Domov a bydlení keyboard_arrow_right Domov a bydlení keyboard_arrow_rightModerní trendy v zařizování bytů a ..

Obrázek příspěvku: Moderní trendy v zařizování bytů a rodinných domů - 1. část | Moderní interiér

Moderní trendy v zařizování bytů a rodinných domů - 1. část | Moderní interiér

personaccess_time02.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye24 shlédnutí

Trend č. 1 - plast

Materiál 21. století, i tak se říká PVC. A z plastu dnes lze vytvořit opravdu všechno. Od skříní, židlí, stolů, lamp, dekorací, přes plastové dveře a plastová okna až ke stavebnímu materiálu. Výhodou plastu je, že je lehce tvarovatelný, odolný, pevný, dá se různě barvit a je také podstatně levnější než jiné materiály. Je tedy jasné, že patří mezi jedny z nejpoužívanějších materiálů. Přesto moderní designéři nedoporučují interiér bytů i kanceláří přeplastovat. Interiér by měl být vyváženou kombinací více materiálů. Takže pokud si vyberete mezi designérskými kousky plastovou židli, neznamená to, že nutně musíte mít také plastový stůl a skříně.

Trend č. 2 - návrat k přírodě

Posledních několik let je zdravý životní styl a ekologie skloňována všemi pády ve sdělovacích prostředcích a v celé společnosti. S tím souvisí také trend v moderním bydlení, kdy se používají zejména přírodní materiály jako je kámen, dřevo, bavlna, papír a další. Čím dál více lidí se navrací k přírodě, ale ne každý na to má. Přírodní materiály jsou totiž kvůli stále ubývajícím zdrojům podstatně dražší než jiné materiály. Levnější variantou jsou tedy imitace přírodních materiálů - linolea, lamináty, plastová okna a plastové dveře, vinylové podlahy atd. Není nic snadnějšího než zkombinovat přírodní materiály s jejich imitacemi.

Trend č. 3 - rustikální styl

Na první pohled rustikální styl evokuje volnost, prostor a přírodu. Kdysi hojně využívaný trend zejména na terasách a v zimních zahradách, se dnes usidluje také v obývacích pokojích, ložnicích a koupelnách. Lidé si jej oblíbili nejen díky snadné údržbě, ale také cenové dostupnosti. Dnes se rustikální styl velmi dobře kombinuje v moderních interiérech domů, bytů i kanceláří. Lze jej kombinovat se všemi ostatními trendy včetně kombinací s plastem. Bojíte se jít do proutěného nábytku? Pokud se vám líbí například obývací pokoj v rustikálním stylu a nemáte přemíru peněz na ryze přírodní materiály, není nic jednoduššího než zkombinovat látkovo-proutěnou sedačku, proutěné křesílka a stolek s vinylovou podlahou imitující dřevo a plastovými dveřmi a plastovými okny v dřevěném dekoru. Atmosféru dokresluje pár proutěných košíků, hojnost květin v hliněných květináčích a s ručně šitými polštářky a závěsy z některého z přírodních materiálů (např. len, bavlna).

Trend č. 4 - retro styl

Nemůžete si zvyknout na moderní design? Chybí vám předměty z let minulých? Tak právě pro vás je určený retro styl. Neznamená to ale, že máte vyrazit na půdu do sklepa a najít vše, co jste tam během let zanechali. Retro styl - to jsou nové materiály a nové věci v designu let minulých. Oblíbený je zejména díky svému vtipu, lehkosti, originalitě a barevnosti. Co se hodí do retro stylu? Nadčasové proužky, kostky, kruhy, květy a květinové vzory, oblé tvary a pastelové barvy. I tady platí méně je více - nechcete mít přece byt přeplácaný? Proto si vyberte jen několik kousků, které váš interiér rozsvítí.

Trend č. 5 - barvy

Tak tady je volnost opravdu velká. Momentálně jsou módní zejména švestková, odstíny modré, zelené a rudá, ale fantazii se tady meze nekladou. Ti, kteří si potrpí na čistotu a linie, volí kombinace barev jako je bílá, šedá, černá, červená. Veselí a družní lidé by měli dávat přednost žlutým, oranžovým a červeným. Do ložnice se zase hodí hlavně zelená a modrá. Dětem vybírejte pastelové barvy - světle růžovou, světle zelenou, světle modrou a doplňte je veselými barvami jako je žlutá, červená nebo oranžová. Platí pravidlo, že méně je někdy více a každý interiér by měl mít maximálně 2-3 barvy (základní barvy jako je černá, bílá, šedá, hnědá a béžová se do toho nepočítá).

