Domov a bydlení keyboard_arrow_right Domov a bydlení keyboard_arrow_rightModerní trendy v zařizování bytů a ..

Obrázek příspěvku: Moderní trendy v zařizování bytů a rodinných domů - 2. část | Moderní interiér

Moderní trendy v zařizování bytů a rodinných domů - 2. část | Moderní interiér

personaccess_time02.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye22 shlédnutí

Trend č. 7 - čistota a linie

Potrpíte si na dokonalém pořádku a chcete mít svůj byt či kancelář dovedený k dokonalosti? Vsaďte na čisté linie a klasické barvy. Vyberte si nábytek v rovných liniích, stačí jen několik kousků, a jděte do bílé, červené a černé barvy. Stěny odekorujte některou z mnoha trefných tapet s rovnými liniemi. Budete se cítit skvěle a také vaši hosté ocení příjemnou atmosféru. Jednoduchým stylem upoutáte, a když jej navíc doplníte podlahovým vytápěním, plastovými okny a plastovými dveřmi , získáte i jistou dávku nadčasovosti. Zdá se vám takové prostředí příliš fádní a doktorské? Doplňte je květinami, svíčkami, krbem nebo kožešinou místo koberce a teplo domova vás bude hřát při každém vstupu.

Trend č. 8 - sklo

Stejně jako plast, také sklo je stále v oblibě. Předělte pokoj skleněnou stěnou, nebo si vyberte jeden z moderních skleněných stolů, přidejte pár skleněných váz nebo květináčů, doplňte sbírkou sklenic na víno ze svatby a interiér hned prokoukne. Skleněné části domů, ale nejsou moc vhodné tam, kde jsou děti. Pouze pokud je velice dobře zabezpečíte, protože hrozí možnost úrazu.

Trend č. 9 - vestavěné spotřebiče

Tak přesně tohle je stále in. A netýká se to jen spotřebičů v kuchyni. Zakomponujte veškeré spotřebiče do interiéru bytu i kanceláří. Počítač schovaný ve skříni, která se po krátké manipulaci promění v pracovnu, rádio zabudované ve sprchovém koutu, pračka zakomponovaná do kuchyňské linky nebo do speciální skříně na prádlo… To vše vám pomůže zútulnit byt, a také napomůže k snadnější údržbě. V kancelářích se zejména vyplatí investovat do zabudovaných rádií a televizí nebo promítacích zařízení. Ocení to zejména ti, kteří nechtějí ukazovat příchozím, co vše jeho kancelář skýtá. Když pak tato zařízení potřebujete k prezentacím, není nic jednoduššího než je ukázat na světlo světa.

Trend č. 10 - šatny

V posledních několika letech z bytů i kanceláří vymizely skříně. Ptáte se proč? Zbytečně narušovaly prostor, a tak se staly moderní zejména speciální místnosti na ukládání věcí - šatny. Pro ty, kteří na to nemají prostor, se vyplatí pořídit si vestavěné skříně. Díky variabilitě si dnes můžete navrhnout skříň přesně podle svých představ a požadavků. Když ji navíc doplníte zásuvnými plastovými dveřmi v designu doplňujícím váš interiér, opticky jej nejen zvětšíte, ale také oceníte jednodušší údržbu, zejména vysávání a vytírání kolem.

Trend č. 11 - otevřený prostor

Už dávno neplatí, že každý má svůj pokoj a v tom tráví většinu času. Vytvořte tedy z centra domů otevřený prostor, ve kterém si každý bude dělat své činnosti a přitom bude celá rodina spolu. V kancelářích propojte více místností v jednu a mějte přehled, co dělají vaši kolegové nebo podřízení. Otevřenost by také měla být vůči venkovnímu prostředí, zvolte tedy dostatečně velká plastová okna , velké plastové dveře na terasu, balkon nebo do zahrady.

Trend č. 12 - osobitost

Snad nejdůležitější trend ze všech. I když si pozvete domů nebo do kanceláře designéra a budete mít supermoderní interiér, nic naplat, pokud svému domovu nebo kanceláři nedodáte trošku osobitosti. Sbíráte něco? Neschovávejte své sbírky ve skříních, ale vkusně je zakomponujte do svého interiéru. Milujete přírodu? Přidejte si do bytu květiny. Jste nadáni manuální zručností? Ušijte si polštářky, vymodelujte sochu, namalujte obraz nebo vytvořte vlastní poličku. Vlastníte několik diplomů spojených s vaší prací? Vystavte je ve své kanceláři. Váš pracovní stůl by neměl vypadat stroze, dejte si tam proto fotky svých blízkých, oblíbené dekorace a stylový zásobník na tužky. Rádi dekorujete? Tak nezapomeňte každé roční období ozdobit také svá plastová okna, na rozdíl od klasických oken se totiž jednodušeji udržují a také lehce čistí, takže fantazii se meze nekladou. Prostě vytvořte v kanceláři trošku útulnější atmosféru a ve svém bytě to pravé kouzlo domova.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Moderní trendy v zařizování bytů a rodinných domů - 1. část | Moderní interiér

