Domov a bydlení keyboard_arrow_right Domov a bydlení keyboard_arrow_rightTapety na zeď netradičně

Obrázek příspěvku: Tapety na zeď netradičně

Tapety na zeď netradičně

personaccess_time13.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye13 shlédnutí

Tapety jsou klasika. S jejich pomocí můžeme dát každé místnosti netušený rozměr, oživit starý nábytek, vytvořit nečekané a originální kombinace. Chce to ani ne tak zručnost a trpělivost - tapetování zvládne opravdu každý - jako trochu fantazie a inspirace. Fantazii necháme na vás a inspiraci v podobě několika nápadů přinášíme v tomto textu. Při současném výběru tapet na trhu bude jejich realizace naprostou hračkou!

Čelo postele

Proč ne? Překvapí a zaujme! Na obrázku vidíme, že výsledný efekt stojí za to, zvlášť doplníme-li tapetu ložním prádlem v podobném odstínu nebo s podobným motivem. Celkový dojem dokreslují tři tapetové obrázky na zdi a podložka na stolku. Stejným způsobem lze oživit i knihovnu, dveře, stůl... zkrátka jakýkoli už okoukaný nábytek.

Kontrastní variace

Princip je jednoduchý: vyberte tapetu spíše tmavšího odstínu, která poslouží jako pozadí. Druhá tapeta musí být světlejší. Pěkně vypadá, mají-li obě tapety stejný motiv a liší se pouze barvou. Pruh světlejší tapety nalepte vertikálně na tmavé pozadí. Pokud před nalepený pruh umístíte menší kus nábytku, o to více vynikne.

Vyzkoušejte i další variantu téhož nápadu: tentokrát jako pozadí zvolte světlou tapetu a na tu horizontálně ve výšce očí nalepte pruh tmavé tapety. Na takto připravený základ můžete zavěsit třeba poličku nebo obrázky.

Tapetové pruhy

Nemůžete se rozhodnout mezi několika tapetami? Kupte je všechny a zkombinujte je! Ideální řešení pro párty: na zeď zavěste /nelepte/ několik pruhů tapet. Můžete je sladit s dekorací stolu - nádobím a květinovou výzdobou. Efekt je zaručený, i když pomíjivý. Každý večírek jednou skončí...

Výklenky stokrát jinak

Ve starších bytech nebo tam, kde jsou v místnostech mělké výklenky, se přímo nabízí možnost je otapetovat. Můžeme vyzkoušet různé motivy ve stejné barvě nebo naopak, stejný motiv v různobarevném provedení.

Dekorativní bordury

Jejich použití je nejlepším způsobem, jak zvýraznit linie vašeho pokoje. Na trhu je bordur nepřeberné množství, takže určitě nebude problém sehnat tu pravou, která ideálně doplní a oživí váš interiér.

Tapeta na stole

Většina tapetových rolí má šířku 80 cm. To je ten správný rozměr, který ji přímo předurčuje, aby byla použita jako ozdobný pruh na váš stůl. Fantazii se meze nekladou - tapetu na stole můžete sladit s barvou nebo motivy jídelní soupravy nebo zdí jídelny.

Tapeta jako obraz

Tapeta se může objevit na různých místech pokoje. Lze jí otapetovat stěnu a pak ve výklenku použít jako ozdobný obraz. Tímto způsobem můžeme interiér barevně sjednotit a navíc přitáhneme pozornost k jiným částem místnosti.

Míchejte vzory a barvy!

Neexistují žádné limity, kromě toho, jak divoké kombinace snesete vy sami. Výsledek bude zaručeně originální. Zkuste sáhnout po dvou až čtyřech tapetách se společným prvkem /barva, motiv/ a vytvořte svou vlastní kompozici.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Gabionové zdi

personRedakceremove_red_eye44bookmarkZahradní stavby a doplňky

Zkuste při stavbě opěrné či jiné zdi na své chalupě či chatě zvolit zajímavé technické a velice účelné i estetické řešení. Zkuste si postavit gabionovou zeď. Vypadá naprosto skvěle. Gabiony jsou drátokamenné, příp. drátoštěrkové prvky, které se používají k přenosu ..

