Domov a bydlení keyboard_arrow_right Spotřebiče keyboard_arrow_rightMobilní topidla bez montáže - přímotopy ..

Obrázek příspěvku: Mobilní topidla bez montáže - přímotopy a zářiče

Mobilní topidla bez montáže - přímotopy a zářiče

personaccess_time18.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye33 shlédnutí

Pokud krátce po příjezdu na svou chalupu či chatu než se nám podaří uvést do plnohodnotného provozu naše pevně instalované topné systémy chceme mít rychle pocit tepla máme možnost tuto situaci elegantně vyřešit tím, že si pořídíme efektivní a nenákladný zdroj pro přitápění. Nemusí to být zas tak složité a nákladné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Na začátku je dobré zvážit, zda chceme přitápět v různých místnostech a potřebujeme proto mobilní zařízení, nebo potřebujeme vytopit konkrétní místnost a můžeme se poohlížet po topných tělesech s montáží.

Rozmyslet bychom také měli, zda nám jde o příležitostné přitápění nebo máme zájem o dlouhodobější provoz zařízení, popř. chceme kumulovat několik funkcí dohromady (např. chlazení a přitápění apod.) Není třeba nějaká složitá montáž. Prostě je postavíte do prostoru kde to právě potřebujete. Po ujasnění základních požadavků vyvstává otázka zdroje energie.

Pro přitápění nemusíme využívat jen elektřinu ale třeba také plyn nebo biomasu. Při volbě energetického zdroje vytápění hrají podstatnou roli nejen ceny energií, ale také reálné možnosti prostoru, ve kterém chceme přitápět. Velkou skupinu mobilních topidel tvoří elektrické přímotopy, přitápět ale můžeme také plynovým nebo petrolejovým topidlem, popř. uvažovat o celoročním provozu mobilní klimatizace, která má vedle chlazení i funkci topení. Obecně pro mobilní topidla platí, že jsou levná a snadno dostupná. Jejich provoz je ale drahý, takže je potřeba vybrat topidlo přesně na míru na velikost vytápěné místnosti a používat je opravdu pouze na přitápění. Výjimku tvoří jen plynová topidla, která mají jednak příznivou pořizovací cenu a jednak levný provoz.

Počítat ale musíme se složitější obsluhou a manipulací. U provozně nejúspornějších topidel musíme počítat s vyššími pořizovacími náklady. Elektrické přímotopy jsou mezi přídavnými topidly nejznámější. Protože jsou na trhu již dlouhou dobu, je jejich nabídka velmi široká. Při výběru elektrického přímotou je nutné rozhodnout, jakým způsobem budeme přitápět. Horkovzdušné ventilátory a konvektory ohřívají vzduch v místnosti. Naopak halogenové a infračervené zářiče nejprve zahřívají předměty a lidi v místnosti, až pak dochází k částečnému ohřívání vzduchu a jejich provoz je levnější.

Pocit tepla je rychlejší. Konvektory jsou nejuniverzálnější a hodí se prakticky do všech místností. Horkovzdušné ventilátory mají rovněž široké uplatnění a navíc lze některé z nich použít také jako větráky. Zářiče jsou vhodné především do koupelen a pracovních prostor, v obytných místnostech je jejich použití omezené. Existují i zařízení, která oba typy vytápění kombinují (např. horkovzdušný a infračervený ohřívač). Běžné elektrické přímotopy nebo halogenové pořídíme od 400 Kč do 2 500 Kč. Levná topidla se dají pořídit i za několik set korun, naopak multifunkční zařízení a designové řady vyjdou dráž. U konvektorů je dobré připlatit si za kvalitní ventilaci (setkat se můžete s pojmem dvojitá ventilace). Keramické horkovzdušné ventilátory zase mají nižší hlučnost a kompenzují tak podstatnou nevýhodu tohoto typu přístrojů – hluk. U zářičů závisí cena především na technologii. (Podrobné informace o elektrických přímotopech najdete v článku Elektrické přímotopy: Rychle zahřejí a nezruinují nás.)

