Zahrada keyboard_arrow_right Bylinky keyboard_arrow_rightKoření v kuchyni - Badyán

Obrázek příspěvku: Koření v kuchyni - Badyán

Koření v kuchyni - Badyán

personaccess_time15.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye11 shlédnutí

Badyán je zajímavým, v naší kuchyni nepříliš používaným kořením, nazývaným také hvězdicový anýz nebo čínský anýz.

Prvenství patří Číně

Badyán byl používán a pěstován v Číně již před 3000 lety. Poměrně brzy se s ním seznámili Rusové. Do západní Evropy se dostal údajně prostřednictvím Sira Thomase Cavendishe, který jej dovezl z Filipín. Středoevropská kuchyně badyán poznala až v 18. století.

Badyáník pravý

Jméno badyán je zřejmě arabského původu. Strom, na kterém koření roste, se botanicky nazývá badyáník pravý. Jedná se o blízkého příbuzného okrasných magnólií. Badyáník je stále zelený strom, který pochází z jižní Číny, kde je doposud nejvíce rozšířen. Hojně je vysazován také v Japonsku a na Filipínách, ale i jinde v tropech.

Plantáže badyáníku

Předpěstované sazenice stromů se vysazují do plantáží, ale i jako aleje podél cest. Badyáník se dožívá poměrně vysokého věku. Stoleté stromy nejsou výjimkou. Vyzrálá plodenství se otrhávají ručně nebo se otloukají bambusovými tyčemi. Jsou to sušená souplodí sestavená z jednosemenných měchýřků s lesklými hladkými semeny. Po uzrání měchýřky zhnědnou, zdřevnatí a srůstají spolu po šesti i více a vytváří tak hvězdicovitá plodenství.

Vůně po anýzu

Vůní připomíná badyán anýz. Chuť je příjemně kořenně nasládlá a jemnější než u anýzu. Badyán obsahuje anýzovou silici, která má účinnou látku anethol a získaná z badyánu je cennější než z anýzu. Používá se v průmyslu, k výrobě likérů i k výrobě parfémů. Badyán má také široké uplatnění jako koření v kuchyni. Oblíben je především v Asii. U nás se používá spíše jako přísada do pečiva, kompotů a povidel. V léčitelství se využívá jako přísada léčivých čajů a sirupů.

Recept na závěr: Hovězí plátky s badyánem

250 g hovězího zadního, 1 lžíce sójové omáčky, 1 lžíce bílého vína, 1 lžíce oleje, 4 cípky badyánu, škrobová moučka, ½ lžičky glutasolu, případně sůl.

Maso nakrájené na kostky se osolí, smíchá se sójovou omáčkou a vínem a na rozpáleném oleji zlehka osmaží. Pak se přidá badyán, zalije se to vodou a vaří odkryté, dokud maso nezměkne. Na závěr se směs zahustí škrobovou moučkou rozmíchanou ve studené vodě, přidá se glutasol a podle chuti dosolí.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Něco málo o bylinkách

personRedakceremove_red_eye36bookmarkBylinky

Mít čerstvé bylinky přímo na zahradě, je snad přáním každé hospodyně či gurmána. Zahradní centra nabízejí celou řadu zajímavých léčivých i aromatických rostlin. Jenom vědět, kterou z nich potřebujete nejvíc. Alespoň něco Vám napoví malý přehled o bylinkách... ..

grilování aneb Hostina pod širým nebem

personRedakceremove_red_eye36bookmarkGrilování

Těšíme se na to celou dlouhou zimua konečně je to tu – slunná odpoledne, a konečně je to tu – slunná odpoledne,vlahé večery v zahradě a k tomu grilo- vlahé večery v zahradě a k tomu grilování!Ten báječný rituál, kdy se rodina či vání! Ten báječný rituál, kdy se rodina ..

Cit pro nový vzhled kuchyně

personMarián Krouželremove_red_eye28bookmarkKuchyně

Kuchyně otevřené do prostoru jsou aktuálním trendem a srůstání kuchyňského, jídelního a obytného prostoru se bude v následujících letech dále prosazovat. To je výsledkem studie, kterou Miele připravilo společně s architektonickou kanceláří Graft. Zrušení prostorového ..

Bylinkový záhon

personRedakceremove_red_eye39bookmarkOkrasné zahrady

Při zakládání bylinkové zahrady je třeba vědět, které rostliny lze pěstovat a které je vhodnější sbírat v přírodě. Některé druhy, které se běžně sbírají planě rostoucí, dávají po přesazení do zahrady mnohem vyšší objem drogy, bez ztráty kvality, ke které často ..

Solitérní zahradní nádoby

personRedakceremove_red_eye49bookmarkOkrasné zahrady

Výzdoba naší zahrady, míst před vchodem do domu, prostoru u bazénu nebo dlažba u pergoly apod. dotváří charakter celého objektu či jeho prostranství. Každý chalupář to ví a proto se snaží takové prostory nějak oživit a zvelebit. Trendem dnešní doby je návrat k přirozené ..

Namíchejte si vlastní směs koření

personRadka Eliáškováremove_red_eye32languagejaktoudelam.cz

Když tak koukám do regálů v Jednotě, mám pocit, že se s různými speciálními směskami koření roztrhl pytel. Je jich zcela určitě více než základních druhů. Když je použiteje dle návodu, jídlo skutečně vesměs chutná opravdu úžasně.Štve mě na nich vlastně jen pár ..

Polévky? Polévky!

personRadka Eliáškováremove_red_eye40languagejaktoudelam.cz

Mnoho toho bylo napsáno a výživové hodně polévek a o jejich významu pro zdravou stravu. Moje babička si neuměla představit oběd bez polévky, moje maminka se cítí provinile, když ji neuvaří, kamarádka ji považuje za samostatné, plnohodnotné jídlo. Já se po období „na ..

Levné náhražky při vaření

personRadka Eliáškováremove_red_eye38languagejaktoudelam.cz

Tohle léto jsem se zamilovala do italské kuchyně. Bohužel pro mě oplývá obrovským množstvím specifických ingrediencí, které stěží použijete jinde než – v italské kuchyni. Protože se dovážejí v malém množství, jejich cena dosahuje závratných výšek. Pokud jste gurmáni ..

Kuchyň

personSimona Chvátilováremove_red_eye44languagereceptarprimanapadu.cz

K tomu, aby se nám dobře pracovalo nepotřebuje jen hezkou kuchyni s příjemnou atmosférou, ale především praktickou a účelnou sestavu, kde nám práce půjde od ruky. Prostor v kuchyniChceme-li, aby provoz v kuchyni fungoval bezproblémově, musíme v první řadě uvážit dispozici ..

Deset zdravých jídel do deseti minut

personRadka Eliáškováremove_red_eye30languagejaktoudelam.cz

Venku je nádherné počasí. Skoro celé dny trávíme venku, na hřišti nebo na zahradě. Kdo by se zabýval kuchyní a vařením? Bohužel tělo si žádá své kalorie. Obědvat hranolky se zmrzlinou možná je normální, jak tvrdí můj syn, ale určitě ne zdraví prospěšné.Superrychlá ..