Domov a bydlení keyboard_arrow_right Exteriér keyboard_arrow_rightSuché maltové a omítkové směsi

Obrázek příspěvku: Suché maltové a omítkové směsi

Suché maltové a omítkové směsi

personaccess_time17.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye36 shlédnutí

Všichni na své chalupě často a zejména po zimě něco opravujeme např. venkovní od zatékání vody vyboulenou část stěny, nebo něco drobně zdíme či přistavujeme.

Dnes již nemusíme shánět míchačku ,písek,cement nebo vápno a odhadovat směsný poměr jednotlivých složek.
Dnes si můžeme koupit pytel či více již namíchaných různých maltových směsí a to podle rozsahu oprav. K dispozici jsou zdící malty, malty pro jádrové omítky,štukové omítky.sádrové omítky,sanační omítky i zateplovaní omítky nebo jen betonové směsi či šlechtěné omítkoviny. Na výběr je celá řada směsí ať již klasických nebo lehčených. Výrobců je také mnoho. Spíše bude při Vašem výběru rozhodovat cena. Pytle směsí jsou většinou od 30 kg do 50 kg. Na obalu je uvedeno složení směsi, vhodnost použití, kolik vody máme přidat i vydatnost směsi na 1 m2. Co nezpracujete musíte nejlépe do igelitu zabalit v pytli aby Vám nenatáhla směs vlhkost a tak se neznehodnotila. Materiály radši do zásoby nekupujte. Směs při přípravě promíchávejte alespoň 5 minut aby se řádně spojila s vodou. Doporučujeme pracovat v rukavicí aby jste si nepoškodili kůži na rukou a pozor na oči.

Je dobré se poradit s odborným prodavačem jakou směs je na jakou práci nejlépe koupit aby jste neudělali chybu.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zdivo z cihelných bloků – tvárnic

personRedakceremove_red_eye26bookmarkStavba

V současnosti je jedno z nejuživanějších systémů zdění Základní charakteristiky tvárnicového zdiva: - jednotlivé tvárnice mají systém vzduchových mezer – dutin uzpůsoben tak, aby byla „ces-ta tepla“ co nejdelší. Zvětšuje se tak její tepelný odpor, - vlastní hmota ..

Zdivo z pórobetonových tvárnic

personRedakceremove_red_eye25bookmarkStavba

Základními surovinami pro výrobu pórobetonových dílců jsou voda, písek a vápenec. Ke správnému provedení stavby – díla je zapotřebí se důkladně seznámit se statickými a architektonickými požadavky stavby. Projektová dokumentace musí stanovit následující stavebně – ..

Voda do betonu

personRedakceremove_red_eye27bookmarkStavba

Voda ačkoliv není stavební látkou, hraje nezastupitelnou roli v průběhu hydratace cementu a jeho krystalizace. Vznikají tak pevné vazby mezi jednotlivými zrny kameniva. Do betonové směsi, při míchání přidáváme více vody, než je stanoveno předpisem z důvodu lepšího ..

Obecné zásady bezpečnosti práce v pozemním stavitelství

personRedakceremove_red_eye30bookmarkStavba

Pozemní stavitelstvíPoznámka: Tento text se opírá o předpis, který v současnosti neplatí! (viz nově: NV 591/2006 Sb.) - Avšak ho stále považuji za velmi dobrý. (v případě rozporu níže uvedeného textu s texty v kapitolách ____, platí texty v již zmíněných kapitolách). ..

Zahradní skalky

personRedakceremove_red_eye51bookmarkOkrasné zahrady

Na zahradě je neustále co dělat. Máme plány, jak bude naše zahrádka vypadat, třeba si i víme rady, třeba ne. V této části portálu si zkusíme říci některé zásady. nejvhodnější je poloha na východní straně zahrady. Rostliny tak budou dostávat především dopolední slunce. ..

Péče o trávníky v jarním období.

personRadka Eliáškováremove_red_eye46languagereceptarprimanapadu.cz

Trávník je víceletá až vytrvalá kultura, která každoročně prochází obdobím plné vegetace a obdobím vegetačního klidu. Trávníky reagují na přechodu zimního a jarního období zejména na postupný vzestup teplot vzduchu a následně teploty půdy. Právě teplota půdy, v níž ..

Zahradní nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye49languagereceptarprimanapadu.cz

KOV Jakou nejdůležitější praktickou vlastnost by měl mít kovový nábytek?Jak vyplývá z podstaty kovu, je velmi náchylný ke korozi a před tou by se měl jeho povrch velmi pečlivě chránit. Tedy je třeba hovořit o úpravě povrchu. Jaké jsou základní úpravy?Velmi rozšířenou a ..

Levné nedělní menu

personRadka Eliáškováremove_red_eye37languagejaktoudelam.cz

V neděli jsem vařila. Vzhledem k tomu, že už chodím do práce, si vaření užívám trochu víc než denodenní povinnost na mateřské. Tak jsem se rozjela ve velkém. I tak to stálo pár korun a mám ještě jeden oběd do zásoby.Použila jsem hned několik principů levného vaření: ..

20 způsobů, jak prodloužit potravinám a věcem život

personRadka Eliáškováremove_red_eye49languagejaktoudelam.cz

Schválně se kolem sebe rozhlédněte. Co z věcí okolo vás máte – používáte déle, než jste čekali. A se kterými jste se rozloučili dříve, než jste doufali, a zbyla jen pachuť pocitu vyhozených peněz.Trend výrobců je naprosto jasný. Dokud budete mít tu starou, zoufale ..

Polévky? Polévky!

personRadka Eliáškováremove_red_eye42languagejaktoudelam.cz

Mnoho toho bylo napsáno a výživové hodně polévek a o jejich významu pro zdravou stravu. Moje babička si neuměla představit oběd bez polévky, moje maminka se cítí provinile, když ji neuvaří, kamarádka ji považuje za samostatné, plnohodnotné jídlo. Já se po období „na ..