Domov a bydlení keyboard_arrow_right Kuchyně keyboard_arrow_rightVíce než jen dobrý design

Obrázek příspěvku: Více než jen dobrý design

Více než jen dobrý design

personaccess_time02.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye23 shlédnutí

Odsávače par jsou mezi přístroji pro domácnost často podceňovanými výrobky. Technicky jsou zdánlivě jednoduché a v popředí stojí žádaný design. Pohled na zpracování, kvalitu a funkčnost se však vyplatí, rozdíly jsou totiž velké.

Odlišit hromadně vyráběné zboží od kvality dokáže i laik, když ví, na co se zaměřit. Vyplatí se například pečlivý pohled na kryt přístroje: pokud plechy přečnívají jeden přes druhý a vytvářejí přitom spáry a ostré rohy, nesvědčí to o žádném dobrém zpracování. Nástěnné a ostrovní dekorativní odsávače par Miele jsou pečlivě zhotoveny. Předtím, než je pre cizně zabroušen spoj pravoúhlého krytu, je nejprve vícekrát zahnutý a poté na rozích čistě svařený. Výsledkem jsou prvotřídně opracované povrchy.

Druhým dobře viditelným znakem kvality jsou kovové tukové filtry. Miele používá výhradně desetivrstvé kovové tukové filtry, u nichž jsou svrchní vrstvy provedeny z ušlechtilé oceli, takže při mytí v myčce nádobí nevzniká žádné viditelné zabarvení. Když se tukové filtry vyjmou, poučný je také pohled dovnitř přístroje. U výrobků Miele spatříte hladký povrch s práškovým nástřikem CleanCover, který zakrývá díly pod elektrickým napětím, kabely a ostré rohy  a je snadno omyvatelný.

Prvotním úkolem odsávače par je odvést z kuchyně páry obsahující tuky a nepříjemné pachy. Přístroje Miele to umí účinně a obzvláště tiše. Hodnotné odsávače jsou vybaveny akustickým balíčkem, který tlumí hluky z motoru. Použité motory jsou navíc obzvláště výkonné, takže i při dlouhých odsávacích cestách a jejich zahnutí je k dispozici ještě dostatek výkonu. Dalším prostředkem k omezení hluku je tzv. tlumení hluku těla přístroje. K tomu jsou kryty a odta hové roury zevnitř opatřeny materiálem z umělé hmoty, který potlačuje vibrace a rezonance přístroje.

Dohromady tyto komponenty tvoří vyvážený celek, jak to potvrdila organizace Stiftung Warentest v posledním testu odsávačů par v roce 2007. Přístroje DA 416-4 (60 cm široký nástěnný dekorační odsávač par) a DA 429-4 (90 cm široký nástěnný dekorační odsávač par) se staly nespornými vítězi testu. Jak přístroje Miele s cirkulačním provozem, tak s odtahem vzduchu si nejúčinněji poradily s výpary a s hlukem. Nejlepší známku udělila Stiftung Warentest také za minimální hlučnost, jelikož ostatní testované přístroje nebyly ani zdaleka tak tiché jako modely od Miele. Řada ocenění za design potvrzuje vynikající tvar a funkci odsávačů par Miele. Tak byl přístroj DA 6290 W vyznamenán cenami iF product design award 2010 a red dot design award 2010, mj. za inovativní LED osvětlení skleněné lišty. Zřídka udělované ocenění red dot best of the best bylo propůjčeno v r. 2009 přístroji DA 6000 W. Tento model je integrovaný do zdi v kuchyni a spouští se nad varnou plochu. Ocenění iF product design award dostal v r. 2008 přístroj DA 5000 D. Pozoruhodnou vlastností tohoto ostrovního odsávače je, že se otevře a odsává páry teprve při vaření.

 

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Neviditelný design

personMarián Krouželremove_red_eye25bookmarkDomov a bydlení

Hlavním úkolem designu je spojení funkce věci s jejím vzhledem, tak aby vznikaly předměty, které jsou pohledné a zároveň nám k něčemu dobře slouží. Ne vždy se podaří skloubit obě složky dohromady. Některé designové výrobky mohou být krásné, ale nefungují tak, jak by ..

