Zahrada keyboard_arrow_right Okrasné zahrady keyboard_arrow_rightJak udržet čistou vodu v zahradním ..

Obrázek příspěvku: Jak udržet čistou vodu v zahradním jezírku

Jak udržet čistou vodu v zahradním jezírku

personaccess_time20.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye16 shlédnutí

Občas se každému majiteli zahradního jezírka stane, že se zakalí i přes pravidelnou péči. V takových případech musíte použít jezírkovou chemii, aby se rovnováha ve Vašem jezírku opět obnovila. Ideální je zajistit dokonalou rovnováhu tak, abyste používání jezírkové chemie omezili. Rovnováhu Vám dokáže zajistit zarostení jezírka bahenními a vodními rostlinami, díky kterým bude Vaše zahradní jezírko průzračné až na dno. Každý rybníček nebo jezírko funguje jako taková kořenová čistička vody.

Kvalitu a čistotu vody v zahradním jezírku ovlivňuje především objem vody a velikost jezírka, cirkulace vody, počet ryb a druh krmení ryb, množství a druhy vodních rostlin a v neposlední řadě také blízkost stromů, jejichž listy nebo jehličí opadají na vodní hladinu. Všechny faktory mohou mít negativní nebo pozitivní vliv na kvalitu vody v zahradním jezírku. Obecně platí, že všechny menší vodní plochy nejsou schopny samočištění. Pokud se nachází v blízkosti zahradního jezírka listnaté stromy, na podzim napadané listí dělá neplechu ve vodě. Listy dopadají na dno jezírka, zahnívají a tvoří bahno. Plochu zahradního jezírka můžeme v těchto měsících zakrýt sítí, ale jedná se jen o dočasné řešení.

V letních měsících bývá častým problémem okysličení vody. Proto je někdy potřeby kyslík do vody dodávat. Okysličení napomáhají také některé vodní rostliny a ty nejlépe prospívají od května do července, ve zbytku roku jsou spíše znečišťujícím faktorem. V tomto období horka je třeba sledovat hladinu vody a doplňovat ji zahradní hadicí postupně po malých dávkách, protože voda se musí přizpůsobit zahradnímu jezírku. Pokud byste doplnili velké množství vody najednou, mohlo by to narušit fungování celého systému jezírka.

V zahradním jezírku se často mohou přemnožovat řasy, které musíte ihned odstranit. Existuje několik druhů řas, např. dlouhé řasy znamenají nadbytek živin, nefungující filtraci a velké množství organických nečistot. V tomto případě je nezbytné použít nějaké přípravek na eliminaci řas v jezírku, abyste zajistili opět rovnováhu. Řasy můžete také čistit mechanicky jezírkovým vysavačem nebo síťkou, ale tohle řešení neodstraní příčinu. Použijte přípravky na likvidaci vláknitých řas podle druhu přemnožené řasy.

Přejeme Vám úspěšnou péči a křišťálově čistou vodu ve Vašem zahradním jezírku!

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Zazimování zahradního jezírka

personMarián Krouželremove_red_eye58bookmarkOkrasné zahrady

Jezírko alespoň zčásti vypustíme a vyčistíme od organických zbytků, které se tam vlivem venkovních podmínek dostaly. Všechno, co tam postupně napadalo, větrem naválo a čemu se nedá předejít. Nahromadilo se spadané listí, mrtví živočichové, zůstávají na dně tlející ..

Domácí pěstování - Výživa rostlin

personRedakceremove_red_eye48bookmarkHnojiva

Dnes se velmi podrobně podíváme na vhodnou krmi pro naše hydroponní i v hlíně pěstované miláčky. Toto téma asi nenechá žádného pěstitele chladným. Každý má svoje tajné "babiččiny recepty" a zaručené postupy.Téma je poměrně obsáhlé, proto v tomto článku nabídnu ..

Využití dešťové vody na zahradě

personRedakceremove_red_eye39bookmarkZahrada

Voda je dnes drahá a každý chalupář přemýšlí, jak ušetřit za vodu, kterou nutně při provozu objektu spotřebuje. Řešení není složité ale stejně je potřeba provést vstupní investici a rozhodnout se účelně jakým způsobem. Prostě za vodu z vodovodu se platí, zatímco ..

Stavba vlastního (umělého) potůčku

personRedakceremove_red_eye70bookmarkOkrasné zahrady

Majitel chalupy nebo chaty si vždy při dobudování své nemovitosti přeje ji nečím ozvláštnit. Jednou z takových možností je vybudování vlastního kousku potoka,který bude protékat kusem zahrady. Dnes je to vcelku snadné a věřte, že poslouchat zurčení potůčku na své zahradě ..

Průtokové elektrické ohřívače vody

personRedakceremove_red_eye34bookmarkSpotřebiče

Je příjemné na chalupě používat při mytí, sprchování, mytí nádobí i osobní hygieně teplou vodu. Dnes je to velice jednoduché a tento komfort můžeme mít na každé chatě či chalupě. Stačí si vybrat a jednoduše instalovat průtokový ohřívač. Ohřeje Vám vodu ve chvíli, ..

PIVOŇKY

personSimona Chvátilováremove_red_eye33languagesvet-rostlin.cz

Pivoňky patřím k tradičním zahradním rostlinám, stejně jako růže se stali předmětem šlechtění. Nejčastěji se pivoňky rozlišují na bylinné a dřevité. Nejznámější bylinnou odrůdou je pivoňka lékařská. Dříve se pěstovala jako bylina proti dně a teď patří k ..

Potřeby k zahradnímu jezírku

personRadka Eliáškováremove_red_eye28languagereceptarprimanapadu.cz

Pokud jste se rozhodli pro zahradní jezírko, jistě jste si vědomi i toho, že se nejedná o jinak levnou záležitost. Zahradní jezírko je navíc do co realizace nejen poměrně finančně nákladné, ale i na výstavbu poměrně časově náročné. I přesto, že můžete v dnešní době ..

ZAHRADNÍ JEZÍRKA

personSimona Chvátilováremove_red_eye40languagereceptarprimanapadu.cz

Je to velmi uklidňující poslouchat jak šplouchá voda. Pozorovat rybičky v jezírku a kochat se krásou rozkvetlých rostlin kolem. Pokud nevíte jak začít, doporučila bych Vám encyklopedii zahradního designu. Budování jezírka je zde názorně popsáno krok za krokem a doplněno řadou ..

Zahradní domek

personSimona Chvátilováremove_red_eye33languagereceptarprimanapadu.cz

Zahradní domek nemusí sloužit jenom k uskladnění nářadí a jiného náčiní nezbytného pro dům a zahradu. Jeho využití může být daleko širší. Mohou se stát např. neobvyklým dárkem pro děti. Ano, existují speciální zahradní domky určené dětem. Téměř každý to ze ..

Piju vodu z kohoutku

personRadka Eliáškováremove_red_eye49languagejaktoudelam.cz

Jeden vzdálený příbuzný se strašně divil, když viděl, co piju. Dokonce čichal ke sklence, aby zjistil, že fakt piju obyčejnou vodu. Kdyby tam našel vodku, považoval by mě ještě za normální. Mí rodiče si na návštěvy vozí speciální pečivo a balík minerálek. Ví, že ..