Zahrada keyboard_arrow_right Výživa a ochrana rostlin keyboard_arrow_rightPěstujeme a sázíme

Obrázek příspěvku: Pěstujeme a sázíme

Pěstujeme a sázíme

personaccess_time08.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye45 shlédnutí

Na své zahrádce, pokud nás to baví, můžeme sázet a pěstovat, téměř cokoliv, pokud nás moc neovlivňují vnější faktory, jako například lenost. Když se ale vzchopíme, může to stát za to.

Stévia sladká
Mnozí z nás nemohou cukr požívat ze zdravotních důvodů a tak přešli na umělá sladidla. Máme ale pro Vás velice zajímavý přírodní typ.Rostlinu,která má 300x větší sladivost než cukr a má prokazatelně léčivé účinky. Rostlina Stevia rebaudiana pochází z Paraguaye, kde je odnepaměti používána jako sladidlo a léčivo indiány kmene Guaráni. Keřík této originální a ojedinělé rostliny dospívá po cca 14 - 17 týdnech, přičemž z jediné dospělé rostliny lze získat cca půl kila sušiny ročně. To je ekvivalent asi 100 až 150 kg cukru! Lze jí pěstovat i u nás...

Schii -Take ( Lentinula edodes - Houževnatec jedlý)
Shii-take byla pro své léčivé účinky vysoce ceněna a dokonce ji jeden čínský lékař nazval elixírem věčného života. Shii-take je zdrojem proteinů, draslíku a zinku. Obsahuje vitaminy B1 a B2 a vysoké množství vitamínu D. Jednou z těchto účinných prospěšných látek je LENTINAN - glukan. Tato houba velmi významně posiluje imunitu a působí proti infekcím všeho druhu (virové, bakteriální, plísňové i parazitální infekční onemocnění)...

Řepík lékařský
Řepík lékařský (Agrimonia eupatoria ) je víceletá rostlina dorůstající do výšky kolem 60 cm. Patří mezi vytrvalé rostliny z čeledi růžovitých. Tato rostlina je rozšířena v Evropě, Asii a v Severní Americe. V prvním roce tvoří velkou přízemní růžici, v dalším vyrůstá mohutná lodyha, která se brzy obsype spoustou žlutých květů vonících po meruňkách. Kvete od června do září, chuť řepíku je mírně nahořklá. Má výrazný antibakteriální, protizánětlivý a hojivý účinek. Řepíku se daří dobře jak v kyselých, tak i zásaditých půdách bohatých na živiny...

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides L.)
Nebo také lidově - Sibiřský ananas, Rakytník úzkolistý, Žlutozob, Mořský plod, Písečný trn.
Historie
Rakytník byl a je v oblasti Číny, Indie, Řecka a Ruska používán k léčebným účinkům již od pradávna. Vojáci Alexandra Makedonského používali odvar z rakytníku k načerpání sil. V Rusku se traduje rčení, že "po rakytníku mají koně lesklou srst a lidé jasný zrak"...

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Nové možnosti při výsadbě květin do truhlíků

personRedakceremove_red_eye48bookmarkHnojiva

V letošním roce se objevují substráty do venkovních nádob obohacené o přírodní i syntetické sorbenty, které umožňují delší pauzy mezi zaléváním, zlepšují příjem vody pro rostliny a odstraňují nedostatky plynoucí z náhlého přemokření půdy při intenzivní zálivce. ..

Podzimní péče o zahradu

personRedakceremove_red_eye47bookmarkZahrada

Každý chalupář a chatař má rád svoji zahradu, na které tráví v roce řadu dní. Proto se o ni také dobře stará. Každé roční období vyžaduje jiné zahradní práce a formu údržby. My si v tomto článku povíme na co bychom neměli zapomenout na podzim. Nejprve dejte do pořádku ..

Pěstování Ostrožky-Stračky

personRedakceremove_red_eye46bookmarkBylinky

Tato krásná trvalka s bohatými květy je stálou ozdobou našich zahrádek a je v Čechách velmi rozšířená. Její modifikace v např. modré barvě je mezi květinami vzácností a v naší letní zahradě by rozhodně neměla chybět. Vynikne zejména ve smíšených květinových záhonech ..

Pěstujeme orchideje

personRedakceremove_red_eye22bookmarkOkrasné zahrady

TeplotaV přírodě orchidejím vyhovuje rozdílná denní a noční teplota. Proto je vhodné toto prostředí simulovat i v bytě a vybrat místo, které je v noci chladnější než ve dne. Vyhovuje jim např. okenní parapet. Teplota hraje důležitou roli, protože právě její změny ..

Pěstování feniklu sladkého

personRedakceremove_red_eye49bookmarkVýživa a ochrana rostlin

Už ve středověku používali fenykl sladký (Foeniculum vulgare var. Dulce) jako kořeninovou zeleninu, ale také jako léčivou rostlinu proti chorobám ledvin, jater, nachlazení a kašli. Používali ho i jako prostředek k utišení bolestí při žaludečních křečích a kolikách. ..

SADBA RAJČAT A PAPRIK DO SKLENÍKU

personSimona Chvátilováremove_red_eye58languagesvet-rostlin.cz

Nastal dlouho očekávaný čas. Všemocná Matka příroda nám dala jasný signál. Postavení měsíce je dnes ideální, důležité hvězdy v patřičné konjunkci, erupce na Slunci na minimu. Ano přátelé, nastal čas vysadit do našeho vypulírovaného skleníku sazenice rajčat a paprik. ..

SADBA A PĚSTOVÁNÍ PAPRIK

personSimona Chvátilováremove_red_eye62languagesvet-rostlin.cz

Původ papriky nás zavádí až do Střední Ameriky. Je to teplomilná zelenina a existuje mnoho odrůd. Liší se barvou, ale i tvarem plodu. Tato zelenina je velice oblíbená, tudíž můžeme říci, že je nejčastěji pěstovanou zeleninou u nás. Je mnoho důvodů, proč by neměla v ..

Kiwi

personSimona Chvátilováremove_red_eye57languagesvet-rostlin.cz

● Poměr samičích a samčích rostlin Pro spolehlivé opylení samičích rostlin se doporučuje 1 samčí na 6-8 samičích rostlin, nebo vzdálenost do 30 m. Není na škodu když na uvedené množství budou vysazeny 2 samčí rostliny. Pro vytvoření plodů je důležité, aby se samčí a ..

VÝSADBA ČESNEKU

personSimona Chvátilováremove_red_eye31languagesvet-rostlin.cz

Paličák - patří mezi nejčastěji pěstovaný typ u nás, jeho charakteristika je kulovité květenství (palička).Nepaličák - výhoda spočívá v jednodušším pěstování, zaručuje určitý výnos, v EU se tento typ pěstuje nejvíce.Kam vysazujeme:Jak už bývá zvykem u výsadby ..

SÁZENÍ JEHLIČNANŮ

personSimona Chvátilováremove_red_eye53languagesvet-rostlin.cz

Jehličnany se stávají rok od roku neodmyslitelnou součástí okrasných zahrad, ale i jiných prostranství, která jsou skvělým místem pro odreagování a kde každý z nás nachází klid pro odpočinek a relaxování. Jehličnaté stromy dodávají zahradám obrovské kouzlo a je ..