Domov a bydlení keyboard_arrow_right Spotřebiče keyboard_arrow_rightJak vybrat správnou digestoř?

Obrázek příspěvku: Jak vybrat správnou digestoř?

Jak vybrat správnou digestoř?

personaccess_time14.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye15 shlédnutí

Odsavač par (digestoř) má v dnešní kuchyni nezastupitelné místo. Jeho hlavní funkcí je odvod páry a pachů při vaření, ale také odvod kysličníku uhličitého, jenž vzniká při vaření na plynovém sporáku. Dnešní odsavače jsou velmi výkonné a navíc se mohou stát moderním doplňkem kuchyně. Ocení je především domácnosti, které mají kuchyň spojenou s jídelnou. Aby byla zaručena správná funkčnost odsavače, je třeba jej vybírat velmi pečlivě.

Typy odsavačů

Hlavní dělení odsavačů je na:

ODTAHOVÉ vhodné tam, kde máte možnost vývodu do komína nebo přes zeď rovnou ven
obsahují tukový filtrčistí nasávaný vzduch od mastných nečistot v přístroji, ale také v celém potrubí
lze jej mýt v myčce na nádobí
RECIRKULAČNÍmožné umístit jej prakticky kamkoliv
přefiltrovaný a vyčištěný vzduch vrací zpět do místnosti
obsahují uhlíkový filtr, který je ale potřeba zhruba každých 6 měsíců měnit; některé typy jsou opatřeny ukazatelem nasycení filtru

Dále se odsavače dělí na:KOMÍNOVÉ - umisťují se mezi závěsné skříňky, aby vynikl ozdobný komín odvádějící páry
PODVĚSNÉ - umisťují se mezi závěsné skříňky,trubka pro odvod par je však schována uvnitř skříňky
OSTRŮVKOVÉ - určené pro větší kuchyně a kuchyně, jejichž linka je v prostoru a ne u zdi
PLOŠNÉ A VESTAVNÉ - zabudovány v kuchyňské lince

Správné odsávání
Hlavním kritériem při výběru odsavače je velikost vaší kuchyně. Správně by měl vyměnit vzduch v místnosti 10 – 15 krát za hodinu, proto musíte zvolit optimálně výkonný přístroj. Vypočítejte si objem místnosti, která se má větrat : délka x výška x šířka a výsledek vynásobte 10. Dostanete tak minimální výkon, který by měl váš odsavač mít. Čím větší plochu bude váš odsavač zaujímat, tím více vzduchu může z místnosti odvést. Neměl by však být užší než varná deska. Nejčastější šířky jsou 60 a 90 cm. Měli byste si dát také pozor na hlučnost přístroje, ty dražší jsou téměř neslyšitelné, ale levnější mohou také způsobit, že při odsávání neuslyšíte vlastního slova.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Instalace (Montáž) digestoře a odsavače par

personRedakceremove_red_eye28bookmarkSpotřebiče

Instalace odsávače/digestoře je složitý technický proces, který vyžaduje odborné znalosti a dovednosti. Odborník na instalaci digestoří by měl určit správný model digestoře, který bude vhodný na dané místo a spousty dalších kritérií. První důležitý faktor, který má ..

Tvarování ovocných stromů

personRedakceremove_red_eye45bookmarkOkrasné zahrady

Snad každý český chalupář nebo chatař má na svém pozemku jabloň či jiné tradiční ovocné stromy. U starých objektů a zahrad převažují přestárlé vysokokmeny, které čím je člověk starší, tak se obtížněji česají a péče o ně bývá více náročná. Pokud strom ..

Využití dešťové vody na zahradě

personRedakceremove_red_eye39bookmarkZahrada

Voda je dnes drahá a každý chalupář přemýšlí, jak ušetřit za vodu, kterou nutně při provozu objektu spotřebuje. Řešení není složité ale stejně je potřeba provést vstupní investici a rozhodnout se účelně jakým způsobem. Prostě za vodu z vodovodu se platí, zatímco ..

Samonivelační hmota pro podlahy

personRedakceremove_red_eye35bookmarkRekonstrukce

Při úpravách či rekonstrukci chalupy či chaty jsme postaveni před problém jak nejlépe vyřešit podklad podlahy v místnosti či sklepě. Dnes při možnostech řady dostupných materiálů a hmot máme tento problém téměř vyřešen. Jen je třeba si dobře podle účelu vybrat. Jedním ..

Zdivo z pórobetonových tvárnic

personRedakceremove_red_eye24bookmarkStavba

Základními surovinami pro výrobu pórobetonových dílců jsou voda, písek a vápenec. Ke správnému provedení stavby – díla je zapotřebí se důkladně seznámit se statickými a architektonickými požadavky stavby. Projektová dokumentace musí stanovit následující stavebně – ..

Jak vybrat správnou digestoř?

personSimona Chvátilováremove_red_eye34languagereceptarprimanapadu.cz

Odsavač par (digestoř) má v dnešní kuchyni nezastupitelné místo. Jeho hlavní funkcí je odvod páry a pachů při vaření, ale také odvod kysličníku uhličitého, jenž vzniká při vaření na plynovém sporáku. Dnešní odsavače jsou velmi výkonné a navíc se mohou stát moderním ..

Pěstování rostlin

personSimona Chvátilováremove_red_eye40languagereceptarprimanapadu.cz

Světelných zdrojů s vhodným spektrem je k dostání poměrně hodně, ale víme také jak moc s nimi svítit?Pokud máme skleník nebo jinou místnost, kde nám jde opravdu o urychlení růstu rostlin (k obchodu s květinami se ještě dostaneme), budu vycházet z návodu firmy SYLVANIA, která ..

10 tipů, jak si vybrat lichotivé džíny

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagejaktoudelam.cz

Tak schválně. Kolik riflí máte v šatníku? Já čtvery, ale odvážím se říct, že mi sluší jedny. Samozřejmě ty nejvíc odrbané. Protože v nich chodím skoro všude, pokud není takový hic, že se v džínách fakt nedá vylézt. V každém obchodě s textilem najdete nekonečné ..

Řešením jsou LED vánoční řetězy!

personSimona Chvátilováremove_red_eye30languagereceptarprimanapadu.cz

Vánoce jsou sice ještě relativně daleko, ale nebude to dlouho trvat a již v říjnu na nás vybalí supermarkety vánoční dekorace a promo akce na vánoční doplňky budou součástí běžné nabídky v obchodech. Při myšlenkách, jak obšťastnit naše nejbližší, budeme určitě ..

Autíčková matematika

personRadka Eliáškováremove_red_eye46languagejaktoudelam.cz

Starší syn je blázen do autíček. Máme jich doma plnou krabici a stále projevuje bezmezné nadšení, když dostane nějaké nové. Nejoblíbenější hry zahrnují hromady aut. Přes auta jsem ho naučila barvy i princip tabulkového zobrazení. Ostatně kdesi jsem četla, že pokud děti ..