Trend č. 6 - jako na zámku

Milujete odjakživa atmosféru zámků a hradů, květinové vzory, postele s nebesy a nadýchané polštářky? Zařiďte si byt stylově jako na zámku. Tento trend je nadčasový a snad nikdy nezestárne. Stačí zkombinovat úlovky z antikvariátů a starožitnictví s novými věcmi v podobném stylu. In je určitě béžová, růžová, zlatá a zelená barva, květinové vzory, z látek pak samet a brokát. Pozor na plastová okna a plastové dveře! Pořídíte-li si v zájmu zateplení domu plastová okna a dveře, nezapomeňte si vybrat některá v dekoru dřeva.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Moderní trendy v zařizování bytů a rodinných domů - 2. část | Moderní interiér

personRedakceremove_red_eye24bookmarkDomov a bydlení

Trend č. 7 - čistota a liniePotrpíte si na dokonalém pořádku a chcete mít svůj byt či kancelář dovedený k dokonalosti? Vsaďte na čisté linie a klasické barvy. Vyberte si nábytek v rovných liniích, stačí jen několik kousků, a jděte do bílé, červené a černé barvy. Stěny ..

První kroky zařizovaní nebo renovace bytu, rodinného domu

personRedakceremove_red_eye23bookmarkDomov a bydlení

První kroky každého zařizování interiérůZákladem každého zařizování by měly být dokončené stavební úpravy. Pokud se nejedná o novostavbu, měl by každý majitel budoucího bytu nebo kanceláře reálně pouvažovat zejména o přestavbě, která se týká zateplení. Ve ..

Zařízení bytu a domu

personRedakceremove_red_eye25bookmarkDomov a bydlení

Jak by měl vypadat váš první byt a co by v něm nemělo chybět?Samozřejmě toto a ještě více záleží na individuálních jedincích a na charakteru jakým bude byt pojat. Trochu jinak bude vypadat byt samotného muže a trochu jinak samostatné ženy. Jsou zde i další věci jestli budou ..

Roubenky (roubené stavby, roubené domy)

personRedakceremove_red_eye37bookmarkPráce se dřevem

Stavění ze dřeva je staré jako lidstvo samo. Kromě kamene neznáme ve stavebnictví jiný materiál, který by byl tak dlouho používán a se kterým by mělo lidstvo tak bohaté zkušenosti. Pračlověk od počátků své existence začal používat dřevo, kmeny stromů, k stavbě ..

Trochu z Prahy u vás doma

personMarián Krouželremove_red_eye34bookmarkArchitektura

Jak si přiblížit pražskou architekturu až na dosah Jedním z nejčastějších přirovnání vztahujících se k Praze je přívlastek kamenná. Není divu, že kámen je nejčastějším tradičním materiálem, který se dochoval. Díky jeho životnosti, ale také díky dlouhé historii jeho ..

Kvalitně bydlet můžete i v panelovém bytě, stačí ho zrekonstruovat.

personSimona Chvátilováremove_red_eye28languagereceptarprimanapadu.cz

V panelových domech žije i dnes velká část obyvatel České republiky. Přestože se jedná o domy stavěné za minulého režimu a tudíž s nízkými požadavky na úroveň bydlení, dá se v těchto bytech poměrně kvalitně bydlet. Řešením je rekonstrukce panelového bytu tak, aby ..

Tapety

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagereceptarprimanapadu.cz

Svět je kulatý a není to vidět jen na glóbusu. Komu je už dávno víc než dvacet, může si dovolit tvrdit vždy, kdykoliv se podívá na módu, stravování, výchovu dětí nebo péči o novorozeňata a další lidské činnosti, že „to už tady jednou bylo „. Stejně tak to platí o ..

Renesance starožitného nábytku v současném interiéru

personSimona Chvátilováremove_red_eye76languagereceptarprimanapadu.cz

Stále větší část populace touží mít zakomponován nějaký starožitný prvek ve své domácnosti. Souvisí to s jistým pocitem nostalgie - tedy s jakýmsi smutkem, zabarveným pocitem prošlého času a současně s touhou navrátit alespoň symbolicky věci do starých kolejí. Právě ..

Jaké sklo si dát do domu a jak o něj pečovat

personRadka Eliáškováremove_red_eye39languagereceptarprimanapadu.cz

Chystáte se stavět či rekonstruovat? Chtěli byste, aby váš interiér byl odlehčený, plný světla a energie? Pak přemýšlejte o skle. Sklo je jedním z nejlepších vynálezů lidstva. Když nebylo, nahrazovalo se v oknech papírem, kůžemi i volskými střevy. Sklo několikanásobně ..

Osvětlení - svítidla do interiéru

personSimona Chvátilováremove_red_eye40languagereceptarprimanapadu.cz

Návrh osvětlení architekta patří k jednomu z jeho základních nástrojů, jak správně namodelovat prostor, provést případnou optickou korekci a udat celkovou atmosféru místnosti.V místnostech s minimální světlou výškou, kde nelze vestavět sádrokartonový podhled pro zapuštěná ..