pořádku a chcete mít svůj byt či kancelář dovedený k dokonalosti? Vsaďte na čisté linie a klasické barvy. Vyberte si nábytek v rovných liniích, stačí jen několik kousků, a jděte do bílé, červené a černé barvy. Stěny ..

Trochu z Prahy u vás doma

personMarián Krouželremove_red_eye34bookmarkArchitektura

Jak si přiblížit pražskou architekturu až na dosah Jedním z nejčastějších přirovnání vztahujících se k Praze je přívlastek kamenná. Není divu, že kámen je nejčastějším tradičním materiálem, který se dochoval. Díky jeho životnosti, ale také díky dlouhé historii jeho ..

Tapety na zeď netradičně

personRedakceremove_red_eye14bookmarkDomov a bydlení

Tapety jsou klasika. S jejich pomocí můžeme dát každé místnosti netušený rozměr, oživit starý nábytek, vytvořit nečekané a originální kombinace. Chce to ani ne tak zručnost a trpělivost - tapetování zvládne opravdu každý - jako trochu fantazie a inspirace. Fantazii necháme ..

Proč si pořídit vestavěnou skříň

personRadka Eliáškováremove_red_eye34bookmarkDomov a bydlení

Zajímavá otázka. S příchodem vestavěných skříní se Vám rázem otevírají nové možnosti využití obytného prostoru. Modernizace interiérů a malé prostory přímo vybízejí k využití vestavěných skříní. Pro klasickou skříň musíte hledat v bytě vhodné umístění a ..

Osvětlení - svítidla do interiéru

personSimona Chvátilováremove_red_eye40languagereceptarprimanapadu.cz

Návrh osvětlení architekta patří k jednomu z jeho základních nástrojů, jak správně namodelovat prostor, provést případnou optickou korekci a udat celkovou atmosféru místnosti.V místnostech s minimální světlou výškou, kde nelze vestavět sádrokartonový podhled pro zapuštěná ..

Renesance starožitného nábytku v současném interiéru

personSimona Chvátilováremove_red_eye76languagereceptarprimanapadu.cz

Stále větší část populace touží mít zakomponován nějaký starožitný prvek ve své domácnosti. Souvisí to s jistým pocitem nostalgie - tedy s jakýmsi smutkem, zabarveným pocitem prošlého času a současně s touhou navrátit alespoň symbolicky věci do starých kolejí. Právě ..

Jaké sklo si dát do domu a jak o něj pečovat

personRadka Eliáškováremove_red_eye39languagereceptarprimanapadu.cz

Chystáte se stavět či rekonstruovat? Chtěli byste, aby váš interiér byl odlehčený, plný světla a energie? Pak přemýšlejte o skle. Sklo je jedním z nejlepších vynálezů lidstva. Když nebylo, nahrazovalo se v oknech papírem, kůžemi i volskými střevy. Sklo několikanásobně ..

Proč čtu na kila

personRadka Eliáškováremove_red_eye39languagejaktoudelam.cz

Když jsem byla malá, rodiče si ze mně dělali legraci, že nečtu na kusy, ale na kila. S věkem se to moc nezlepšilo, jenom během mateřské jsem trochu ubrala na kvantitě i kvalitě.Už na základce jsem byla exot, tím více na střední a vysoké škole, kdy už přišly do učeben ..

Recy městečko

personRadka Eliáškováremove_red_eye31languagejaktoudelam.cz

Škoda, že mí synové neumí (zatím) psát. Tenhle příspěvek by totiž měli napsat oni. Dorostli do věku vynálezů. A tyhle dvě prima vychytávky na hraní vynalezli sami. Určitě se vám doma válí takové ty bílé knoflíčky, které se používají k zapínání postarších povlaků ..