Domov a bydlení keyboard_arrow_right Energie keyboard_arrow_rightEkonomické vytápění peletami

Obrázek příspěvku: Ekonomické vytápění peletami

Ekonomické vytápění peletami

personaccess_time02.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye33 shlédnutí

Moderní trendy ve vytápění domácností fandí ekologickým obnovitelným zdrojům energie, jako je například dřevo. Pro vytápění tak můžete získat vysoce efektivní kotle, které dřevo spalují, mohou jej zplynovat a nebo využívají dřevěných briket nebo pelet.

Dřevěné pelety jsou vysoce kvalitní, ryze ekologické palivo, které má opravdu překvapivou výhřevnost. Jejich výroba je poměrně jednoduchá. Dřevní hmota (dřevěná biomasa) , štěpky a hlavně piliny se lisují za velmi vysokého tlaku bez přítomnosti pojiv.

Jejich skvělou výhodou je opravdu vysoká výhřevnost a nízká produkce popela. Jsou tedy velmi ohleduplné k přírodě a jejich uskladnění je díky jejich rozměrům a tvarům snadné a nenáročné. Vyrábí se zpravidla z kombinací smrkového a borového dřeva, ale pochopitelně najdete i pelety z různých typů dřeva, jako je dub, buk, olše a jiné typy tvrdých dřev. Průměr peletek se obvykle pohybuje kolem 6 do 20 mm v průměru. Jsou

Něco o peletách

Pelety jsou sypké fytopalivo a jejich výhřevnost se zpravidla pohybuje kolem 18 MJ/kg. Obsah vody je enormně snížen a stejně tak obsah popelovin (do 1%). Jsou odolné vůči nárazům, jsou vhodné pro automatizované násypníky speciálních kamen na pelety.

Díky těmto vlastnostem jsou dřevěné pelety skvělým palivem pro čisté a ekonomické vytápění. Uživatelský komfort topení s peletami je nevídaný. Samotná výroba dřevěných pelet je v současné době rychle rostoucí odvětví na trhu s palivy.

Největší výhody pelet Pelety jsou ekologická metoda vytápění z obnovitelných zdrojů energie

Při spalování pelet vzniká minimální množství CO2 a taktéž popela. Neměly by obsahovat ani síru, takže z hlediska ekologického jsou pelety perfektním palivem

Popel z dřevěných pelet je zároveň hnojivo s vysokým obsahem minerálních látek

Orgány EU a Ministerstva zemědělství ČR připravují zavedení speciálních fosilních daní ve prospěch vytápění biomasou a s pomocí obnovitelných zdrojů

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Podlahové topení - mokré nebo suché?

personRedakceremove_red_eye20bookmarkDomov a bydlení

Podlahové vytápení má ideální vlastnosti pro rozvod tepla. V budoucnu se na něj bude orientovat stále více domácností. Jaké možnost existují? Čtěte dále...Podlahové vytápění funguje na principu pozvolného sálání tepla, nejprve tak dochází k ohřátí podlahy a následného ..

Roubenky (roubené stavby, roubené domy)

personRedakceremove_red_eye38bookmarkPráce se dřevem

Stavění ze dřeva je staré jako lidstvo samo. Kromě kamene neznáme ve stavebnictví jiný materiál, který by byl tak dlouho používán a se kterým by mělo lidstvo tak bohaté zkušenosti. Pračlověk od počátků své existence začal používat dřevo, kmeny stromů, k stavbě ..

Mobilní topidla bez montáže - přímotopy a zářiče

personRedakceremove_red_eye33bookmarkSpotřebiče

Pokud krátce po příjezdu na svou chalupu či chatu než se nám podaří uvést do plnohodnotného provozu naše pevně instalované topné systémy chceme mít rychle pocit tepla máme možnost tuto situaci elegantně vyřešit tím, že si pořídíme efektivní a nenákladný zdroj pro ..

Spotřeba energie

personRedakceremove_red_eye23bookmarkEnergie

Potřebné množství tepelné energie na vytápění je určeno tepelnými ztrátami budovy, které vznikají v obvodovém plášti, střešní konstrukci. Toto množství energie je v přímé úměře k rozdílu vnější a vnitřní teploty a schopnosti bránit konstrukcí prostup tepla z ..

Ekonomická návratnost investice do zateplení

personRedakceremove_red_eye17bookmarkStavba

V současnosti, kdy se zdražují ceny energií na vytápění, mnoho majitelů objektů uvažuje o jejich zateplení. S tím také vyvstává otázka druhu a tloušťky izolace, která bude objekt izolovat, protože s tím je také spojena otázka návratnosti této investice. Ta lze přesně ..

Jak vybrat kotel a topit levněji

personRadka Eliáškováremove_red_eye38languagereceptarprimanapadu.cz

Vytápět dům je dnes pohodlné – moderní automatické nebo plynové kotle se obejdou i bez nás. Abychom ale ve svém domově vytvořili skutečný tepelný komfort a neutráceli zbytečně za vytápění, je třeba věnovat pozornost již samotnému výběru kotle.Rozmyslet bychom si v první ..

Pěstování orchidejí, teplý skleník

personSimona Chvátilováremove_red_eye52languagereceptarprimanapadu.cz

Navazujeme na první příspěvek o pěstování v chladném skleníku nyní vstupem ze skleníku velmi teplého, tropického. Opět se jedná o pěstování sběratelské. Ukážeme vhodný sortiment rostlin, paletu tvarů a barev a charakterizujeme potřebné podmínky a materiály pro ..

Srubové domy – Jak postavit

personSimona Chvátilováremove_red_eye38languagereceptarprimanapadu.cz

Příprava dřeva na výrobu srubových domů se provádí ručně. Zbaví se kůry, natřou se chemickým nátěrem proti dřevokazným houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu. Vyberou se ty klády, které na sebe nejlépe pasují a zhotoví se kladečský plán. Poté se postupně vrství na ..

Rothschildové - z malého bankéře vlivná rodina

personRadka Eliáškováremove_red_eye50languagejaktoudelam.cz

Bill Gates, Carlos Slim Helú nebo Waren Buffet – podle časopisu Forbes jsou tihle muži první tři nejbohatší lidé na planetě, ale je tomu skutečně tak? Rozhodě ne! Existuje určitá rodina (není však jediná) jejichž bohatství je tak velké, že jej jen ztěžka můžeme počítat ..

Domácí přesnídávka

personRadka Eliáškováremove_red_eye45languagejaktoudelam.cz

Můžete zavařování chápat ekonomicky. Můžete to vidět jako službu dětem potažmo celé rodině, demonstraci své síly, nebo protest proti konzumu. Prošla jsem všemi stadii, dnes rozvinu to ekonomické a recept samozřejmě přidám. Jak jsem tak loupala jablka, přemýšlela jsem, jak ..