Zahrada keyboard_arrow_right Zahrada keyboard_arrow_rightSkrýše v korunách stromů

Obrázek příspěvku: Skrýše v korunách stromů

Skrýše v korunách stromů

personaccess_time15.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye10 shlédnutí

Snem každého dítěte je mít tajnou skrýš, kde se ukryje před zraky dospělých. I vy jste určitě v dětství po takovém úkrytu toužili. Nyní můžete splnit tento sen vašim ratolestem! Postavte jim domeček na stromě! Určitě vaši snahu ocení a budou vám vděčné.

Příprava

Všechno co budete potřebovat je vhodný samonosný strom, správně rozvětvený, s pevným dřevem (dub, jabloň, hrušeň), a trochu své vlastní vynalézavosti.

Podle svých možností si můžete vybrat mezi dvěma variantami skrýše na stromě:

„BRLOH“

Domek pro opravdová dobrodružství, vyrobený pouze z desek přibitých ke stromu, upevněn lany. Skvěle poslouží při hraní na piráty nebo na Tarzana.

„NEBESKÝ PALÁC“

Vybudování tohoto domečku vás bude stát více úsilí a času. Bude pevnější, se střechou a stěnami, s vybavením (např. polštářky na sezení) a osvětlením.

Budování

Domečky se vyrábí převážně ze dřeva, proto budete potřebovat dřevěná prkna a desky. Ke spojování dohromady vám poslouží hřebíky, šrouby, matice a k bezpečnému upevnění na strom lana a řetězy.
Při budování domečku zapojte svou fantazii. Nezapomeňte také vyrobit třeba padací dveře, tyč, po které se děti budou sklouzávat dolů, různé pasti nebo lanový žebřík. To vše dovede váš výtvor k dokonalosti!
Domeček můžete také natřít různými barvami, po poradě se svým dítětem z něj můžete udělat pevnost, maskovanou hnědou a zelenou barvou, nebo krásný růžovo-modrý palác pro princeznu.
Vnitřek domečku vyzdobte obrázky, plakáty, zajímavá bude třeba také zvonkohra, která se bude houpat na stropě. Můžete obětovat i kousek nějakého staršího koberce a dát ho dětem na podlahu

Splněný sen
Nyní vám nezbývá nic jiného, než sledovat své šťastné děti, jak radostně dovádějí ve své nové skrýši! Teď již vždycky budete vědět, kde své děti hledat!

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Hnojení ovocných dřevin

personRedakceremove_red_eye40bookmarkHnojiva

Obecně lze hnojiva rozdělit na organická a průmyslová. Organickými hnojivy dodáváme půdě sílu a průmyslová hnojiva zajišťují, že bude mít půda dostatek živin. U ovocných stromů jsou základy a pravidla hnojení o něco rozdílné. Jednak je nutné vybrat správný typ hnojiva, ..

Tvarování ovocných stromů

personRedakceremove_red_eye45bookmarkOkrasné zahrady

Snad každý český chalupář nebo chatař má na svém pozemku jabloň či jiné tradiční ovocné stromy. U starých objektů a zahrad převažují přestárlé vysokokmeny, které čím je člověk starší, tak se obtížněji česají a péče o ně bývá více náročná. Pokud strom ..

Kácení stromů - zákonné požadavky

personRedakceremove_red_eye13bookmarkZahrada

Kácení stromu, dokonce na vlastním pozemku podléhá určitým zákonům a pravidlům. V následujícím článku jsou shrnuty některé zákonné požadavky, které nám mohou pomoci vyhnout se zbytečné pokutě.Snad každý z nás se někdy setkal s problémem, souvisejícím s nutností ..

Roubenky (roubené stavby, roubené domy)

personRedakceremove_red_eye38bookmarkPráce se dřevem

Stavění ze dřeva je staré jako lidstvo samo. Kromě kamene neznáme ve stavebnictví jiný materiál, který by byl tak dlouho používán a se kterým by mělo lidstvo tak bohaté zkušenosti. Pračlověk od počátků své existence začal používat dřevo, kmeny stromů, k stavbě ..

Jak správně zalévat

personRedakceremove_red_eye37bookmarkZahrada

Máte jistě záhony s květinami, nebo pár záhonů se zeleninou. Zaléváte je když máte pocit že je to třeba? Mi Vám dáme slovy odborníka pár rad jak správně zalévat aby výsledem Vaší snahy byl co nejlepší a nejhezčí. - zalévejte časně ráno nebo později večer, voda se ..

Ošetření velmi starého stromu

personSimona Chvátilováremove_red_eye57languagereceptarprimanapadu.cz

Na příkladu starého habru ukážeme ošetření letitého stromu, které má zlepšit jeho zdravotní stav a prodloužit životnost. Současně použité metody nebrání přirozené vlastní regeneraci stromu. Habr v Pacově patří mezi několik málo letitých stromů u nás, který nemá ..

Výchovný řez stromů

personSimona Chvátilováremove_red_eye75languagereceptarprimanapadu.cz

Nejčastější chyby při řezu ve vegetačním klidu. Teď se zaměříme na řez mladých stromů. Provádíme zde tzv. výchovný řez, který má založit správnou korunu stromu. Na stromku v exteriéru si ukážeme, jaké druhy větví na stromku máme, jaký je jejich úkol do budoucnosti, ..

Bydlení na úvěr: Než do toho kopnete

personRadka Eliáškováremove_red_eye48languagejaktoudelam.cz

V určité životní fázi snad každého normálního člověka přestane bavit bydlet s rodiči a zatouží přesunout se někam, kde definitivně přestane být považován za dítě. Asi nejčastěji se začnete pídit po nabídkách realitek, případně pojmete odvážnou myšlenku, že si ..

Klasický zahradní gril

personSimona Chvátilováremove_red_eye39languagereceptarprimanapadu.cz

Klasický zahradní gril - Grilování je možno hned několika způsoby. Nejtradičnějším z nich je možnost využití klasického grilu, který funguje na způsobu rožnění na dřevěném uhlí. Grily na dřevěné uhlí jsou v Česku klasikou. Nejčastěji se používají zahradní grily ..

UVAŽUJEME O NOVÉ KOUPELNĚ

personSimona Chvátilováremove_red_eye32languagereceptarprimanapadu.cz

Možná si říkáte, že tím úplně prvním, co by mělo v novém roce ve vašem bytě důkladně prokouknout, bude koupelna. Snad jste se dokonce už podle cenové nabídky rozhodli pro odbornou firmu a chystáte se na první schůzku – právě do koupelny. Tam, přímo na místě, bychom ..