Domov a bydlení keyboard_arrow_right Spotřebiče keyboard_arrow_rightInstalace (Montáž) digestoře a odsavače ..

Obrázek příspěvku: Instalace (Montáž) digestoře a odsavače par

Instalace (Montáž) digestoře a odsavače par

personaccess_time04.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye28 shlédnutí

Instalace odsávače/digestoře je složitý technický proces, který vyžaduje odborné znalosti a dovednosti. Odborník na instalaci digestoří by měl určit správný model digestoře, který bude vhodný na dané místo a spousty dalších kritérií.

První důležitý faktor, který má největší dopad na čištění nepříjemně páchnoucího vzduchu, je kapacita odsavače. Kapacita odsavače se definuje jako množství vzduchu v metrech krychlových, který odsavač vyvede do potrubí za jednu hodinu, jestliže trasa je následující: jeden metr + zatáčka o úhlu 90°+ jeden metr.

Odsavač by měl za jednu hodinu uskutečnit 10 čištění vzduchu, přičemž kapacita je závislá na objemu vzduchu v místnosti.

Druhým důležitým faktorem je velikost digestoře. Standardní šířky odsavače jsou 60, 90 a 120 cm. Základním pravidlem je, že povrch kuchyňské linky by neměl být širší, než povrch digestoře.

Digestoř se dělí do 4 základních skupin:

Standardní typ: jedná se o digestoře, které jsou přímo připojené do stěny

Vestavěný typ: odsavače, které jsou připojeny ke skříni, pod skříň nebo k nějakému jinému kuchyňskému nábytku

Ostrůvkové: odsavač, který je připojen ke stropu nebo ke stropní konstrukci a visí nad kuchyňskou linkou s el.spotřebiči

Komínový typ: jedná se o digestoře, které jsou standardního typu, ale instalují se s dekorativním efektem, aby se schovalo potrubí.

Každý druh se instaluje jiným způsobem. Aby vznikla, co nejlepší absorpce par při vaření se doporučuje instalace digestoře tak, aby byla ve vzdálenosti nejméně 60 cm a ne více než 65 cm od elektrické plotny. Pro spotřebiče, které pracují na plyn, se doporučuje, aby se vzdálenost zvětšila o 5 cm následně - umístit digestoř v optimální výšce okolo 65cm. Doporučuje se dodržení těchto zásad, aby se rychle zabránilo znečištění filtrů, které zachycují tuky.

Je dobré, aby vývod páry byl co nejblíže k digestoři, a dále se doporučuje, aby potrubí bylo o průměru 150 cm. Pokud je vývod spojen se společným komínem budovy nebo digestoř pracuje s filtry s aktivním uhlím, je nutné, aby se nainstalovala zpětná klapka. Takto se vyhneme problému s návratem nepříjemných zápachů dovnitř místnosti.

Instalace digestoře se může rozdělit na tři hlavní způsoby:

instalace digestoře řezáním a sekáním otvorů

výměna digestoře standardní instalace

Způsob řezání a sekání otvorů jakéhokoliv druhu digestoře trvá velmi dlouho a vyžaduje mnoho materiálů. Při této instalaci obvykle nemáme otvor ke komínu a také nemáme komínovou růžici. Jestliže je digestoř vestavěná nebo ostrůvkového typu nemáme otvory ve skříních nebo na stropě. Pro takovou instalaci jsou potřeba vrtací nástroje, což obnáší mnoho hluku a následně i prachu.

Instalace digestoře způsobem řezáním a sekáním otvorů:

Vyměří se místo pro navázání digestoře a přesně se určí místo pro otvor vzdušného potrubí.

Provádí se řezáni otvorů do dřevotřísek nebo sádrokartonu.

Probije se otvor do komína.

Další druh instalace je výměna digestoře, což je instalace nové digestoře a odinstalace staré digestoře nebo instalace nové digestoře namísto staré digestoře. Při takovéto instalaci bychom se nejdříve měli seznámit s rozměry staré digestoře, s rozměry nové digestoře (výška a šířka) a také s průměrem potrubí.

Pokud je rozdíl v rozměrech a tvaru výstupního otvoru na digestoři, odsávacího potrubí nebo na růžici na komíně, tak se použijí adaptéry, které umožňují nainstalování digestoře s pravoúhlou PVC trubkou pro vzdušné potrubí v kruhové růžici na komíně. Použitím takového adaptéru se zvýší cena celé instalace.

Případy pro instalaci nové digestoře a odinstalování staré digestoře:

Pokud je udělán otvor v komíně s instalovanou růžicí pro ostrůvkový typ a standardní instalaci. Pro vestavěné digestoře s již hotovými otvory pro vzdušné potrubí se odinstaluje stará digestoř, čili se aplikuje na místo původní digestoře.

Pokud je průměr růžice na komíně s potrubím a výstupním otvorem shodný – nemusí se použít doplňovací adaptéry.

Třetí druh instalace digestoře se nazývá standardní. Toto je nejlehčí a nejrychlejší instalace. Cena této instalace je nižší. Standardní instalace je možná v následujících případech:

Pokud máme možnost udělat otvor v komíně s instalovanou růžicí pro ostrůvkový typ. Pro vestavěné digestoře s již hotovými otvory pro potrubí bez zahrnutí odinstalace staré digestoře, čili na nové místo.

