Zahrada keyboard_arrow_right Zahradní stavby a doplňky keyboard_arrow_rightPloty, živé ploty a vrata

Obrázek příspěvku: Ploty, živé ploty a vrata

Ploty, živé ploty a vrata

personaccess_time08.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye50 shlédnutí

Oplocení pozemku je základ. Nejen, že nám zákon přikazuje, mít oplocený pozemek, ale správným oplocením vymezíme náš pozemek proti nevítaným hostům.

Ploty - rúzné druhy plotů
Každý, kdo má svoji nemovitost ji vidí rád oplocenou a oddělenou od okolí. Je to přirozené. Jednak chceme zachovat své soukromí, zvýraznit charakter stavby nebo pozemku,zabezpečit pozemek před lesní zvěří a nebo prostě jen aby nám neutíkal náš pes. Plot prostě vnímáme jako součást domu či chaty. Každý plot by se ale měl hodit k objektu i ke krajině, kde se nachází. Zde je naše volba různá. Každému se líbí něco jiného. Naštěstí je dnes řada možností, které si můžeme zvolit.

Jak správně stříhat živé ploty
Mnoho majitelů chat a chalup má u svého objektu živý plot, který občas, když je to potřeba přistřihne a to je veškerá jeho údržba. Tak to se ale chovat k živému plotu nelze. Živý plot by měl být ozdobou naší zahrady a proto jeho úprava a střihání má svá pravidla a zásady. Krásu a svěžest dodá živým plotům jen správné a pravidelné stříhání a přihnojování. Ruční nůžky jsou již jen přežitkem. Dnes koupíte za přiměřenou cenu elektrické nebo akumulátorové kvalitní nářadí, které Vám práci ulehčí a stříhání je s ním přesnější a šetrnější.

Keře pro živé ploty
Zkuste vysadit do živého plotu dřeviny,které mají okrasné květy a příjemně voní a to jsou např. tavolník, vajgélie, zlatice, ptačí zob obecný, pámelník, pustoryl a šeřík. Pečlivě si ale propočítejte kolik rostlin/keřů/budete potřebovat a pro jistotu si jich objednejte o něco víc. Pokud vám po výsadbě zůstanou nějaké přebytky, vysaďte je nahusto někde zvlášť bokem a dobře o ně pečujte. Později je můžete použít na dosadbu, jestliže se ve výsadbě všechny rostliny neujmou. Toto opatření doporučuji podniknout...

Natíráme kovová vrata
Máte před sebou úkol natřít vrata, plot nebo kovovou konstrukci? Nebojte se natírání Nebojte se natírání dnes jsou barvy téměř na všechno. Když přesně víte, k čemu chcete barvu použít a jaké jsou na ni kladeny požadavky, můžete použít jakýkoliv vhodný druh barev, nezávisle na tom, kdo barvu vyrobil a zda se jedná o speciální nebo univerzální barvu. Zeptali jsme se odborníků, co je pro dobrý výsledek natírání důležité. Řekli nám, že nezáleží na značce barvy, důležité je provedení nátěru a kvalita nanesení barvy dobrým štětcem nebo válečkem.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Tvarujte svůj svět s gabiony Betafence

personRadka Eliáškováremove_red_eye45bookmarkZahrada

Poutavé gabionové zdi nebo kamenné květináče mohou dát vašemu domovu nádech fantazie. Před několika lety byly tyto podivné kovové koše naplněné kameny pouze exotickou a drahou novinkou. Bohatí lidé je instalovali do exklusivních soukromých zahrad a my mohli jen sledovat a ..

Jak správně stříhat živé ploty

personRedakceremove_red_eye37bookmarkOkrasné zahrady

Mnoho majitelů chat a chalup má u svého objektu živý plot, který občas, když je to potřeba přistřihne a to je veškerá jeho údržba. Tak to se ale chovat k živému plotu nelze. Živý plot by měl být ozdobou naší zahrady a proto jeho úprava a střihání má svá pravidla a ..

Zahradní kalendář - ČERVEN

personRadka Eliáškováremove_red_eye42bookmarkZahrada

A je tady léto. Všechno je svěží a zelené. Nejnáročnější čas spojený s vysazováním a setím je víceméně pryč, červen je především měsícem údržby. Je to také měsíc prvních sklizní. Okrasná zahrada Výsev dvouletek – Nastává ideální čas pro výsev dvouletek, ..

Jak se zbavit molů, klíšťat, mravenců a dalších škůdců?

personRedakceremove_red_eye15bookmarkDomov a bydlení

Nepříjemný hmyz v domácnosti nám může nadělat plno obtíží. Poradíme vám jak zatočit s moly v šatníku, s komáry v ložnici, s blechami v kožichu svých mazlíčků, jak se zbavit klíšťat, vší, much, mravenců a dalších škůdců v domácnosti.Každý jistě dobře ví, jak je ..

garážová vrata

personSimona Chvátilováremove_red_eye26languagereceptarprimanapadu.cz

Potřebujete postavit nová vrata? Chcete vyměnit starou dosluhující bránu za novou, která bude nejen reprezentativní, ale také spolehlivá a funkční po dlouhé roky?I když se to někomu nemusí zdát jako důležité, vizitkou pro návštěvníky i kolemjdoucí jsou kromě pořádného ..

Údržba živých plotů

personSimona Chvátilováremove_red_eye40languagereceptarprimanapadu.cz

Mnozí odsuzují živé ploty proto, že se jim zdá jejich údržba příliš složitá. Avšak není to tak hrozné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Vždyť i zděný nebo drátěný či dřevěný plot vyžaduje údržbu a nelze ho jen postavit a nechat ho svému osudu. K dobré údržbě ..

Druhy živých plotů

personSimona Chvátilováremove_red_eye50languagereceptarprimanapadu.cz

Nápad pořídit si živý plot místo zděného, drátěného či dřevěného je sice fajn, ale je potřeba si ujasnit, jak má vlastně vypadat. Je možné svěřit celý projekt odborníkovi, ale vždy byste se měli do přípravy celého projektu zapojit i vy. Každý člověk je jiný, každý ..

Repasace garážových vrat

personSimona Chvátilováremove_red_eye39languagereceptarprimanapadu.cz

Jak poznáte, že garážová vrata potřebují opravu? Dají se pouze znovu nalakovat? Jak pracovat s bruskou? Na co si máte dát pozor? Co by měl obsahovat konzervační nátěr? Dřevěná garážová vrata, která jsou dělaná z palubek, mají poškozený lak a celkově jsou již narušená, ..

Ploty, plůtky, hradby

personSimona Chvátilováremove_red_eye75languagereceptarprimanapadu.cz

Plot není jen otázka peněz, ale také vkusu. Ploty mohou být vkusné, méně vkusné, mohou vzhled obydlí zkrášlit a také nechat zaniknout. Jaký plot zvolit k různým stavením? Ploty většinou stojí stranou architektonických plánů na nový dům. Je to škoda, protože i ploty jsou ..