SolarVenti - Příjemný pocit čerstvého vzduchu ve Vaší chatě – v teple a v suchu.

personRedakceremove_red_eye29bookmarkEnergie

Přísun čerstvého vzduchu Vám v dostatečné míře zajistí teplovzdušné solární panely. Právě větrání a odvlhčování jsou jejich hlavní funkce. A navíc, vháněný vzduch je temperovaný, takže vzduch se neochlazuje stejně, jako když otevřete okno a vytvoříte průvan. Velkou ..

Příčky ze sádrokartonu

personRedakceremove_red_eye22bookmarkStavba

Sádrokartonové příčky plní především dělící, akustickou a protipožární funkci. Skládají se z nosného roštu, který bývá prováděn buď jako dřevěný, nebo z ocelových pozinkovaných profilů, izolantu vyplňujícího prostor roštu a opláštění ze sádrokartonových ..

Zdivo z pórobetonových tvárnic

personRedakceremove_red_eye24bookmarkStavba

Základními surovinami pro výrobu pórobetonových dílců jsou voda, písek a vápenec. Ke správnému provedení stavby – díla je zapotřebí se důkladně seznámit se statickými a architektonickými požadavky stavby. Projektová dokumentace musí stanovit následující stavebně – ..

Zdivo z cihelných bloků – tvárnic

personRedakceremove_red_eye25bookmarkStavba

V současnosti je jedno z nejuživanějších systémů zdění Základní charakteristiky tvárnicového zdiva: - jednotlivé tvárnice mají systém vzduchových mezer – dutin uzpůsoben tak, aby byla „ces-ta tepla“ co nejdelší. Zvětšuje se tak její tepelný odpor, - vlastní hmota ..

Tapety

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagereceptarprimanapadu.cz

Svět je kulatý a není to vidět jen na glóbusu. Komu je už dávno víc než dvacet, může si dovolit tvrdit vždy, kdykoliv se podívá na módu, stravování, výchovu dětí nebo péči o novorozeňata a další lidské činnosti, že „to už tady jednou bylo „. Stejně tak to platí o ..

Práce s papírem

personSimona Chvátilováremove_red_eye49languagereceptarprimanapadu.cz

Napíšeme vám velmi jednoduchou výtvarnou techniku, jejíž název je odvozen z francouzštiny – rozmělněný (počeštěný výraz rozmašírovaný) papír. Tato technika je vhodná pro práci s malými dětmi, protože v základu používá pouze roztrhaný nebo rozstříhaný papír a ..

Kuchařské neřesti a jejich léčba

personRadka Eliáškováremove_red_eye40languagejaktoudelam.cz

Když začnete vařit často (což na mateřské dříve nebo později nastane), tak navzdory pečlivé přípravě občas jídlo vyhodíte. I mistr tesař se zkrátka někdy utne. Natož já, kuchařka z donucení. Takhle už jsem pekla psí buchtu, která u našeho vlčáka měla opravdu velký ..

Zvýšení návštěvnosti webu – sociální sítě

personRedakceremove_red_eye97languagenavodynapc.cz

Další díl zvýšení návštěvnosti webu bude o sociálních sítích. Sociálních sítí existuje velké množství, ale nejvíce se používá facebook, myspace, twitter a v poslední době i google+.První si musíte vytvořit vaše fan stránky – takhle vypadá naše na facebooku: ..

Ohebný přírodní pískovec

personSimona Chvátilováremove_red_eye41languagereceptarprimanapadu.cz

Jedná se vlastně o tenký pruh přírodního pískovce o síle 1-4 mm, který je na speciální nosné tkanině. Tím je zaručena ohebnost a takto vytvořené pásy se mohou dokonale přizpůsobit jakémukoli tvaru – obloukům, prohlubeninám či rohům. Ohebný pískovec se dá použít jak v ..