Domov a bydlení keyboard_arrow_right Domov a bydlení keyboard_arrow_rightPohyb v interieru všemi směry?

Obrázek příspěvku: Pohyb v interieru všemi směry?

Pohyb v interieru všemi směry?

personaccess_time30.březen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye29 shlédnutí

Umělé horolezecké stěny do domu či bytu.

Horolezecké stěny mohou v bytě nebo domě podobně jako skály poskytovat krásný výhled z vrcholu nebo být novou cestou, kudy se pohybovat obydlím. Mohou umožňovat věnovat se sportu a pohybu kdykoli v pohodlí domova. Nebo mohou být pojaty naprosto novým způsobem, být moderní zábavou. Výběr ukázek ze z Čech i ze světa nabízí od každého něco:

Bouldering je tréningové lezení po skalách a umělých horolezeckých stěnách bez jištění. Nejde však o nebezpečné adrenalinové lezení bez lana na vysokých útesech. Slovo boudler znamená balvan a bouldering se provozuje většinou na nízkých skalních blocích nebo na horolezeckých stěnách do výšky přibližně jednoho patra. Boulderové stěny se tak mohou stát oživujícím prvkem interiéru bytu. Lze je používat k pohybu mezi podlažími nebo k odreagování.

Anglické studio Moon použilo boulder při přeměně staré neobyvatelné budovy v loft jako alternativní způsob pohybu v dětském pokoji, kromě žebříku se dá do vyvýšené části pokoje dostat za pomoci barevných úchytů na holé šedé zdi.

V žižkovském bytě vyprojektovala firma TR walls boulderovou stěnu na míru již plně zařízenému podkrovnímu bytu s vysokým proskleným stropem. Sytě zelená barva se střídá se světle šedivou a právě tato málobarevnost podtrhuje výraznost objektu. Vylézat na čtyř a půl metrovou stěnu musí být jako lézt do nebe a být na jejím vrcholu poskytuje určitě krásný výhled na Prahu.

Outdoors Indoors je dvoupatrový dům pro pár outdoorových nadšenců od japonského studia be-fun. Nástavba, která vypadá jako předimenzovaný komín, ční nad nízkou hmotu domu. Doplňuje společnou domácnost dvojice o horolezeckou stěnu vedoucí zkrz velkorysý světlík, kterým proudí přirozené světlo do obýváku. Po stěně lze vylézt na terasu na střeše a umožňuje páru užívat si jejich oblíbenou outdoorovou aktivitu doma.

Pokud žijete v domě, můžete si dovolit i vyšší horolezeckou stěnu s jistícími skobami. Jako například v rodinném domku, který ve středočeském Karlíku postavila architektonická kancelář SEA. Stavba se vyznačuje moderním vzhledem a krásnou zahradou, ale také nezvyklým interiérem, který doplňuje betonová lezecká stěna se střídmě barevnými úchyty a strukturami.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Proč si pořídit vestavěnou skříň

personRadka Eliáškováremove_red_eye34bookmarkDomov a bydlení

Zajímavá otázka. S příchodem vestavěných skříní se Vám rázem otevírají nové možnosti využití obytného prostoru. Modernizace interiérů a malé prostory přímo vybízejí k využití vestavěných skříní. Pro klasickou skříň musíte hledat v bytě vhodné umístění a ..

Kvalitní parapety pro zkrášlení interiéru bytu

personRedakceremove_red_eye19bookmarkPanelák

Představte si, že jdete k přátelům nebo na prohlídku nějaké nemovitosti. Která věc jako jedna z obvyklých upoutá vaší pozornost?Jsou to okna, ze kterých budete zjišťovat výhled. Okenní parapety jsou proto velmi důležitým prvkem v interiéru vašeho domu či bytu, protože ..

Dveře - vstupní a interiérové

personRedakceremove_red_eye15bookmarkStavba

Již dávno neplatí, že dveře nám do domu vybírá architekt, stále více lidí si chce zvolit tento nutný doplněk svého obydlí samo, ať už se jedná o dveře do interiéru nebo vstupní. Pokud se začneme o tuto problematiku zajímat podrobněji, zjistíme, že takový výběr není nic ..

Zkuste samolepící fólie

personRedakceremove_red_eye35bookmarkRekonstrukce

Máte na chalupě či chatě starý nábytek jehož oprava či rekonstrukce by byla pracná a finančně nákladná? Chcete mít nábytek např. v designu dřeva či si netradiční design sami vybrat? Chcete si opravit dveře nebo zmodernizovat kuchyňskou linku s minimálními finančními ..

Požadavky na zajištění staveniště – Příloha č.:1 k Nařízení vládyč. 591/2006 Sb.

personRedakceremove_red_eye26bookmarkStavba

Stavby, pracoviště a zařízení staveniště musí být ohrazeny nebo jinak zabezpečeny proti vstupu nepovolaných fyzických osob, při dodržení následujících zásed: - Staveniště v zastavěném území musí být na jeho hranici souvisle oploceno do výšky nejméně 1,8 m. Při ..

Kapradiny pro interiér

personSimona Chvátilováremove_red_eye41languagesvet-rostlin.cz

Zhruba po roce znovu nastolujeme téma kapradiny. Podrobněji se zaměříme na druhy vhodné do interiéru, ale které lze pěstovat volně mimo prosklené plochy. S příchodem zimy se opět ohlížíme po rostlinách, které nejsou náročné na sluneční světlo a nabízejí dostatek ..

Květinové novinky pro byt i venkovní parapet

personSimona Chvátilováremove_red_eye50languagereceptarprimanapadu.cz

Potřebnou dynamiku do interiéru a na okna, rozhraní mezi bytem a venkovní zahradou či ulicí přinesou i nové neokoukané druhy květin. Trh překypuje bohatostí rostlin, osvědčené druhy se objevují ve zcela nových podobách a přidávají se i rostliny naprosto neznámé. Zahradnické ..

Primulky vánoční

personSimona Chvátilováremove_red_eye44languagereceptarprimanapadu.cz

Vánoční doba nabízí poměrně hodně řezaných květin nebo tradiční hrnkovky. Současný trend žádá i výzdobu vstupu a okolí domu, kde tyto rostliny nevydrží. Donedávna se choulostivé rostliny častěji nahrazovaly nebo se pracně zakrývaly a na noc přenášely. Nové typy ..

Velikonoční aranžmá na stůl

personSimona Chvátilováremove_red_eye38languagereceptarprimanapadu.cz

Ukážeme si možnost výzdoby velikonočního stolu a další doplňky k výzdobě velikonočního interiéru. Zaměříme se na jednoduché aranžmá, bez zbytečných dekorací, které dají vyniknout čisté kráse rostlin. Velikonoce patří k velkým rodinným svátkům. K časté výzdobě ..

Renesance starožitného nábytku v současném interiéru

personSimona Chvátilováremove_red_eye76languagereceptarprimanapadu.cz

Stále větší část populace touží mít zakomponován nějaký starožitný prvek ve své domácnosti. Souvisí to s jistým pocitem nostalgie - tedy s jakýmsi smutkem, zabarveným pocitem prošlého času a současně s touhou navrátit alespoň symbolicky věci do starých kolejí. Právě ..