Domov a bydlení keyboard_arrow_right Stavba keyboard_arrow_rightSauny - finské dědictví

Obrázek příspěvku: Sauny - finské dědictví

Sauny - finské dědictví

personaccess_time16.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye17 shlédnutí

Sauny jsou známé svými blahodárnými účinky na lidský organismus. A v zimních měsících jistě oceníte energii, kterou vám v podobě tepla dodávají. Tak proč si takovou mini-saunu nepořídit i domů?

Pobyt v sauně má mnoho kladů. Kromě příjemné relaxace má i pozitivní vliv na imunitní systém, působí preventivně proti nachlazení, zlepšuje pleť a celkově uvádí náš organismus do fyzické i duševní rovnováhy. Ne nadarmo se říká, že žena je hodinu po návštěvě sauny nejkrásnější. A kdo by nechtěl být krásný, udělat něco pro své zdraví a ještě v těchto mrazivých a krátkých dnech načerpat trochu tepelné energie? Tak proč si nepořídit saunu domů a nezahřívat se každý den? Máte několik možností vybrat si ze širokého sortimentu.

Klasické finské sauny

Vnitřek sauny je dobře izolovaný a vykládaný dřevem. Vzduch na teplotu od 60 do 130°C ohřívají saunová kamna. Na ty se pokládají kameny, které jsou polévány vodou, aby vznikla pára a zvýšila se vlhkost vzduchu. V kamnech se topí dřevem, ale velmi častá jsou i elektrická.

Infrasauny

Saunové kabiny s infrazářiči, které zde nahrazují klasickou podobu vyhřívání. Infrazářiče vyzařují infra-červené světlo, které se dostává hlouběji pod kůži. Podle odborníků způsobuje větší pocení a může pomoci při snižování tělesné hmotnosti.

Parní lázně a kabiny

Kabiny jsou tvořeny stěnami a sedačkami ze speciálního plastu. Mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Tím dochází k významným úsporám při následném provozu. Kabiny lze doplnit o zařízení automaticky myjící a desinfikující kabinu či o dávkovače vůní. Topné těleso vyvíjející páru je na elektrický proud.

V dnešní uspěchané době budou pro vás sauny tím nejlepším pomocníkem při odstranění únavy a stresu a celkové regeneraci organismu.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Domácí sauna svépomocí

personMarián Krouželremove_red_eye39bookmarkDomov a bydlení

Co musí splňovat prostor, kde bude sauna stát? Podlaha pod saunou musí být rovná, odolná proti výrazným rozdílům teploty a snadno omyvatelná. Nášlapná vrstva podlahy před osazením sauny může být keramická dlažba ve spádu směrem ke dveřím, nebo speciální nátěr.Po obvodu ..