Zahrada keyboard_arrow_right Zahradní stavby a doplňky keyboard_arrow_rightSolární ohřev vody

Obrázek příspěvku: Solární ohřev vody

Solární ohřev vody

personaccess_time12.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye38 shlédnutí

Chcete mít ve svém bazénu teplejší vodu pro Vaše koupání.

Máme skvělý tip - solární kruhy. Kruhy vypadají jako velká, nafukovací pizza a plavou volně na hladině bazénu. Jsou průhledné, takže sluneční paprsky skrz ně prostupují a ohřívají vodu až ke dnu. Vzrůst teploty vody v bazénu je díky tomu až o 3°C/den. Po 10 dnech stálého, slunečného počasí, byla u dna venkovního, nezastřešeného bazénu 6x3m a hloubce 1,2m, naměřena teplota vody 31°C. Zároveň solární kruhy brání odpařování vody a tím významně omezují snižování její teploty v noci nebo za špatného počasí (místo naměřeného poklesu o 3°C/noc bez zakrytí hladiny, pokles pouze o 0,5°C/noc).

Pro tuto jejich funkci jsou využívány také u zastřešených bazénů, protože významně omezují výdaje na dohřívání vody, klimatizaci a snižování vlhkosti vzduchu v okolním prostoru. Investice do kruhů se vrátí v úsporách během 1 měsíce používání. S jejich pomocí vytvoříte přímo z Vašeho bazénu jednoduchý, ale účinný solární panel.

Hlavní přednosti solárních kruhů
- účinně ohřívají vodu v bazénu, během slunečného dne až o 3°C za den - pracují ZDARMA, bez nutnosti běhu čerpadla a spotřeby elektřiny
-významně zabraňují ochlazení vody během noci (pouze 0,5 - 1°C)
- redukují odpařování vody a chemických prostředků použitých k údržbě vody
- jednoduše se s nimi manipuluje, z vody je odstraní i dítě
- spojení kruhů pomocí magnetů zabraňuje jejich posunu po hladině
- jsou bezpečné při pádu osob nebo zvířat do bazénu
– jednoduše se rozpojí
- snadno se čistí
- odolávají soli i chloru
- životnost min. 5 let

Zkuste tuto zajímavou novinku,vždyť každý máme rád teplou vodu ve svém bazénu.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Instalujeme solární kolektory

personRedakceremove_red_eye44bookmarkEnergie

Kdo by neuvažoval při současných cenách energií o možných úsporách. Snížit Vám je pomohou moderní solární kolektory. Ty ohřívají vodu buď přímo, nebo prostřednictvím systému s výměníkem či zásobníkem na ohřátou vodu ve spolupráci s oběhovým čerpadlem a ..

Koroze betonů

personRedakceremove_red_eye22bookmarkStavba

Koroze, neboli degradace betonové konstrukce je způsobována především díky častému výskytu agresivních podzemních vod, přičemž minimálně polovinu z nich, myslíme na našem území, je dle našich současných platných norem považována za agresivní vůči betonu. Činitelé ..

Voda do betonu

personRedakceremove_red_eye27bookmarkStavba

Voda ačkoliv není stavební látkou, hraje nezastupitelnou roli v průběhu hydratace cementu a jeho krystalizace. Vznikají tak pevné vazby mezi jednotlivými zrny kameniva. Do betonové směsi, při míchání přidáváme více vody, než je stanoveno předpisem z důvodu lepšího ..

Solární lampy na zahradu

personRedakceremove_red_eye28bookmarkOkrasné zahrady

Chcete osvětlit Vaši zahradu zadarmo ? Využijte pro osvětlení Vaší zahrady sluneční energii? Zahradní solární lampy poskytují skoro stejné osvětlení jako lampy na elektřinu. Mají ale několik předností oproti klasickým lampám. Není třeba kopat příkopy pro kabeláž, kabely ..

SolarVenti - Příjemný pocit čerstvého vzduchu ve Vaší chatě – v teple a v suchu.

personRedakceremove_red_eye29bookmarkEnergie

Přísun čerstvého vzduchu Vám v dostatečné míře zajistí teplovzdušné solární panely. Právě větrání a odvlhčování jsou jejich hlavní funkce. A navíc, vháněný vzduch je temperovaný, takže vzduch se neochlazuje stejně, jako když otevřete okno a vytvoříte průvan. Velkou ..

Proč je fotovoltaika výhodná?

personSimona Chvátilováremove_red_eye32languagereceptarprimanapadu.cz

V posledních letech nastal velký rozvoj ve využití fotovoltaiky a solárních panelů. Je to především díky státem garantované výkupní ceně takto vyrobené energie. Každý vlastník nemovitosti může svoji střechu využít k výrobě této energie a díky garantované výkupní ceně ..

Zahradní osvětlení

personRadka Eliáškováremove_red_eye32languagereceptarprimanapadu.cz

Zahrada je nezbytnou součástí rodinných domů, chat, chalup a dokonce i některých nově postavených bytových domů, jež jsou například ve vymezeném areálu. Zeleň zkrátka a dobře nemůže chybět nikde, dokonce ani ve městech. I zahradní exteriér si ale zaslouží adekvátní ..

Netradiční využití tradičních věcí

personRadka Eliáškováremove_red_eye39languagejaktoudelam.cz

Přiznám se, že mám podivný sběratelský koníček. Sbírám tipy, jak co použít trochu jinak, jak co obejít a jak si ušetřit práci. Vše nejlépe vyjádřeno jednou větou.Momentálně takových „babičkovských rad“ mám kolem sedmi stovek. Včera jsem je třídila pro jeden svůj ..

Vrtané studny - úspora nákladů

personRadka Eliáškováremove_red_eye36languagereceptarprimanapadu.cz

Vrtaná studna vám dává vlastní zdroj kvalitní vody a vzhledem k rostoucím platbám za vodné je návratnost vrtané studny několik let, avšak životnost dobře provedené vrtané studny je i několik desítek let. Vrtané studny jsou dnes nejrozšířenějším způsobem hloubení studny, ..

Trávník v létě

personRadka Eliáškováremove_red_eye38languagereceptarprimanapadu.cz

Čím zavlažovat trávníky? Nejjednodušší systém, avšak velmi náročný na čas a kontrolu je systém přenosný - hadicemi od zdroje vody. Takto můžeme zalévat ručně pomocí trysky, nebo pomocí různých typů postřikovačů, které rozstřikují vodu kruhově nebo rovnoběžně. ..