Domov a bydlení keyboard_arrow_right Rekonstrukce keyboard_arrow_rightRekonstrukce domů, zateplení panelových ..

Obrázek příspěvku: Rekonstrukce domů, zateplení panelových domů

Rekonstrukce domů, zateplení panelových domů

personaccess_time05.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye17 shlédnutí

Mnoho panelových domů má již nevyhovující balkóny a lodžie. Jedná se zejména o problémy s porušenou omítkou, bezpečností nebo dokonce i se statikou. V prvním případě lze provést sanaci vlhkých zdí vhodným hydroizolačním systémem. Dále je možno provézt výměnu zábradlí nebo instalace odvaděčů vody. Co se porušené konstrukce balkónů týče, můžeme Vám zpracovat statický výpočet a předložit vhodnou nabídku opravy. Zasklením balkónů nebo lodžií získáte mnoho výhod a to: - tepelnou a zvukovou izolaci od okolí - vytvoření zázemí použitím reflexních fólií - bezpečí pro Vaše děti.

Rekonstrukce vchodových dveří

Vstupy jsou jedním z nejnamáhavějších a nejfrekventovanějších míst panelového domu. Provádí se opravy schodišť, podest, výměna dveří za nové hliníkové, ocelové nebo plastové. Je možno provést i přístavbu zádveří nebo jen zastřešení vstupu. Poštovní schránky doporučujeme osadit mimo uzavřený prostor chodby. Převážně do vchodových dveří. Ve vstupech doporučujeme vyměnu zvonkového tabla. Nové zábradlí vstupů je prováděno ocelové, upravené žárovým zinkováním a nátěrem

Rekonstrukce střechy a podkroví

Opravy střech se provádí za účelem hydroizolace a termoizolace. Doporučujeme spojit opravu a zateplování pod jednu akci, výrazně se tím ušetří budoucí výdaje. Termoizolací ploché střechy se ušetří až 20% celkové energie.

Rekonstrukce střechy a podkroví - U plochých střech panelových domů se poslední dobou setkáváme s rekonstrukcí a přistavení podkroví. Přistavená podkroví jsou plně obyvatelná a vybavená tepelnou izolací, což znamená, že postavením podkroví můžete ušetřit na výdajích za teplo (jestliže původní plochá střecha nebyla zateplena).

Regulace a rekonstrukce otopné soustavy

Jedním ze základních nástrojů pro snížení nákladů na vytápění je regulace otopné soustavy. Regulaci otopné soustavy doporučujeme provést po zateplení fasády a výměně oken. Bez vyregulování otopné soustavy nemusí dojít k úsporám energie a ke snížení nákladů na vytápění v očekávané výši. Byty mohou být přetápěny, teplotu vnitřního vzduchu budou uživatelé regulovat větráním okny.

V případě, že se zákazník rozhodne pro rekonstrukci starých ocelových rozvodů ÚT, ležaté rozvody v suterénu by byly nahrazeny potrubím se svařovaných ocelových trubek, stoupačky k otopným tělesům měděným potrubím. V bytech by byly osazeny otopná tělesa moderními termostatickými hlavicemi a novými odvzdušňovacími ventily.

Sanace a zateplení fasády

Sanace fasády - Častými požadavky zákazníků je vyřešit zatékání a vlhkost v bytě. Problém lze odstranit sanací, tj. rekonstrukcí vnějšího povrchu domu, kdy stávající povrch se ošetří vhodným hydroizolačním systémem. K vyplnění puklin ve staré omítce a panelech se používá sanační omítka. Tato hydroizolační stěrka zabraňuje vlhkosti, aby pronikala do zdiva (panelu, cihly). Sanace se provádí vždy před zateplováním fasády, teprve pak je možno připevnit tepelné izolační obklady. Izolaci proti vlhkosti lze dodatečně také provést vhodným hydroizolačním nátěrem na vnější stranu tepelné izolace.

Zateplení fasády - Vzhledem ke stoupajícím cenám za energii doporučujeme zákazníkům provést zateplení fasády domů.. Tím lze ušetřit až 35% celkových tepelných ztrát. Dále se zvyšuje odolnost vnějšího povrchu proti povětrnostním vlivům a akustická izolace. Pozn. Pokud zateplujeme fasádu a budeme používat stará okna, je třeba zvážit, jestli se izolace vyplatí neboť až 45% tepela uniká starými okny.

Výměna elektrorozvodů

Elektroinstalace v panelových domech, z nichž velká část je stará přes třicet let, bývá většinou nevyhovující jak z pohledu dnešních nároků, tak i z pohledu kvality rozvodů ovlivněné zubem času (staré hliníkové vodiče, nevyhovující vypínače a zásuvky).

Proto je chvályhodné, že probíhají rekonstrukce domovních rozvodů a bytů, vč. elektropříslušenství.

Omezení rekonstrukce ve svém bytě se rozhodne velmi mnoho lidí, musí však počítat s tím, že původní instalace, použité vodiče a způsoby jištění neodpovídají množství spotřebovávané energie ale zejména sučasným požadavkům na bezpečnost a jištění elektrických zařízení.