personRedakceremove_red_eye24bookmarkDomov a bydlení

Trend č. 1 - plastMateriál 21. století, i tak se říká PVC. A z plastu dnes lze vytvořit opravdu všechno. Od skříní, židlí, stolů, lamp, dekorací, přes plastové dveře a plastová okna až ke stavebnímu materiálu. Výhodou plastu je, že je lehce tvarovatelný, odolný, pevný, dá ..

První kroky zařizovaní nebo renovace bytu, rodinného domu

personRedakceremove_red_eye23bookmarkDomov a bydlení

První kroky každého zařizování interiérůZákladem každého zařizování by měly být dokončené stavební úpravy. Pokud se nejedná o novostavbu, měl by každý majitel budoucího bytu nebo kanceláře reálně pouvažovat zejména o přestavbě, která se týká zateplení. Ve ..

Zařízení bytu a domu

personRedakceremove_red_eye24bookmarkDomov a bydlení

Jak by měl vypadat váš první byt a co by v něm nemělo chybět?Samozřejmě toto a ještě více záleží na individuálních jedincích a na charakteru jakým bude byt pojat. Trochu jinak bude vypadat byt samotného muže a trochu jinak samostatné ženy. Jsou zde i další věci jestli budou ..

Roubenky (roubené stavby, roubené domy)

personRedakceremove_red_eye37bookmarkPráce se dřevem

Stavění ze dřeva je staré jako lidstvo samo. Kromě kamene neznáme ve stavebnictví jiný materiál, který by byl tak dlouho používán a se kterým by mělo lidstvo tak bohaté zkušenosti. Pračlověk od počátků své existence začal používat dřevo, kmeny stromů, k stavbě ..

Trochu z Prahy u vás doma

personMarián Krouželremove_red_eye32bookmarkArchitektura

Jak si přiblížit pražskou architekturu až na dosah Jedním z nejčastějších přirovnání vztahujících se k Praze je přívlastek kamenná. Není divu, že kámen je nejčastějším tradičním materiálem, který se dochoval. Díky jeho životnosti, ale také díky dlouhé historii jeho ..

Kvalitně bydlet můžete i v panelovém bytě, stačí ho zrekonstruovat.

personSimona Chvátilováremove_red_eye27languagereceptarprimanapadu.cz

V panelových domech žije i dnes velká část obyvatel České republiky. Přestože se jedná o domy stavěné za minulého režimu a tudíž s nízkými požadavky na úroveň bydlení, dá se v těchto bytech poměrně kvalitně bydlet. Řešením je rekonstrukce panelového bytu tak, aby ..

Tapety

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagereceptarprimanapadu.cz

Svět je kulatý a není to vidět jen na glóbusu. Komu je už dávno víc než dvacet, může si dovolit tvrdit vždy, kdykoliv se podívá na módu, stravování, výchovu dětí nebo péči o novorozeňata a další lidské činnosti, že „to už tady jednou bylo „. Stejně tak to platí o ..

Renesance starožitného nábytku v současném interiéru

personSimona Chvátilováremove_red_eye62languagereceptarprimanapadu.cz

Stále větší část populace touží mít zakomponován nějaký starožitný prvek ve své domácnosti. Souvisí to s jistým pocitem nostalgie - tedy s jakýmsi smutkem, zabarveným pocitem prošlého času a současně s touhou navrátit alespoň symbolicky věci do starých kolejí. Právě ..

Jaké sklo si dát do domu a jak o něj pečovat

personRadka Eliáškováremove_red_eye38languagereceptarprimanapadu.cz

Chystáte se stavět či rekonstruovat? Chtěli byste, aby váš interiér byl odlehčený, plný světla a energie? Pak přemýšlejte o skle. Sklo je jedním z nejlepších vynálezů lidstva. Když nebylo, nahrazovalo se v oknech papírem, kůžemi i volskými střevy. Sklo několikanásobně ..

Osvětlení - svítidla do interiéru

personSimona Chvátilováremove_red_eye40languagereceptarprimanapadu.cz

Návrh osvětlení architekta patří k jednomu z jeho základních nástrojů, jak správně namodelovat prostor, provést případnou optickou korekci a udat celkovou atmosféru místnosti.V místnostech s minimální světlou výškou, kde nelze vestavět sádrokartonový podhled pro zapuštěná ..