Výhody topidel pro vytápění:
- nízká pořizovací cena,
- široká nabídka na trhu,
- univerzální použití,
- rychle ohřívají prostor ,
- mají bezprašný provoz,
- u plynových topidel nízké náklady na provoz

Nevýhody topidel pro vytápění:
- u elektrických je poměrně drahý provoz,
- nižší topný výkon,
- pomalejší ohřívání většího prostoru,
- s ventilátorem jsou hlučnější,
- střídání pocitu tepla a chladu při otáčení zářiče,
- omezená životnost

Jak sami vidíte přídavná topidla mají své výhody ale i nevýhody. Přesto se nám vyplatí si je pořídit, abychom mohli mít pocit tepla, když přijedeme na chalupu a chatu v chladném období a než se nám roztopí naše pevně instalované topné systémy. Běžně je zakoupíte Širokém výběru v marketech pro kutily nebo v běžných elektro-marketech. Přitopte si a budete mít hned lepší pocit.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Teplo za chladných nocí

personRedakceremove_red_eye12bookmarkEnergie

Dříve jsme se mohli setkat s venkovními plynovými topidly jen v restauracích či hotelích a všichni jsme se podivovali nad tím zázrakem. Tohle už však dávno neplatí! Venkovní topidla si v dnešní době není problém pořídit na vlastní terasy a zahrádky. Pomohou vám zažehnat ..

Topení na chatě a chalupě

personRedakceremove_red_eye41bookmarkZahradní stroje a nářadí

Teploučko na chalupě je základ. K čemu by nám byla vymazlená chata nebo chalupa, kde by byla zima ? V této sekci nejdete několik zajímavých článků, aby Vám na chalupě bylo krásně příjemně.Elektrické bojlery pro ohřev vodyKaždý chalupář nebo chatař si rád zpříjemní ..

Sádrokartonová příčka

personRedakceremove_red_eye36bookmarkRekonstrukce

Jistě řada z Vás uvažuje o tom, že bude z různých důvodů muset rozdělit místnost na chalupě nebo chatě příčkou a řeší z jakého materiálu a jakou technikou ji co nejlépe postaví. Jednoduchým, technicky poměrně snadným a ne drahým řešením je postavit příčku ze ..

Kontrola BOZP na stavbě

personRedakceremove_red_eye28bookmarkStavba

Zajištění proti pádu technickou konstrukcí Kontrola způsobu zajištění a rozměrů technickou konstrukcí zda odpovídá povaze prováděných prací - únosnost konstrukce - možnost bezpečného průchodu - vhodnost přístupu na konstrukci v závislosti na četnosti užití - vhodnost ..

Spotřeba energie

personRedakceremove_red_eye23bookmarkEnergie

Potřebné množství tepelné energie na vytápění je určeno tepelnými ztrátami budovy, které vznikají v obvodovém plášti, střešní konstrukci. Toto množství energie je v přímé úměře k rozdílu vnější a vnitřní teploty a schopnosti bránit konstrukcí prostup tepla z ..

Mobilní domy pro rychlé bydlení

personRadka Eliáškováremove_red_eye45languagereceptarprimanapadu.cz

Přejete si mít opravdu svobodné bydlení, se kterým nebudou žádné větší problémy? V tom případě by klidně mohlo vyřešit váš problém mobilní bydlení od společnosti Marvel, která vám dodá mobilní domy přesně podle vašeho gusta. Není totiž problém, abyste si nechali ..

Jak vybrat kotel a topit levněji

personRadka Eliáškováremove_red_eye44languagereceptarprimanapadu.cz

Vytápět dům je dnes pohodlné – moderní automatické nebo plynové kotle se obejdou i bez nás. Abychom ale ve svém domově vytvořili skutečný tepelný komfort a neutráceli zbytečně za vytápění, je třeba věnovat pozornost již samotnému výběru kotle.Rozmyslet bychom si v první ..

Zahradní domek

personSimona Chvátilováremove_red_eye34languagereceptarprimanapadu.cz

Zahradní domek nemusí sloužit jenom k uskladnění nářadí a jiného náčiní nezbytného pro dům a zahradu. Jeho využití může být daleko širší. Mohou se stát např. neobvyklým dárkem pro děti. Ano, existují speciální zahradní domky určené dětem. Téměř každý to ze ..

Zahradní chatky

personRadka Eliáškováremove_red_eye24languagereceptarprimanapadu.cz

Máte-li k dispozici pozemek, je třeba začít stavět. Ačkoli se vám může na první pohled zdát, že zahradní chatku rozhodně během roku nevyužijete, opak je v mnoha případech pravdou. Ani zdaleka si totiž nedokážete představit, jak moc se vám taková zahradní chatka bude hodit, ..

Na co si dát pozor při výběru AKU nářadí?

personRadka Eliáškováremove_red_eye47languagereceptarprimanapadu.cz

AKU nářadí, tedy nářadí, které je namísto elektrické sítě napájeno bezdrátovým akumulátorem, dnes na trhu již nestojí opodál, ale stává se svébytným segmentem, který zcela oprávněně dokáže konkurovat i běžnému elektronářadí. Spousta lidí si ale při výběru ..