Domov a bydlení keyboard_arrow_right Koupelna keyboard_arrow_rightK čemu potřebujeme zrcadla

Obrázek příspěvku: K čemu potřebujeme zrcadla

K čemu potřebujeme zrcadla

personaccess_time17.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye16 shlédnutí

Kdo vlastně vynalezl zrcadlo, nevíme. Od kdy jej používáme, to je také nezodpovězená otázka, ale pravdou je, že od pradávna. Dnes si byt, dům či jenom pokoj bez zrcadla neumí představit žádná žena a muži by se bez něho také sotva obešli.

Magická moc zrcadla?

V minulosti bylo zrcadlu připisováno leccos. Například magická síla, věštila se z něho budoucnost. O některých se říkalo, že stačí jeden pohled a nikdy neztratíte mládí a krásu. A upír se poznal podle toho, že jeho obraz zrcadlo neodrazilo. Rozbité zrcadlo naopak přinášelo sedm let neštěstí a mohli bychom pokračovat. Ať se však o zrcadlech říkalo cokoli, dnes je to důležitá součást interiéru.

Funkce nástěnného zrcadla v bytě

Zrcadlo má především informovat člověka o jeho vzhledu, ale nesmíme zapomenout na jeho další funkce. Jako specifický dekorativní prvek má své tvůrčí i dekorativní využití. Například malé a tmavé pokoje dokáže dobře instalované zrcadlo opticky zvětšit a prosvětlit. Platí zásada, že velikost zrcadla by měla růst v závislosti na zmenšování plochy místnosti.Podle toho, kam se zrcadlo pověsí, může buď rozšiřovat prostor, nebo třeba vytvářet iluzi okna.

Do moderně zařízeného bytu volíme raději zrcadla bez rámu a nebo s rámem střízlivým, naopak byt zařízený třeba rustikálním nábytkem snese zrcadlo ve zdobeném rámu.

Druhy zrcadel

Dnes jsou zrcadla nabízena v mnoha druzích i provedeních. Může koupit rámovaná, nebo jen se zabroušenými okraji, ta, která se mají pověsit na stěnu, nebo stojací. Další možností jsou zrcadla zabudovaná přímo do nábytku či dveří.

Samozřejmostí je mít zrcadlo v koupelně a nejobvyklejší instalace bývá nad umyvadlem. Je třeba, aby bylo ve správné výši a také dostatečně osvětlené. Vždyť se u něho budeme líčit, česat nebo holit a musíme na svoji činnost dobře vidět. Také v předsíni by mělo být zrcadlo, a to dostatečně velké, abychom v něm mohli zkontrolovat celou postavu.

Zrcadla mohou tvořit souvislou plochu, ale v interiéru se uplatňují i proužky či čtverce ze zrcadlové „tapety“, které můžeme uspořádat podle našich představ, a navíc takové zrcadlo vyjde levněji než to klasické.

Zrcadlo jako součást nábytku

V kompozici s policemi, regály a vitrínami působí zrcadlová plocha velmi efektně a další ozvláštnění přinese vhodně zvolené osvětlení. Ve vitrínách opatřených zrcadlem se dokonce opticky zvětší prostor. A taková osvětlená vitrína v tmavém bytě působí opravdu neopakovatelným dojmem.

Zvětšující zrcadlo

Takové zrcadlo si rozhodně pořiďte a nebojte se, že v něm uvidíte vaše zvýrazněné nedostatky. Určitě ženy ocení jeho „pomoc“ při líčení a mužům může posloužit například při holení.

Taková zrcadla jsou vždy kulatá a mírně vypouklá a obvyklé zvětšení je dvaapůlkrát. Můžeme je mít umístěná na podstavci, mohou viset na stěně a také existují taková, která se ze strany připevní ke koupelnovému zrcadlu.

Ošetřování zrcadel

Zrcadla omýváme jemným, vlhkým hadříkem. Nikdy je nemyjeme abrazivními přípravky, které by mohly jejich plochu poškrábat. Osvědčené jsou i švédské utěrky z mikrovlákna, díky nimž zrcadlo a sklo vyleštíme, aniž bychom použili saponát. Nezapomeňte také na metodu našich babiček, které leštily okna a zrcadla nejlevněji - starými novinami.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Topení na chatě a chalupě

personRedakceremove_red_eye41bookmarkZahradní stroje a nářadí

Teploučko na chalupě je základ. K čemu by nám byla vymazlená chata nebo chalupa, kde by byla zima ? V této sekci nejdete několik zajímavých článků, aby Vám na chalupě bylo krásně příjemně.Elektrické bojlery pro ohřev vodyKaždý chalupář nebo chatař si rád zpříjemní ..

