Domov a bydlení keyboard_arrow_right Domov a bydlení keyboard_arrow_rightKachlová kamna opět in

Obrázek příspěvku: Kachlová kamna opět in

Kachlová kamna opět in

personaccess_time14.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye12 shlédnutí

Ta tam jsou časy, kdy klasická kachlová kamna byla součástí skoro každé vesnické chalupy. Kdo se chce vrátit v čase zpět a podobná kamna si pořídit, draze za ně zaplatí. Na druhou stranu se dřevo pomalu stává opět jedním z nejdostupnějších a nejlevnějších paliv, vzhledem ke stále rostoucím cenám energií

4x E – ekonomika, ekologie, efektivita, estetika
Přestože se díky minulému režimu používání i stavba kachlových kamen téměř vytratila, poté co systém nepřál kamnářství a toto řemeslo téměř vymizelo, kachlová kamna se v dnešní době vrací zpět. Nejde již jen o estetický kus nábytku, ale i o efektivní a ekonomicky výhodný zdroj tepla.

Krása, která zahřeje
Kachlová kamna jsou na našem trhu stále oblíbenější a poptávka po nich roste, stejně jako po kamnech klasických nebo po krbových systémech. Výrobci na tuto poptávku pružně reagují a obratem nabízejí kvalitu včetně originality. Právě to lze připočíst k důvodům, proč se cena, někdy až „luxusních“ kamen pohybuje v řádech desetitisíců.

Kamna nebo krb
Rozhodujícím faktorem není jen velikost a styl vašeho interiéru, ale především finanční možnosti. Cena se odvíjí nejen od množství či druhu použité keramiky, ale i od typu topeniště, velikosti a technické náročnosti topidla. Spodní hranice stavby se přibližně pohybuje kolem osmdesáti tisíc, ale velmi snadno se může vyšplhat i k dvěma stům tisícům korun.

Nejen pastel má zelenou
V dnešní době je k dispozici široká škála barev. Kromě stále oblíbených pastelových odstínů v matném i lesklém provedení můžete vybírat i z různých odstínů hnědé, medové a dalších.

Aby byl výhřev maximální
K dosažení nejlepších výsledků používejte pokud možno řádně vysušené palivo. Dřevo z čerstvě poraženého stromu obsahuje přibližně 50% vody, po dvou letech uskladnění se obsah vody pohybuje kolem 20%. Spalování vlhkého dřeva vám rychleji zanese komín, což může později vést i k jeho popraskání. Rovněž se s takovým dřevem moc nezahřejete. Nejvhodnějším palivem je tedy dobře vysušené bukové anebo březové dřevo.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Kachlová kamna – spojení tradice a trendů

personRedakceremove_red_eye24bookmarkSpotřebiče

Rozvoj moderních prvků interiérového vybavení spojených s tradicí předků naplno zasáhl i segment kamen. Co tradičnějšího, než kachlová kamna, si lze vůbec představit. Přesto dnes s úspěchem doplňují ryze současné interiéry. Kromě designu a dotváření prostředí s sebou ..

Krby a krbová kamna

personRedakceremove_red_eye17bookmarkEnergie

Předtím, než se začneme zabývat konkrétními fakty a popisem tohoto stále oblíbenějšího doplňku našich domácností, je nutno si uvědomit základní rozdíl mezi krby a krbovými kamny. Ten spočívá v tom, že krbová kamna vězní plameny za sklem, oproti tomu nám krby nabízí ..

Moderní krbová kamna za výhodné ceny

personRadka Eliáškováremove_red_eye37bookmarkDomov a bydlení

S radostí byste si dopřáli neskonalé a vynikající teplo domova, které je natolik důležité? Toužíte se radovat nad nezapomenutelným pohledem do rozpáleného ohně a zároveň spojit praktičnost s kreativitou? Potom vyzkoušejte krby a kamna té nejkrásnější kvality, která jsou ..

Teplovodní systém na chalupě

personRedakceremove_red_eye40bookmarkExteriér

Kamna nebo krb slouží nejen jako lokání topidlo, ale čím dál tím častěji jako zdroje energie pro vytápění celé chalupy. Systém kamen nebo krbu s teplovodním výměníkem nám bez velkých investic umožňuje napojení do již existujícího rozvodu ústředního topení. Pokud se pro ..

Koupací sud Hot Tub

personMarián Krouželremove_red_eye46bookmarkBazén

Není nad to, se v parném létě kdykoliv vykoupat či si zaplavat a nemuset nikam za tímto prožitkem chodit mezi spoustu lidí. Nebo ztrácet čas jízdou za vzdálenou možností. Chcete mít takovou možnost ? Pořiďte si tedy na svoji chalupu nebo chatu bazén !Koupací sud Hot TubÚžasný ..

Oprava vany

personSimona Chvátilováremove_red_eye49languagereceptarprimanapadu.cz

Dá se poškozená vana opravit, nebo ji musíme rovnou vyměnit? Jak na to?Nejprve vanu umyjeme, aby zase jako nová. Dnes už máme k dispozici řadu přípravků, které povrch vany odmastí a vyčistí od všeho, co na něm ulpělo. Potom vanu do sucha vytřeme a v místech, kde budeme ..

Renesance starožitného nábytku v současném interiéru

personSimona Chvátilováremove_red_eye76languagereceptarprimanapadu.cz

Stále větší část populace touží mít zakomponován nějaký starožitný prvek ve své domácnosti. Souvisí to s jistým pocitem nostalgie - tedy s jakýmsi smutkem, zabarveným pocitem prošlého času a současně s touhou navrátit alespoň symbolicky věci do starých kolejí. Právě ..

Komíny Schiedel – teplo a pohoda Vašeho domu!

personSimona Chvátilováremove_red_eye31languagereceptarprimanapadu.cz

Co si představíte, když se řekne „teplo domova„? Máte rádi pohodlí Vašeho bydlení? Oceňujete jistotu, že se máte vždy kam vrátit, cítit se bezpečně a nezávisle? Vlastní střecha nad hlavou je přece k nezaplacení, vlastní bydlení je nadevše. Ovšem aby byl Váš dům ..

Staré Console- Sběratelé

personRedakceremove_red_eye176languagenavodynapc.cz

Chtěl bych se pokusit sepsat příběh o tom jak jsem se ke sbírání dostal, když o tom tak přemýšlím bylo to určitě z nedostatku. Pocházím z chudých poměrů a z malého města, takže herní konzole nebo počítače byli pro mne, narozeného v roce 1982, nedostupná záležitost. ..

Kapradiny pro interiér

personSimona Chvátilováremove_red_eye41languagesvet-rostlin.cz

Zhruba po roce znovu nastolujeme téma kapradiny. Podrobněji se zaměříme na druhy vhodné do interiéru, ale které lze pěstovat volně mimo prosklené plochy. S příchodem zimy se opět ohlížíme po rostlinách, které nejsou náročné na sluneční světlo a nabízejí dostatek ..