Domov a bydlení keyboard_arrow_right Domov a bydlení keyboard_arrow_rightSádrokartonový strop

Obrázek příspěvku: Sádrokartonový strop

Sádrokartonový strop

personaccess_time07.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye48 shlédnutí

Bydlíte v panelákovém bytě? V reportáži o sádrokartonových stropech uvidíte možnost, jak může váš byteček zajímavě prokouknout.

Sádrokartonový podhled je dobrým řešením častých a jinak neřešitelných prasklin mezi panely ve stropech panelových domů. Vlivem pohybu stavby spáry stále praskají a odlupuje se malba. Nový strop tento problém dlouhodobě vyřeší a má vliv i na zvýšení zvukové i tepelné izolace stropu (při stále se zvyšujících cenách energie je to užitečné).

Příznivě působí i na vnitřní akustiku místnosti. Umožňuje skrýt vzduchotechniku či elektroinstalaci v případě rekonstrukce bytu a umožňuje nám v bytě umístit „bodová světla“ (halogeny) nebo posunout lustr na jiné místo.

Stropu se dá využít jak v obývacím či dětském pokoji, ale i v kuchyni. V kuchyňském koutu můžeme do nového stropu umístit světla podle potřeby a také nám pomůže skrýt nevzhledné trubky („stoupačky“).

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Sádrokartonová příčka

personRedakceremove_red_eye36bookmarkRekonstrukce

Jistě řada z Vás uvažuje o tom, že bude z různých důvodů muset rozdělit místnost na chalupě nebo chatě příčkou a řeší z jakého materiálu a jakou technikou ji co nejlépe postaví. Jednoduchým, technicky poměrně snadným a ne drahým řešením je postavit příčku ze ..

Požadavky na konstrukce pro zateplování budov

personRedakceremove_red_eye29bookmarkStavba

Tepelně technické požadavky Ve vnitřních místnostech budov musí být zajištěny podmínky tepelné pohody, které určují nejen kvalitu bydlení, ale také pohodu k činnostem provázející náš život. Tepelný odpor a součinitel prostupu tepla Celkový tepelný odpor konstrukce je ..

Sádrokartonové předsazené stěny

personRedakceremove_red_eye20bookmarkStavba

Předsazené stěny můžeme realizovat jen jako pohledové, nebo pro zlepšení tepelných a akustických vlastností popřípadě k zakrytí instalačních rozvodů. Detaily při osazování předsazené kotvené sádrokartonové stěny - Minimální vzdálenost desek a stěny je 50 mm s výplní ..

Roubenky (roubené stavby, roubené domy)

personRedakceremove_red_eye42bookmarkPráce se dřevem

Stavění ze dřeva je staré jako lidstvo samo. Kromě kamene neznáme ve stavebnictví jiný materiál, který by byl tak dlouho používán a se kterým by mělo lidstvo tak bohaté zkušenosti. Pračlověk od počátků své existence začal používat dřevo, kmeny stromů, k stavbě ..

Spotřeba energie

personRedakceremove_red_eye24bookmarkEnergie

Potřebné množství tepelné energie na vytápění je určeno tepelnými ztrátami budovy, které vznikají v obvodovém plášti, střešní konstrukci. Toto množství energie je v přímé úměře k rozdílu vnější a vnitřní teploty a schopnosti bránit konstrukcí prostup tepla z ..

Osvětlení - svítidla do interiéru

personSimona Chvátilováremove_red_eye43languagereceptarprimanapadu.cz

Návrh osvětlení architekta patří k jednomu z jeho základních nástrojů, jak správně namodelovat prostor, provést případnou optickou korekci a udat celkovou atmosféru místnosti.V místnostech s minimální světlou výškou, kde nelze vestavět sádrokartonový podhled pro zapuštěná ..

Jak na odhlučnění podlahy

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagereceptarprimanapadu.cz

Nejčastěji se bojuje s hlukem kročejovým. Znáte to. Stavebníci se obecně odhlučněním podlah moc nezabývají a vy tak můžete dokonale určit, jak rychle a kam přesně sousedi nad vámi právě jdou. Konstrukce Kolem nich se vše točí. Problematické jsou ty, které dobře vedou zvuk. ..