Nářadí, přístroje a nástroje pro práci na zahradě

personRedakceremove_red_eye33bookmarkZahradní stroje a nářadí

Na zahradě, či pozemku, je pořád, co opravovat nebo upravovat a k tomu potřebujeme kvalitní nástroj. A některé jsou doslova nutné pro pohodovou a klidnou práci. Tak si je představíme. Drtiče zahradního odpaduChataři a chalupáři vyprodukují během celého roku mnoho zahradního ..

Úhlová bruska FLEXA

personRedakceremove_red_eye46bookmarkZahradní stroje a nářadí

Každý z nás ,kdo máme nějakou nemovitost potřebujeme pro práci na ní nějaké užitečné pomocníky. Jedním z takových pomocníků, kdy potřebujeme něco zbrousit, přibrousit, odříznout, přiříznout a tak podobně, je elektrická úhlová bruska. Flexka nebo-li rozbrušovačka je ..

Přístroje a nástroje pro práci na chatě nebo chalupě

personRedakceremove_red_eye40bookmarkZahradní stroje a nářadí

Na chalupě nebo chatě, je pořád, co opravovat nebo upravovat a k tomu potřebujeme kvalitní nástroj. A některé jsou doslova nutné pro pohodovou a klidnou práci. Tak si je představíme. Přístroj pro kutily Demel TrioKaždý z nás co potřebujeme na své chalupě nebo chatě občas něco ..

Multifunkční kultivátory

personRedakceremove_red_eye42bookmarkZahradní stroje a nářadí

Máme na chalupě kus pozemku a potřebujeme jej obdělávat nebo potřebujeme likvidovat přerostlý porost, provzdušňovat trávník, uklízet sněhovou nadílku, převážet a likvidovat zahradní odpad, zamést příjezdovou cestu, zkypřit půdu pro sadbu plodin a jejich sklizeň. To vše je ..

5 velkých chyb při nakládání s penězi

personRadka Eliáškováremove_red_eye47languagejaktoudelam.cz

Za mých mladých časů neexistovalo na základní ani střední škole nic, čemu by se dalo říkat základy finančního hospodaření nebo finanční gramotnosti. Až do mých dvaadvaceti let, kdy jsem na vysoké škole vystudovala obor finanční poradenství, by mě každý pojišťovák opil ..

Sice chudě, ale nutričně plnohodnotně

personRadka Eliáškováremove_red_eye42languagejaktoudelam.cz

Peněz na jídlo méně, než by si člověk představoval? Ve chvíli, kdy zvoláte „mám to v paži, stačí to nastavit moukou s vodou a všichni budou nacpaní k prasknutí za pár korun“ – jste ve slepé uličce. Nasytit zástupy pěti tisíc lidí košem chleba a dvěma rybami se ..

Obývací pokoj

personRadka Eliáškováremove_red_eye31languagereceptarprimanapadu.cz

Centrem většiny našich bytů bývá místnost, kde se rodina schází, kam vodí návštěvy a kde se odehrává většina aktivit. V našich evropských podmínkách to je zpravidla pokoj, který už svým jménem tyto představy evokuje – pokoj obývací. Také tyto prostory v bytech ..

Práce s papírem

personSimona Chvátilováremove_red_eye44languagereceptarprimanapadu.cz

Napíšeme vám velmi jednoduchou výtvarnou techniku, jejíž název je odvozen z francouzštiny – rozmělněný (počeštěný výraz rozmašírovaný) papír. Tato technika je vhodná pro práci s malými dětmi, protože v základu používá pouze roztrhaný nebo rozstříhaný papír a ..

Výroba jednoduché basy bez těla.

personSimona Chvátilováremove_red_eye56languagereceptarprimanapadu.cz

Našeho hosta, původním povoláním fotografa, od dětství přitahovala hudba. Protože, jak sám říká, všichni chtěli hrát na kytaru a na něj zbyla basa a špatné basové nástroje skoro nehrají, přivedlo ho to na myšlenku, vyrobit něco na způsob basy.A tak vznikl "silent bass" ..