Magazín keyboard_arrow_right Magazín keyboard_arrow_rightFitness ve vašem obýváku

Obrázek příspěvku: Fitness ve vašem obýváku

Fitness ve vašem obýváku

personaccess_time13.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye10 shlédnutí

Dobře se oblečte, podchlazení není dobrým stimulem ke cvičení

Posilovnu dobře zamykejte před dětmi, ať předejte nepříjemné nehodě

Jestliže s posilováním začínáte, je důležité se poradit se specializovaným trenérem z důvodu správnosti provedení cviků, a také potřebnosti, tím mám na mysli, které cviky byste měli dělat či případně dělat vůbec neměli. Po takové „předmluvě“ již můžete cvičit v klidu svého domova. Z počátku doma můžete dělat pouze lehké cviky, na které nepotřebujete žádné posilovací přístroje. Výsledky vaší práce se objeví brzy v podobě bolesti zad a svalů. Musíte ale být trpěliví a pokračovat.

Pravidelným cvičením můžete dosáhnout skvělých výsledků. Své výkony je dobré zdokumentovat pomocí fotoaparátu, ať vidíte změny, kterých jste dosáhli. Důležitým elementem cvičení je pohlaví. Zcela jistě nebude křehká žena zvedat obrovské váhy a podle toho je potřeba upravit zátěže i celý systém cvičení. Obecně je známo, že ženy mají cvičit ve více opakováních s menší vahou, naopak pro muže je určena větší váha s menším počtem opakování. Nesnažte se ihned za začátku ukázat svoji sílu a zbytečně se přetěžovat.

Váha, se kterou pracujete, by neměla přesáhnout 60 až 70 procent vaší hmotnosti. Posilování závisí i na vašem stylu života. Jestliže každý den jezdíte na kole, můžete si odpustit jízdu na rotopedu a místo toho posilovat horní část těla. Naopak při sedavém zaměstnání vás nemine kompletní trénink, který ale prospěje vašemu tělu. Pokud se cvičením začínáte, nemá cenu kupovat drahé přístroje za tisíce korun. Zprvu vám budou stačit pouze lehké činky. Nebojte se využít improvizace v podobě různých cviků spojených například s židlí či pohovkou. Výhodou domácí posilovny je postupné zařazování cvičebních nástrojů, vzhledem k potřebám vašim i vaší rodiny.

Rozhodnutí kam umístit svoji posilovnu není až tak obtížné. Bude vám stačit nevyužitý pokoj pro hosty, předsíň či kus obývacího pokoje. Vše záleží na vaší představě, jak velká by vaše posilovací místnost měla být.

Jestliže se rozhodnete pro místnost, nezapomeňte na kvalitní klimatizaci a dobrou podlahu, která vám nebude klouzat, což by při vašem cvičení mohlo být značně nebezpečné. Než začnete svou posilovnu zařizovat, rozhodně zapomeňte na různé teleshoppingy či podobné, ne příliš kvalitní firmy. Dejte na radu odborníků a nebojte se investovat do své posilovny více, tato investice se vám určitě vrátí.

Ať již se rozhodnete jakkoliv, domácí posilovna může rapidně změnit váš život k lepšímu, protože si díky cvičení zvětšíte nejen svaly, ale mnohdy zejména pochroumané sebevědomí.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Pohyb v interieru všemi směry?

personMarián Krouželremove_red_eye29bookmarkDomov a bydlení

Umělé horolezecké stěny do domu či bytu. Horolezecké stěny mohou v bytě nebo domě podobně jako skály poskytovat krásný výhled z vrcholu nebo být novou cestou, kudy se pohybovat obydlím. Mohou umožňovat věnovat se sportu a pohybu kdykoli v pohodlí domova. Nebo mohou být pojaty ..

Keramika na chalupu

personRedakceremove_red_eye47bookmarkZahradní stavby a doplňky

Teploučko na chalupě je základ. K čemu by nám byla vymazlená chata nebo chalupa, kde by byla zima ? V této sekci nejdete několik zajímavých článků, aby Vám na chalupě bylo krásně příjemně.Keramika na chalupuSnad není jediná chalupářka a chatařka, která by na své chalupě ..

Jak udržet čistou vodu v zahradním jezírku

personRedakceremove_red_eye18bookmarkOkrasné zahrady

Občas se každému majiteli zahradního jezírka stane, že se zakalí i přes pravidelnou péči. V takových případech musíte použít jezírkovou chemii, aby se rovnováha ve Vašem jezírku opět obnovila. Ideální je zajistit dokonalou rovnováhu tak, abyste používání jezírkové ..

Gumový chodník z prášku

personRedakceremove_red_eye48bookmarkOkrasné zahrady

Postavili jste si bazén, nebo terasu s pergolou a řešíte jaký povrch bude nejlepší aby šel dobře udržovat ,byl protismykový a hezky probarvený ? Potom Vám můžeme doporučit unikátní novinku na českém spotřebitelském trhu a to systém UNIXIN GRIP pro výrobu bezpečných ploch ..

Trochu z Prahy u vás doma

personMarián Krouželremove_red_eye34bookmarkArchitektura

Jak si přiblížit pražskou architekturu až na dosah Jedním z nejčastějších přirovnání vztahujících se k Praze je přívlastek kamenná. Není divu, že kámen je nejčastějším tradičním materiálem, který se dochoval. Díky jeho životnosti, ale také díky dlouhé historii jeho ..

5 her pro batolata

personRadka Eliáškováremove_red_eye50languagejaktoudelam.cz

Škoda, že si nepamatuju, jak jsem vnímala svět, když jsem se učila chodit. Myslím, že se mi musel jevit obludně velký a složitý. Včera jsme šli se synem na plavecký bazén. Cesta vede do kopce. Vybavilo se mi, jak jsem jednou jako malá lezla do téhož kopce snad hodinu. Připadal ..

Obývací pokoj

personRadka Eliáškováremove_red_eye32languagereceptarprimanapadu.cz

Centrem většiny našich bytů bývá místnost, kde se rodina schází, kam vodí návštěvy a kde se odehrává většina aktivit. V našich evropských podmínkách to je zpravidla pokoj, který už svým jménem tyto představy evokuje – pokoj obývací. Také tyto prostory v bytech ..

Dodavatelé elektřiny a plynu

personRadka Eliáškováremove_red_eye42languagejaktoudelam.cz

Nebojte se jakýchkoliv změn, jestliže se jedná o změny k lepšímu, rozhodně se do nich s chutí dejte. Kupříkladu jestliže vám vadí ceny za plyn, které platíte a chcete více peněz ušetřit a mít levnější sazbu za plynu, srovnání cen plynu je ideální prostředek k tomu, ..

Zvýšení návštěvnosti webu – sociální sítě

personRedakceremove_red_eye97languagenavodynapc.cz

Další díl zvýšení návštěvnosti webu bude o sociálních sítích. Sociálních sítí existuje velké množství, ale nejvíce se používá facebook, myspace, twitter a v poslední době i google+.První si musíte vytvořit vaše fan stránky – takhle vypadá naše na facebooku: ..

Jak nastavit BIOS

personRedakceremove_red_eye85languagenavodynapc.cz

BIOS Asusu rozhodně nepatří mezi vzhledově standartní BIOSyNěkteré položky skrývají podmenu s mnoha funkcemi, některé je nemají. Ty jednoduché (většinou ze spodní poloviny seznamu) si probereme hned, ty složitější si necháme na konec.Power Management Setup - zde se nastavuje ..