Zahrada keyboard_arrow_right Okrasné zahrady keyboard_arrow_rightPěstujeme orchideje

Obrázek příspěvku: Pěstujeme orchideje

Pěstujeme orchideje

personaccess_time16.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye16 shlédnutí

Teplota

V přírodě orchidejím vyhovuje rozdílná denní a noční teplota. Proto je vhodné toto prostředí simulovat i v bytě a vybrat místo, které je v noci chladnější než ve dne. Vyhovuje jim např. okenní parapet. Teplota hraje důležitou roli, protože právě její změny přispívají k rozkvětu těchto květin.Dbejte také na větrání, orchidejím vyhovuje čerstvý vzduch. Pozor na křehký stonek, který se příliš silným náporem větru může přelomit. Rovněž je nevystavujte průvanu, hlavně ne v zimě.

Světlo

Orchideje patří k světlomilným rostlinám. Potřeba světla se liší podle druhu orchideje. Ideální je umístit ji 20–30 cm od okna stíněného tenkým závěsem nebo záclonou, aby se zabránilo spálení orchideje horkými slunečními paprsky.

Zalévání a vlhkost

Frekvence zalévání závisí na umístění rostliny – čím je místo teplejší, tím více zálivky orchidej vyžaduje. Abyste poznali, zda potřebuje zalít, potěžkejte ji, ať zjistíte, zda vám květináč připadá lehký. V takovém případě ho pak na několik minut ponořte do nádoby s vodou. Počkejte, až přestanou na povrch vzlínat bubliny, nechte okapat zbytek vody a vraťte květináč zpět na místo. Nevkládejte původní květináč s rostlinou do různých ozdobných nádob a květináčů, protože spodní část orchideje by nikdy neměla být ponořena do stojaté vody.Nejlepší je při zálivce použít lehce mineralizovanou vodu, ideální je např. dešťová voda.

Zkracování stonku

Po uvadnutí všech květů zkraťte stonek a nechejte pouze 2–3 pupeny. Řez je třeba vést těsně nad pupenem. Pokud kořeny vylézají z květináče, je vhodný čas k přesazení. Nejdříve odstraňte zažloutlé kořeny. Poté připravte květináč se speciální zeminou pro orchideje, rostlinu do něj umístěte a hlínu dobře upěchujte.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Pěstujeme a sázíme

personRedakceremove_red_eye45bookmarkVýživa a ochrana rostlin

Na své zahrádce, pokud nás to baví, můžeme sázet a pěstovat, téměř cokoliv, pokud nás moc neovlivňují vnější faktory, jako například lenost. Když se ale vzchopíme, může to stát za to. Stévia sladkáMnozí z nás nemohou cukr požívat ze zdravotních důvodů a tak přešli ..

Pěstování feniklu sladkého

personRedakceremove_red_eye45bookmarkVýživa a ochrana rostlin

Už ve středověku používali fenykl sladký (Foeniculum vulgare var. Dulce) jako kořeninovou zeleninu, ale také jako léčivou rostlinu proti chorobám ledvin, jater, nachlazení a kašli. Používali ho i jako prostředek k utišení bolestí při žaludečních křečích a kolikách. ..

Pozoruhodné orchideje

personSimona Chvátilováremove_red_eye40languagereceptarprimanapadu.cz

Pan Kratochvíl nám již vysvětlil princip svého komplexu nízkoenergetického skleníku, kde pěstuje především orchideje. Podrobně jsme si prošli nejdříve skleník chladný, s nejméně náročnými druhy a následně skleník tropický. V této reportáži přiblížíme skleník ..

CHRYZANTÉMY

personSimona Chvátilováremove_red_eye38languagesvet-rostlin.cz

Jinými slovy také listopadky a zároveň trvalky, které jsou původem z Číny a Japonska, kde mimochodem patří k velice oblíbeným květinám. Název této květiny je odvozen z řeckého chrysos (zlato) a anthemon (květ). Jsou řazeny do čeledi hvězdicovité a rozdělují se na ..

Výchovný řez stromů

personSimona Chvátilováremove_red_eye75languagereceptarprimanapadu.cz

Nejčastější chyby při řezu ve vegetačním klidu. Teď se zaměříme na řez mladých stromů. Provádíme zde tzv. výchovný řez, který má založit správnou korunu stromu. Na stromku v exteriéru si ukážeme, jaké druhy větví na stromku máme, jaký je jejich úkol do budoucnosti, ..

Rychlení cibulovin koncem zimy

personSimona Chvátilováremove_red_eye57languagereceptarprimanapadu.cz

Od listopadu až do předjaří (březen) lze rychlit různé druhy venkovních cibulovin pro výzdobu interiéru. Narychlené rostliny se používají pro výzdobu reprezentačních prostor, při společenských událostech, stále častěji jsou ozdobou běžných domácností a milým dárkem. ..

Pokojová květina - Aeschynanthus

personSimona Chvátilováremove_red_eye58languagereceptarprimanapadu.cz

Eschynantus je nenáročná rostlina, která vyžaduje jen chudý substrát a vyhovují jí podmínky většiny součastných bytů. Je celoročně půvabný díky kožovitým masitým listům a maximální krásy dosahuje v době květu, květy jsou trvanlivé, nepřehlédnutelně sytě červené ..