Zahrada keyboard_arrow_right Okrasné zahrady keyboard_arrow_rightDřevěná koryta

Obrázek příspěvku: Dřevěná koryta

Dřevěná koryta

personaccess_time08.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye65 shlédnutí

Každý z nás co vlastníme nějakou nemovitost by se rád pochlubil něčím zajímavým a neobvyklým. Stále něco sháníme co by naši nemovitost nebo její bezprostřední okolí zkrášlilo. Zkuste si pořídit na svoji zahradu např. dřevěnou dřevěná koryta na květiny. Jedná se o dlabané repliky původních dřevěných koryt našich předků. Některá mají i kování. Pokud si je pořídíte, tak se zcela jistě stanou ozdobou Vaší zahrady,vchodu k objektu, dvora a podobně. Osázet si je můžete dle libosti květinami, které máte nejradši.

Vrtaná dřevěná pumpa

Každý z nás co vlastníme nějakou nemovitost by se rád pochlubil něčím zajímavým a neobvyklým. Zkuste si pořídit na svoji zahradu např. dřevěnou vrtanou a funkční pumpu. Jedná se o repliky vrtaných dřevěných (borových) pump. Vrtání pracovního otvoru pro dřevěný píst je prováděno ručně původními nástroji ze začátku minulého století. Všechny funkční pumpy jsou osazeny koženými manžetami a klapkami. Na přání výrobce rovněž zajistí i autentické kovářem vyrobené kování.

Věcné břemeno

U věcných břemen se jedná zpravidla o omezení vlastníka pozemku či nemovitosti něco strpět. Věcné břemeno definuje a upravuje Občanský zákoník § 151n a další části týkající se práv k cizím věcem. Věcná břemena se dělí na práva,spjatá buď s vlastnictvím konkrétní nemovitosti a nebo na práva patřící konkrétní osobě/ např. práva průchodu,průjezdu/. Takovéto právo je zpravidla spojeno s vlastnictvím nemovitosti a přechází s vlastnictvím věci na nabyvatele.

Lesní houby na zahradě

Který chalupář či chatař by nechtěl mít na své zahradě hřiby. Nyní tu možnost můžete mít a přátelé Vám budou jen tiše závidět.Máte možnost koupit "Sadbu na hřiby". Každý, kdo má na zahradě alespoň jeden jehličnan, může se sadbou sklízet vlastní lesní houby. Roztok s živým podhoubím 6-ti druhů lesních hub (hřib smrkový, hřib pravý, ryzec pravý, kozák březový, křemenáč osikový, klouzek obecný) je možné aplikovat u všech druhů dubu, buku, břízy, habru, borovice a smrku.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Stavba vlastního (umělého) potůčku

personRedakceremove_red_eye75bookmarkOkrasné zahrady

Majitel chalupy nebo chaty si vždy při dobudování své nemovitosti přeje ji nečím ozvláštnit. Jednou z takových možností je vybudování vlastního kousku potoka,který bude protékat kusem zahrady. Dnes je to vcelku snadné a věřte, že poslouchat zurčení potůčku na své zahradě ..

Roubenky (roubené stavby, roubené domy)

personRedakceremove_red_eye39bookmarkPráce se dřevem

Stavění ze dřeva je staré jako lidstvo samo. Kromě kamene neznáme ve stavebnictví jiný materiál, který by byl tak dlouho používán a se kterým by mělo lidstvo tak bohaté zkušenosti. Pračlověk od počátků své existence začal používat dřevo, kmeny stromů, k stavbě ..

ZDRAVÉ BYDLENÍ BEZ PLÍSNÍ A ZÁPACHŮ

personMarián Krouželremove_red_eye28bookmarkDomov a bydlení

V souvislosti s dnešním trendem snižování energetické náročnosti staveb se izolují obvodové stěny a utěsňují všechny spáry, aby se zamezilo úniku tepla. Tato snaha s sebou nese nebezpečí, kterému se říká „syndrom nemocných budov a domů“.Co to je a jak se projevuje? Pokud ..

Zahradní pergola

personRedakceremove_red_eye46bookmarkOkrasné zahrady

Snad každý chatař či chalupář si chce časem vybudovat klidné místo pro odpočinek a na posazení s rodinou nebo přáteli. Dříve nebo později začne uvažovat o stavbě pergoly, která je poměrně snadným projektem a lze ji postavit svépomocí. Zde můžeme umístit stůl a židle, ..

Starý nábytek na chalupě

personRedakceremove_red_eye46bookmarkMagazín

Snad není chataře nebo chalupáře, který by ve svém objektu neměl nějaký zajímavý "starý" kousek nábytku, který staví před návštěvami na odiv a jeto třeba jeho oblíbený kousek. Není divu, že chceme mít chatu či chalupu co nejútulnější a nejpohodlnější, když tam ..

Lehký stavební materiál – pórobeton.

personSimona Chvátilováremove_red_eye83languagereceptarprimanapadu.cz

S výrobou pórobetonu se začalo v bývalém Československu před více než 40 lety. Německu je pórobetonový nábytek v současnosti velkým hitem. I u nás je pórobeton to stále žádaný stavební materiál, protože nachází široké uplatnění při stavbách všeho druhu, od rodinných ..

Repasace garážových vrat

personSimona Chvátilováremove_red_eye39languagereceptarprimanapadu.cz

Jak poznáte, že garážová vrata potřebují opravu? Dají se pouze znovu nalakovat? Jak pracovat s bruskou? Na co si máte dát pozor? Co by měl obsahovat konzervační nátěr? Dřevěná garážová vrata, která jsou dělaná z palubek, mají poškozený lak a celkově jsou již narušená, ..

Kiwi

personSimona Chvátilováremove_red_eye53languagesvet-rostlin.cz

● Poměr samičích a samčích rostlin Pro spolehlivé opylení samičích rostlin se doporučuje 1 samčí na 6-8 samičích rostlin, nebo vzdálenost do 30 m. Není na škodu když na uvedené množství budou vysazeny 2 samčí rostliny. Pro vytvoření plodů je důležité, aby se samčí a ..

Dřevěný zahradní nábytek

personSimona Chvátilováremove_red_eye40languagereceptarprimanapadu.cz

Dřevěný zahradní nábytek představuje klasiku v této oblasti. Dřevo je přírodní materiál, který se hodí prakticky na každou zahradu, a ve většině případů jím nikdy nic nezkazíte. Dřevěný zahradní nábytek může mít mnoho podob. Mohou to být jednoduché lavice a stůl, ..

Dřevěné zahradní houpačky

personSimona Chvátilováremove_red_eye42languagereceptarprimanapadu.cz

Každá kvalitní zahrada se pochopitelně neobejde bez míst, na kterých by se dalo velmi příjemně odpočívat a trávit chvilky oddechu. Právě jedním z takových to míst mohou být zahradní pergoly, ve kterých se nachází krásné posezení a v neposlední řadě také zahradní ..