Domov a bydlení keyboard_arrow_right Spotřebiče keyboard_arrow_rightPračky

Obrázek příspěvku: Pračky

Pračky

personaccess_time05.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye26 shlédnutí

Nevíte si rady při výběru pračky? Zde máte pár důležitých informací:

KAM PRAČKU UMÍSTIT?

Nejprve je potřeba rozhodnout, kam pračku umístit. Je důležité rozhodovat dle místa, které máme na pračku k dispozici. U praček předem plněných jsou klasickými rozměry (v x š x h): 85 x 60 x 60cm, existují také pračky úzké (SLIM) s hloubkou od 30 do 55 cm. Na trhu máme dva typy praček: s předním a horním plněním. Vestavné pračky se vyrábějí pouze s předním plněním.

Pro využití mají oba typy své výhody i naopak (u předního plnění je u některých modelů možné odmontovat horní desku a získat díky tomu výšku stejnou jako má kuchyňská linka, či použít jako odkládací plochu, s vrchním plněním si zase uspoříme místo v koupelně. Je nejlepší zvolit tu, která Vám bude nejvíce vyhovovat.

KOLIK SPOTŘEBUJE PRAČKA VODY A ELEKTRICKÉ ENERGIE?

U samostatné pračky se spotřeba vody pohybuje mezi cca 37 až 89 l na jedno praní, co se týká spotřeby energie, ta se pohybuje mezi 0,57 až 1,90 kWh. Obecně je dáno: čím levnější spotřebič, tím větší je spotřeba vody i energie! Je tedy důleté zvážit, zda ušetřit při koupi na financích či zvolit úsporu energie.

JAKÉ PROGRAMY BY NEMĚLY VAŠÍ PRAČCE CHYBĚT

V dnešní době je dobré začít využívat programy, které nám pračky nabízejí a trávit u praní co nejméně času a také ušetřit na energii.

Záleží na tom, jaké prádlo nejčastěji perete, atd. Program Fuzzy Logic (množstevní automatika) si sám dle množství prádla nastaví množství vody a energie, které pro praní bude potřebovat. Abychom u praní nemuseli trávit svůj čas, je zde možnost odloženého startu, který nám dovolí naprogramovat praní na dobu, která nám nejvíce vyhovuje (vhodný pro domácnosti s nočním proudem, atd.)

2V1 PRAČKA SE SUŠIČKOU

Pračka se sušičkou je vhodná pro ty, kteří nemají dostatek místa na samostatné výrobky, či chtějí prádlo sušit v příslušném spotřebiči.

Je důležité vzít v úvahu, že sušení je velmí náročné na spotřebu, jelikož při sušení probíhá pomocí vody ochlazování bubnu. Bohužel u většiny praček je možné sušit pouze poloviční nápln prádla než u klasického praní.

Musíme Vás také upozornit na správnou volbu výrobce, neboť, v případě porouchání sušičky, přicházíte během servisní opravy i o pračku jako takovou.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Voda nad zlato?

personRedakceremove_red_eye16bookmarkZahrada

Každý správný hospodář se snaží neplýtvat, buďme i doma hospodární a neplaťme víc, než je nutné. Například spotřeba vody se dá omezit, aniž bychom si ubrali na komfortu. Stačí se zamyslet. SprchaPři sprchování je až třikrát menší spotřeba teplé vody než při ..

Využití dešťové vody na zahradě

personRedakceremove_red_eye39bookmarkZahrada

Voda je dnes drahá a každý chalupář přemýšlí, jak ušetřit za vodu, kterou nutně při provozu objektu spotřebuje. Řešení není složité ale stejně je potřeba provést vstupní investici a rozhodnout se účelně jakým způsobem. Prostě za vodu z vodovodu se platí, zatímco ..

Spotřeba energie

personRedakceremove_red_eye21bookmarkEnergie

Potřebné množství tepelné energie na vytápění je určeno tepelnými ztrátami budovy, které vznikají v obvodovém plášti, střešní konstrukci. Toto množství energie je v přímé úměře k rozdílu vnější a vnitřní teploty a schopnosti bránit konstrukcí prostup tepla z ..

Profi triky na praní prádla

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagejaktoudelam.cz

Obden naláduju pračku barevným nebo bílým, večer pověsím, seberu várku z přechozího praní a tak furt dokola. Kamarádka systém dovedla k dokonalosti, že pere růžové a modré věci zvlášť. Má chlapečka a holčičku se spotřebou dvou triček a jedněch tepláků denně. Ptala ..

Jak dostat z ručníků divnou vůni

personRadka Eliáškováremove_red_eye44languagejaktoudelam.cz

Ani si nepamatuju, kdy jsem naposledy kupovala ručníky. Určitě ty doma mám už celá léta. Některé na to i vypadají To by mi ještě až tak nevadilo, horší je, že čím starší ručníky, tím těžší je z nich dostat řekněme specifický zápach. Něco mezi potem a zatuchlinou ..

Jak vyčistit fleky, které vyrábí děti

personRadka Eliáškováremove_red_eye52languagejaktoudelam.cz

Kamarádka si před Vánoci nechala profesionální firmou vyčistit koberce. První otázka zněla: „Máte děti nebo domácí zvířata?“ Důvod je nasnadě. Koberce v takto postiženém domově vypadají úplně jinak než podlaha v bytě starého mládence. I u nás jde podlahu, nábytek i ..

Plastový nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye42languagereceptarprimanapadu.cz

Plast je bezpochyby fenoménem posledních let. Je všudypřítomný a pronikl už do všech oblastí výroby. Není proto divu, že se nevyhnul ani zahradě a zahradnímu nábytku jako takovému. Plastový zahradní nábytek má mnohé výhody, a proto řady jeho spokojených uživatelů na celém ..

25 způsobů, jak zjednodušit svůj život s dětmi

personRadka Eliáškováremove_red_eye67languagejaktoudelam.cz

„Děti vždy představují větší problém, než si myslíte a také více radosti.“ (Charles Osgood)Kdokoliv, kdo má děti, ví, že život s dětmi je do jisté míry komplikovaný. Počínaje větším množstvím prádla na praní, přes koupání, vaření, nakupování, vyzvedávání ..