Naše ceny pro jednotlivé služby jsou následující:

vrtání děr na hmoždinky/ vruty/- 20 Kc

dodávka a montáž hmoždinek/vrutů/- 20 Kc

připevnění, instalace a nivelace digestoře- 1950 Kc

napájení/ napájecí kabel v případě potřeby/ – 20 Kc /1m

provedení nové elektrické instalace speciální pro digestoř nebo předělání staré- cena po zhlédnutí 800 Kc

měření a řezání dřevotřísky o průměru 125 za 1 kus- 10 Kc

vyměřování a vysekávání děr do cihly a montáž růžice za 1 kus- 500 Kc

vyměřování a vysekávání děr do betonu a dalších podobných materiálů- 600 Kc/h

dodání a instalace vzduchového potrubí (do 2,8m) – 600 Kc

instalace potrubí s délkou nad 3m – cena po zhlédnutí

instalace zpětné klapky s filtry s aktivním uhlím- 300 Kc

instalace a odinstalace dekorativních součástí (kryty, mříže, lišty, madla, dveře, závěsy a další)- 300 Kc/h

vymalovávání, lakování, zamazávání, tmelení– cena po zhlédnutí

testování a demonstrace práce pro klienta- zadarmo

uklízení a odstranění odpadků – zadarmo

doručení digestoře- zadarmo

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Více než jen dobrý design

personRedakceremove_red_eye23bookmarkKuchyně

Odsávače par jsou mezi přístroji pro domácnost často podceňovanými výrobky. Technicky jsou zdánlivě jednoduché a v popředí stojí žádaný design. Pohled na zpracování, kvalitu a funkčnost se však vyplatí, rozdíly jsou totiž velké. Odlišit hromadně vyráběné zboží od ..

Jak vybrat správnou digestoř?

personRedakceremove_red_eye16bookmarkSpotřebiče

Odsavač par (digestoř) má v dnešní kuchyni nezastupitelné místo. Jeho hlavní funkcí je odvod páry a pachů při vaření, ale také odvod kysličníku uhličitého, jenž vzniká při vaření na plynovém sporáku. Dnešní odsavače jsou velmi výkonné a navíc se mohou stát moderním ..

SolarVenti - Příjemný pocit čerstvého vzduchu ve Vaší chatě – v teple a v suchu.

personRedakceremove_red_eye29bookmarkEnergie

Přísun čerstvého vzduchu Vám v dostatečné míře zajistí teplovzdušné solární panely. Právě větrání a odvlhčování jsou jejich hlavní funkce. A navíc, vháněný vzduch je temperovaný, takže vzduch se neochlazuje stejně, jako když otevřete okno a vytvoříte průvan. Velkou ..

Cit pro nový vzhled kuchyně

personMarián Krouželremove_red_eye28bookmarkKuchyně

Kuchyně otevřené do prostoru jsou aktuálním trendem a srůstání kuchyňského, jídelního a obytného prostoru se bude v následujících letech dále prosazovat. To je výsledkem studie, kterou Miele připravilo společně s architektonickou kanceláří Graft. Zrušení prostorového ..

Modernizace

personRedakceremove_red_eye25bookmarkRekonstrukce

Chcete si zútulnit a jistým způsobem i zmodernizovat Váš byt, dům či letní sídlo? Nejste zrovna zastáncem otočných, neboli pantových dveří a chcete si do Vaší nemovitosti pořídit dveře shrnovací? Tak právě pro Vás je určen tento internetový obchod Shrnovacidvere.com. ..

Jak vybrat správnou digestoř?

personSimona Chvátilováremove_red_eye34languagereceptarprimanapadu.cz

Odsavač par (digestoř) má v dnešní kuchyni nezastupitelné místo. Jeho hlavní funkcí je odvod páry a pachů při vaření, ale také odvod kysličníku uhličitého, jenž vzniká při vaření na plynovém sporáku. Dnešní odsavače jsou velmi výkonné a navíc se mohou stát moderním ..

Bezpečnostní fólie na sklo

personRadka Eliáškováremove_red_eye31languagereceptarprimanapadu.cz

Důležitým prvkem při ochraně obchodu před vykradením, je kromě kvalitního zámku a zabezpečovacího systému bezpečnostní sklo. Především pokud je výloha velká, je poměrně jednoduché rychle vniknout dovnitř a zmizet ještě před příjezdem policie. Navíc sklo vybavené ..

Automatické závory

personSimona Chvátilováremove_red_eye41languagejaktoudelam.cz

Automatické závory jsou nejjednodušším a nejekonomičtějším řešení hromadných vjezdů ať privátních parkovišť bytových domů, přes průmyslové objekty po téměř nepřetržitý provoz v parkovacích domech a vjezdech na parkoviště velkých nákupních center.Úspora oproti ..

Cítíte se doma v bezpečí?

personRadka Eliáškováremove_red_eye37languagereceptarprimanapadu.cz

Zabezpečte svoje okna a dveře bezpečnostními foliemi. Nárůst kriminality v posledních desetiletích je alarmující. Nebudeme dnes rozebírat její příčiny, ani stav legislativy, která by nás před tímto fenoménem současnosti měla ochránit, ale zabývá se většinou právy ..

Rolety a zámky na kuchyňské lince

personSimona Chvátilováremove_red_eye64languagereceptarprimanapadu.cz

Vám předvedeme jak lze jednoduše a rychle namontovat zámky ke kuchyňské lince, které zabrání, aby ji otevřelo malé dítě, a jak namontovat rolety, které jsou novým trendem ve vybavení kuchyní (nejedná se o okenní rolety!). Pokud máme malé všetečné dítě, které v kuchyni ..