Domov a bydlení keyboard_arrow_right Panelák keyboard_arrow_rightKvalitní parapety pro zkrášlení ..

Obrázek příspěvku: Kvalitní parapety pro zkrášlení interiéru bytu

Kvalitní parapety pro zkrášlení interiéru bytu

personaccess_time02.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye19 shlédnutí

Představte si, že jdete k přátelům nebo na prohlídku nějaké nemovitosti. Která věc jako jedna z obvyklých upoutá vaší pozornost?

Jsou to okna, ze kterých budete zjišťovat výhled. Okenní parapety jsou proto velmi důležitým prvkem v interiéru vašeho domu či bytu, protože dotváří celkový dojem z oken.

Proto je vhodné pečlivě zvážit výběr okenních parapetů a to nejen podle v Česku oblíbeného kritéria - ceny, ale také podle použitého materiálu a potenciální užitné hodnoty parapetu.

Dobrým příkladem jsou venkovní hliníkové parapety, které jsou velmi pevné, barevně stálé a především poskytují nekompromisní ochranu omítky a zdí, která navíc vydrží prakticky neomezeně. Parapety je většinou možné upravit přesně na míru požadavkům zákazníka a jejich výhodou je velmi snadná manipulace, nízká váha a vysoká tuhost a odolnost. Cenově dostupnější verzi představují venkovní parapety z plechu, které jsou výrazně levnější alternativou velmi odolnému hliníkovému parapetu. Jejich nevýhodou je náchylnost k povětrnostním vlivům.

V interiéru je možné využít velmi levných parapetů z extrudovaného PVC, které obsahuje dutiny kvůli omezení ztrát tepla a také snížení váhy a zvýšení tuhosti. Jsou vyrobeny z recyklovaného PVC a na povrchu jsou opatřeny dekorativní folií z PVC nebo pevnějšího a barevně stálejšího akrylu. Nabídka dekorů u tohoto druhu okenních parapetů je tak velmi rozmanitá i se zachování příznivé ceny.

Zájemci o pevnější parapety, na které není problém se bez obav postavit nebo je zatížit, sáhnou nejspíše po dřevotřískových parapetech, potažených dýhou nebo folií. Jde o cenově velmi příznivou variantu se zachováním velmi dobrých užitných vlastností. Dřevotřískové parapety jsou však náchylnější k nasávání vlhkosti.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zařízení bytu a domu

personRedakceremove_red_eye25bookmarkDomov a bydlení

Jak by měl vypadat váš první byt a co by v něm nemělo chybět?Samozřejmě toto a ještě více záleží na individuálních jedincích a na charakteru jakým bude byt pojat. Trochu jinak bude vypadat byt samotného muže a trochu jinak samostatné ženy. Jsou zde i další věci jestli budou ..

Moderní trendy v zařizování bytů a rodinných domů - 2. část | Moderní interiér

personRedakceremove_red_eye24bookmarkDomov a bydlení

Trend č. 7 - čistota a liniePotrpíte si na dokonalém pořádku a chcete mít svůj byt či kancelář dovedený k dokonalosti? Vsaďte na čisté linie a klasické barvy. Vyberte si nábytek v rovných liniích, stačí jen několik kousků, a jděte do bílé, červené a černé barvy. Stěny ..

Pohyb v interieru všemi směry?

personMarián Krouželremove_red_eye30bookmarkDomov a bydlení

Umělé horolezecké stěny do domu či bytu. Horolezecké stěny mohou v bytě nebo domě podobně jako skály poskytovat krásný výhled z vrcholu nebo být novou cestou, kudy se pohybovat obydlím. Mohou umožňovat věnovat se sportu a pohybu kdykoli v pohodlí domova. Nebo mohou být pojaty ..

Proč si pořídit vestavěnou skříň

personRadka Eliáškováremove_red_eye34bookmarkDomov a bydlení

Zajímavá otázka. S příchodem vestavěných skříní se Vám rázem otevírají nové možnosti využití obytného prostoru. Modernizace interiérů a malé prostory přímo vybízejí k využití vestavěných skříní. Pro klasickou skříň musíte hledat v bytě vhodné umístění a ..

Dveře - vstupní a interiérové

personRedakceremove_red_eye16bookmarkStavba

Již dávno neplatí, že dveře nám do domu vybírá architekt, stále více lidí si chce zvolit tento nutný doplněk svého obydlí samo, ať už se jedná o dveře do interiéru nebo vstupní. Pokud se začneme o tuto problematiku zajímat podrobněji, zjistíme, že takový výběr není nic ..

Jak vyměnit okenní parapety?

personSimona Chvátilováremove_red_eye61languagereceptarprimanapadu.cz

Okenní parapety jsou, ačkoli na první pohled se to tak nezdá, velmi namáhaným místem v bytě. Působí na ně tepelné změny, které často vedou ke kondenzaci vody, a jsou také často zdobeny květináči a truhlíky, případně jinými předměty, které se na ně dáváme, což je ..

Kvalitně bydlet můžete i v panelovém bytě, stačí ho zrekonstruovat.

personSimona Chvátilováremove_red_eye28languagereceptarprimanapadu.cz

V panelových domech žije i dnes velká část obyvatel České republiky. Přestože se jedná o domy stavěné za minulého režimu a tudíž s nízkými požadavky na úroveň bydlení, dá se v těchto bytech poměrně kvalitně bydlet. Řešením je rekonstrukce panelového bytu tak, aby ..

Kapradiny pro interiér

personSimona Chvátilováremove_red_eye41languagesvet-rostlin.cz

Zhruba po roce znovu nastolujeme téma kapradiny. Podrobněji se zaměříme na druhy vhodné do interiéru, ale které lze pěstovat volně mimo prosklené plochy. S příchodem zimy se opět ohlížíme po rostlinách, které nejsou náročné na sluneční světlo a nabízejí dostatek ..

Světlem proti depresi

personSimona Chvátilováremove_red_eye31languagereceptarprimanapadu.cz

Osvětlení interiéru je dnes vnímáno jako součást bytového designu. Má ale především účel praktický, proto je při jeho pořizování důležité dbát několika zásad. Změní vzhled místnostiPomocí vhodně zvoleného osvětlení můžeme efektivně proměnit vzhled místnosti. ..

Květinové novinky pro byt i venkovní parapet

personSimona Chvátilováremove_red_eye50languagereceptarprimanapadu.cz

Potřebnou dynamiku do interiéru a na okna, rozhraní mezi bytem a venkovní zahradou či ulicí přinesou i nové neokoukané druhy květin. Trh překypuje bohatostí rostlin, osvědčené druhy se objevují ve zcela nových podobách a přidávají se i rostliny naprosto neznámé. Zahradnické ..