Domov a bydlení keyboard_arrow_right Exteriér keyboard_arrow_rightTeplíčko v chalupě i venku zvládneme ..

Obrázek příspěvku: Teplíčko v chalupě i venku zvládneme levou zadní

Teplíčko v chalupě i venku zvládneme levou zadní

personaccess_time08.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye47 shlédnutí

Znáte to dobře – přijedete na chalupu nebo na chatu, odemknete a brrr! Jako když skočíte do ledové vody! Chalupa a všechno, co je v ní, je pěkně studené a vlhké.

Takže místo abyste se těšili z hezkého dne, snažíte se rychle větrat, přemlouváte kamna, aby kouř místo do místnosti poslala komínem ven… a stejně se po soumraku budete uvnitř tetelit chladem. Když se stejná situace opakuje při každém příjezdu, je to k vzteku! Problém je v tom, že teplo z roztopených kamen schramstnou prochladlé vlhké stěny! A jestli nedejbůh topíte elektrickým přímotopem, pěkně vám zacvičí s účtem a stejně se neohřejete. Nebo možná chvíli před odjezdem domů.

Přitom řešení je úplně jednoduché!
Kouzlo okamžitého tepla! Ano, působí to jako nový trik Davida Copperfielda, ale je to jen dokonalé technické řešení: sálavé topení. Celý fór spočívá v tom, že zatímco všechny ostatní typy topení ohřívají vzduch, který teprve po dosažení dostatečné teploty ohřeje nás, předměty a zdi místnosti, elektrické sálavé topidlo jako první ohřeje nás a předměty, kterých se dotýkáme. A to okamžitě, rychleji než grog! Navíc sálavé topidlo stěny vysuší, ty potom lépe izolují a pohoda v chalupě je dvojnásobná, protože jednou ranou zatočíte i s plísněmi! Neuvěřitelné je, že tento maximálně úsporný způsob topení úplně stejně jako v místnosti funguje i venku. Při vylomeninách počasí posledních let se každou chvíli stane, že i během letní dovolené vytáhneme svetry a bundy. A když se náhle ochladí zrovna v sobotu, kdy se večer na naší verandě sejdou pozvaní přátelé, to naštve! Nebo taky ne – když je překvapíte příjemným teplíčkem sálavého topení. Všechno si ještě můžete zjednodušit stojanem, na kterém topidlo rychle zprovozníte venku i v interiéru.

A sfouknete to sami!
To je další úžasná věc. Žádný projekt, žádní řemeslníci, bourání, nepořádek a velké výdaje! Nic nemusíte řešit, o všechno se už postarali odborníci. Vy si jen jednoduše v e-shopu vyberete model, který bude vyhovovat vašim potřebám i kapse, a objednáte ho. A instalace? Tu zvládne i ten méně zručný chalupář levou zadní!

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Hasící přístroje na chalupě

personMarián Krouželremove_red_eye41bookmarkZahradní stroje a nářadí

V této části portálu Vám předkládáme zajímavé přístroje a nástroje, které se můžou hodit. Ukaážeme si také i další chytré věcičky, které by Vám neměly chybět v minidílničce na chalupě.Hasící přístroje na chalupě Na co velká většina chalupářů a chatařů pro ..

Multifunkční kultivátory

personRedakceremove_red_eye42bookmarkZahradní stroje a nářadí

Máme na chalupě kus pozemku a potřebujeme jej obdělávat nebo potřebujeme likvidovat přerostlý porost, provzdušňovat trávník, uklízet sněhovou nadílku, převážet a likvidovat zahradní odpad, zamést příjezdovou cestu, zkypřit půdu pro sadbu plodin a jejich sklizeň. To vše je ..

Topení na chatě a chalupě

personRedakceremove_red_eye41bookmarkZahradní stroje a nářadí

Teploučko na chalupě je základ. K čemu by nám byla vymazlená chata nebo chalupa, kde by byla zima ? V této sekci nejdete několik zajímavých článků, aby Vám na chalupě bylo krásně příjemně.Elektrické bojlery pro ohřev vodyKaždý chalupář nebo chatař si rád zpříjemní ..

Keramika na chalupu

personRedakceremove_red_eye46bookmarkZahradní stavby a doplňky

Teploučko na chalupě je základ. K čemu by nám byla vymazlená chata nebo chalupa, kde by byla zima ? V této sekci nejdete několik zajímavých článků, aby Vám na chalupě bylo krásně příjemně.Keramika na chalupuSnad není jediná chalupářka a chatařka, která by na své chalupě ..

Přístroje a nástroje pro práci na chatě nebo chalupě

personRedakceremove_red_eye40bookmarkZahradní stroje a nářadí

Na chalupě nebo chatě, je pořád, co opravovat nebo upravovat a k tomu potřebujeme kvalitní nástroj. A některé jsou doslova nutné pro pohodovou a klidnou práci. Tak si je představíme. Přístroj pro kutily Demel TrioKaždý z nás co potřebujeme na své chalupě nebo chatě občas něco ..

Zateplování domu I.

personSimona Chvátilováremove_red_eye36languagereceptarprimanapadu.cz

Zima se nezadržitelně blíží a tak je na čase, udělat si doma pořádné teplíčko. Proč zateplovatNezateplené zdivo má několik nevýhod. Chlad proniká přímo do zdiva kde uprostřed stěny leží rosný bod. Ztráta tepelné energie je vysoká a tepelný odpor minimální. Hrozí ..

Sice chudě, ale nutričně plnohodnotně

personRadka Eliáškováremove_red_eye42languagejaktoudelam.cz

Peněz na jídlo méně, než by si člověk představoval? Ve chvíli, kdy zvoláte „mám to v paži, stačí to nastavit moukou s vodou a všichni budou nacpaní k prasknutí za pár korun“ – jste ve slepé uličce. Nasytit zástupy pěti tisíc lidí košem chleba a dvěma rybami se ..

Z dítěte cyklistou za 30 dní

personRadka Eliáškováremove_red_eye36languagejaktoudelam.cz

Ještě než syn začal vůbec sedět, koupila jsem mu v návalu nadšení dětskou sedačku na zadní nosič. Představovala jsem si tu krásu, až pojedeme spolu slunečným odpolednem vstříc světým zítřkům, já budu šlapat a syn se bude usmívat. Idylka se nekonala, syn se v sedačce ..

Hloubková pasparta

personSimona Chvátilováremove_red_eye47languagereceptarprimanapadu.cz

Pasparta je druh zasklívání obrazů. Je více možností zasklívání (paspartování) - mezi nejběžnější patří pasparta jednoduchá a hloubková. Pro vás mám několik užitečných rad, jak postupovat při výrobě právě té hloubkové... Nejdříve si musíme promyslet, jaký chceme ..

Ten nejlepší telefon – Recenze SAMSUNG i8910 HD

personRedakceremove_red_eye16languagenavodynapc.cz

Konečně jsem se po půl roce čekání dočkal. Konečně držím v ruce telefon, o kterém jsem již dlouhou dobu snil. Bohužel čekání bylo dlouhé a já nakonec čekání na SAMSUNG OMNIA HD, respektive na SAMSUNG i8910 HD, jak se nyní tento krasavec jmenuje nevydržel. Před dvěma ..