Asfaltové (bitumenové) pásy na střechu

personRedakceremove_red_eye47bookmarkExteriér

Také již máte na střeše své chaty nebo chalupy, kůlny nebo přístřešku dosluhující starou krytinu nebo lepenku a přemýšlíte o nápravě. Když se rozhodnete pro cenově dostupné a inovované nebo zcela nově vyvinuté asfaltové/bitumenové pásy/ jistě neprohloupíte. Jednak Vás ..

Moderní trendy v zařizování bytů a rodinných domů - 1. část | Moderní interiér

personRedakceremove_red_eye25bookmarkDomov a bydlení

Trend č. 1 - plastMateriál 21. století, i tak se říká PVC. A z plastu dnes lze vytvořit opravdu všechno. Od skříní, židlí, stolů, lamp, dekorací, přes plastové dveře a plastová okna až ke stavebnímu materiálu. Výhodou plastu je, že je lehce tvarovatelný, odolný, pevný, dá ..

Vhodné „vylepšení“ bytu před prodejem

personRedakceremove_red_eye23bookmarkReality

Vzhled nemovitosti, tedy její první dojem výrazně určuje výsledný pocit kupujícího a tedy i výslednou cenu prodávaného objektu. Je jen na prodávajícím, jak se tohoto úkolu zhostí. Vlastně má několik variant řešení: nákladnou rekonstrukci objektu, nechat vše tak jak je, nebo ..

Průtokové elektrické ohřívače vody

personRedakceremove_red_eye34bookmarkSpotřebiče

Je příjemné na chalupě používat při mytí, sprchování, mytí nádobí i osobní hygieně teplou vodu. Dnes je to velice jednoduché a tento komfort můžeme mít na každé chatě či chalupě. Stačí si vybrat a jednoduše instalovat průtokový ohřívač. Ohřeje Vám vodu ve chvíli, ..

Jak odzimovat bazén

personRadka Eliáškováremove_red_eye34languagereceptarprimanapadu.cz

Odzimování bazénu Zima se definitivně stala minulostí a majitelé bazénů se již určitě nemohou dočkat, až si zase budou moci užívat letní pohody s koupáním. Aby tomu ale tak skutečně bylo, je zapotřebí bazén na novou sezónu řádně připravit. Kdy? Příprava ..

Dřevěný zahradní nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye39languagereceptarprimanapadu.cz

Dřevěný zahradní nábytek představuje klasiku v této oblasti. Dřevo je přírodní materiál, který se hodí prakticky na každou zahradu, a ve většině případů jím nikdy nic nezkazíte. Dřevěný zahradní nábytek může mít mnoho podob. Mohou to být jednoduché lavice a stůl, ..

Samozatmívací kukly – jak vybrat, čemu se vyhnout, na co si dát pozor?

personRadka Eliáškováremove_red_eye39languagereceptarprimanapadu.cz

Samozatmívací kukly dnes patří mezi svářeči k nepsaným standardům. Každý, kdo si zkusil na vlastní kůži sváření se samozatmívací kuklou musí sám usoudit, že samozatmívací kukly jsou pohodlnější a praktičtější. Pojďme si tedy shrnout, proč byste měli i vy ..

VÝSADBA BALKÓNOVÝCH ROSTLIN

personSimona Chvátilováremove_red_eye44languagesvet-rostlin.cz

Takříkajíc pastva pro oči - tak bychom mohli nazvat obydlí, které kvete „samo o sobě“, a to díky kouzlu, které vytvářejí květiny na jeho balkónech, okenních parapetech i terasách. Proč zmiňujeme balkónové rostliny? Ano, hádáte správně. Přichází vhodná doba na jejich ..

Plastový nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye42languagereceptarprimanapadu.cz

Plast je bezpochyby fenoménem posledních let. Je všudypřítomný a pronikl už do všech oblastí výroby. Není proto divu, že se nevyhnul ani zahradě a zahradnímu nábytku jako takovému. Plastový zahradní nábytek má mnohé výhody, a proto řady jeho spokojených uživatelů na celém ..