Výměna nebo modernizace výtahů

Bezpečnost provozu výtahu, zastaralý technický stav existujících zařízení, ale zejména kvalita a rozsah instalovaných bezpečnostních komponentů, kterými by měl být každý výtah vybaven je v současné době stále frekventovanější termín. Z hlediska bezpečnosti neodpovídají požadavkům současných platných norem v ČR, s vazbou na normy EU, všechny výtahy vyrobené a instalované do roku 1993. Výměna nebo modernizace výtahu proto nesnese delšího odkladu.

Obnova (modernizace) existujícího výtahu je záležitost, která rovněž klade nemalé nároky na jednotlivé rozpočty majitelů domů. Přesnou částku lze však určit vždy pro určitý výtah a to s ohledem na jeho nosnost, počet stanic, dopravní rychlost, rozsah výbavy výtahu a stavebních prací a samozřejmě především na rozsah identifikovaných existujících provozních rizik.

Výměna oken a parapetů

Výměnu oken provádíme především za účelem termoizolačním, estetickým a funkčním. Okna mají v systému zateplení objektu velmi velký vliv, neboť způsobují až až 45% úniku tepla z objektu.
Na trhu je celá řada nových oken (plastová, dřevěná, hliníková, eurookna) všechny mají určité vlastnosti a také rozdílnou cenu. My vám pomůžeme s výběrem oken přesně pro vaše potřeby.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Ekonomická návratnost investice do zateplení

personRedakceremove_red_eye17bookmarkStavba

V současnosti, kdy se zdražují ceny energií na vytápění, mnoho majitelů objektů uvažuje o jejich zateplení. S tím také vyvstává otázka druhu a tloušťky izolace, která bude objekt izolovat, protože s tím je také spojena otázka návratnosti této investice. Ta lze přesně ..

Požadavky na konstrukce pro zateplování budov

personRedakceremove_red_eye28bookmarkStavba

Tepelně technické požadavky Ve vnitřních místnostech budov musí být zajištěny podmínky tepelné pohody, které určují nejen kvalitu bydlení, ale také pohodu k činnostem provázející náš život. Tepelný odpor a součinitel prostupu tepla Celkový tepelný odpor konstrukce je ..

Rekonstrukce bytového jádra

personRedakceremove_red_eye25bookmarkRekonstrukce

Koupili jste si starší panelový byt a říkáte si, že by se šikla rekonstrukce bytového jádra? V dnešní době to je již otázka několika mála dní a Vy potřebujete jen vědět, jak by Vaše koupelna měla vypadat. Šikovná společnost, která zajišťuje rekonstrukce bytového jádra ..

Vhodné „vylepšení“ bytu před prodejem

personRedakceremove_red_eye23bookmarkReality

Vzhled nemovitosti, tedy její první dojem výrazně určuje výsledný pocit kupujícího a tedy i výslednou cenu prodávaného objektu. Je jen na prodávajícím, jak se tohoto úkolu zhostí. Vlastně má několik variant řešení: nákladnou rekonstrukci objektu, nechat vše tak jak je, nebo ..

První kroky zařizovaní nebo renovace bytu, rodinného domu

personRedakceremove_red_eye24bookmarkDomov a bydlení

První kroky každého zařizování interiérůZákladem každého zařizování by měly být dokončené stavební úpravy. Pokud se nejedná o novostavbu, měl by každý majitel budoucího bytu nebo kanceláře reálně pouvažovat zejména o přestavbě, která se týká zateplení. Ve ..

Kvalitně bydlet můžete i v panelovém bytě, stačí ho zrekonstruovat.

personSimona Chvátilováremove_red_eye28languagereceptarprimanapadu.cz

V panelových domech žije i dnes velká část obyvatel České republiky. Přestože se jedná o domy stavěné za minulého režimu a tudíž s nízkými požadavky na úroveň bydlení, dá se v těchto bytech poměrně kvalitně bydlet. Řešením je rekonstrukce panelového bytu tak, aby ..

Výhody zateplení oken

personRadka Eliáškováremove_red_eye37languagereceptarprimanapadu.cz

Zateplování oken je velmi moderní činností, kterou se zabývá v současné době velké množství společností, jelikož poptávka je opravdu hodně velká. Zateplení oken realizují specializované společnosti, které mají svá sídla prakticky po celé České republice. Když bychom se ..

Zateplování domu I.

personSimona Chvátilováremove_red_eye36languagereceptarprimanapadu.cz

Zima se nezadržitelně blíží a tak je na čase, udělat si doma pořádné teplíčko. Proč zateplovatNezateplené zdivo má několik nevýhod. Chlad proniká přímo do zdiva kde uprostřed stěny leží rosný bod. Ztráta tepelné energie je vysoká a tepelný odpor minimální. Hrozí ..

Dřevostavby, moderní úsporná technologie

personSimona Chvátilováremove_red_eye44languagereceptarprimanapadu.cz

V současnosti se stále větší oblibě těší moderní dřevostavby, které se liší od tradiční technologie budování srubů a roubenek. V porovnání s klasickou zděnou stavbou má nižší provozní náklady v průběhu stavby i samotného bydlení. Takovýto dům nenabízí dočasné ..

Jak opravit střechu domu?

personSimona Chvátilováremove_red_eye56languagereceptarprimanapadu.cz

Pokud stavíme nový dům, není stavba střechy pro nás zas tak velký problém, protože máme projekt, který většinou zpracovává i střechu, a to nejen materiálově, ale i finančně.Výměna střechyProblém většinou nastává při výměně střechy. Tehdy se můžeme dostat do ..