Domov a bydlení keyboard_arrow_right Kuchyně keyboard_arrow_rightCit pro nový vzhled kuchyně

Obrázek příspěvku: Cit pro nový vzhled kuchyně

Cit pro nový vzhled kuchyně

personaccess_time02.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye26 shlédnutí

Kuchyně otevřené do prostoru jsou aktuálním trendem a srůstání kuchyňského, jídelního a obytného prostoru se bude v následujících letech dále prosazovat. To je výsledkem studie, kterou Miele připravilo společně s architektonickou kanceláří Graft. Zrušení prostorového rozdělení těchto oblastí bydlení klade obzvláštní nároky na vestavné spotřebiče: aby byly v souladu s obytným prostorem, musí tyto přístroje splňovat perfektní spojení designu a funkce. Že je to možné, dokazují designové světy Fire, Ice, Ušlechtilá ocel, Zářivě bílá plus a Černá.

Důležitým předpokladem homogenního začlenění do kuchyňského a obývacího nábytku je, že čelní strany přístrojů Miele jsou v přesvědčivém souladu s povrchy nábytku a spáry jsou natolik redukovány, že kombinace přístrojů působí jako ulitá z jednoho kusu. Zákazník se pomocí volby materiálu a barvy designových světů rozhodne, která série přístrojů nejlépe ladí s nábytkovým vybavením a zda mají být vestavné přístroje akcentovány či integrovány.

Designový svět Fire osloví milovníky ušlechtilého designu a zprostředkuje jedinečné hodnoty. To je nutné brát doslova, jelikož masivní rukojeti přístrojů, ale také tryska na kávu a zásobník na mléko u kávovarů jsou zlacené na vysoký lesk. Z materiálového spojení s titanovou barvou ovládacích panelů přístrojů a bronzově zbarvenými povrchy skel vyvstává celek, jehož vyzařování nebývale zvyšuje hodnotu kuchyně. Vyražené, zlatavě zářivé logo na čelní stěně přístroje podtrhuje toto hodnotné uspořádání.

Charakteristickým rysem série Ice je chladivý půvab. Materiálovým spojením hliníku, chromu a stříbřitě probarveného skla vytvářejí přístroje řady Ice puristický akcent v kuchyni. Logo na čelní straně přístrojů je vyražené a chromově zářivé. Aby čelní stěny přístrojů odolaly kuchyňskému provozu, jsou designové světy Fire a Ice vytvrzeny a opatřeny závěrečnou povrchovou vrstvou. Díky tomuto speciálnímu výrobnímu postupu jsou povrchy také odolné vůči otiskům prstů. Přístroje z ušlechtilé oceli byly a jsou klasikou v kuchyni a s odstupem času získaly největší podíl na trhu. Tvrdý a lesklý materiál byl u Miele ještě zušlechtěn pod jménem CleanSteel. CleanSteel je speciální povrch ušlechtilé oceli, na kterém otisky prstů nemají téměř žádnou šanci. Speciální čisticí prostředky nejsou potřebné, nečistoty mohou být odstraněny vlhkým hadříkem.

Bílá je u obývacího a kuchyňského nábytku jednoznačným trendem. „Nová lehkost“ je víc než jen dočasnou módní záležitostí. Miele vykročilo tomuto trendu naproti s designovým světem Zářivě bílá plus. Pro tuto modelovou řadu je charakteristické důsledné podtržení bílých prvků u každého přístroje. U dvířek pečicí trouby to lze vidět například na bílém tečkovaném rastru skleněné tabulky. Masivní držadla jsou u této série přístrojů pochromovaná. Chladný nádech charakterizuje designový svět Černá. Černé čelní strany přístrojů jsou požadovány tehdy, když má být navozen kontrast k barevnému tónu nábytku. U modelů sérií Černá a Zářivě bílá plus jsou ovládací panely vytvořeny z tvrzeného skla s nádechem odpovídajícího barevného tónu.

Pro designové světy platí spojující a jasně definovaná pravidla utváření. Pro čelní stěny přístrojů je charakteristické horizontální vedení linií. Markantními detaily jsou soustředné uspořádání ovládacích prvků a široké kovové rukojeti. V rámci každého designového světa lze sestavit kompletní přístrojový celek. K tomu patří mj. pečicí trouba, kompaktní pečicí trouba, parní trouba, kávovary, odsávače par, nahřívače nádobí a myčky nádobí.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Jak vybrat správnou digestoř?

personRedakceremove_red_eye16bookmarkSpotřebiče

Odsavač par (digestoř) má v dnešní kuchyni nezastupitelné místo. Jeho hlavní funkcí je odvod páry a pachů při vaření, ale také odvod kysličníku uhličitého, jenž vzniká při vaření na plynovém sporáku. Dnešní odsavače jsou velmi výkonné a navíc se mohou stát moderním ..

Levné sporáky

personRedakceremove_red_eye27bookmarkSpotřebiče

Levné sporáky tvoří nejdůležitější výbavu kuchyně, a proto byste měli při nakupování levného sporáku vědět, jaké druhy sporáků existují. Moderní elektrické, plynové, kombinované kuchyňské sporáky nebo sklokeramické sporáky vám ulehčí práci a pomohou s přípravou ..

Zařízení bytu a domu

personRedakceremove_red_eye25bookmarkDomov a bydlení

Jak by měl vypadat váš první byt a co by v něm nemělo chybět?Samozřejmě toto a ještě více záleží na individuálních jedincích a na charakteru jakým bude byt pojat. Trochu jinak bude vypadat byt samotného muže a trochu jinak samostatné ženy. Jsou zde i další věci jestli budou ..

Gabionové zdi

personRedakceremove_red_eye43bookmarkZahradní stavby a doplňky

Zkuste při stavbě opěrné či jiné zdi na své chalupě či chatě zvolit zajímavé technické a velice účelné i estetické řešení. Zkuste si postavit gabionovou zeď. Vypadá naprosto skvěle. Gabiony jsou drátokamenné, příp. drátoštěrkové prvky, které se používají k přenosu ..

Rekonstruujeme střechu

personRedakceremove_red_eye47bookmarkExteriér

Je řada chalupářů, kteří se chystají na rekonstrukci nebo velkou opravu střechy svého objektu. Je několik častých důvodů, které vedou k úvaze o rekonstrukci, či zásadní opravě střechy. Mezi tyto důvody patří fakt, že střecha již neplní svou funkci, vznikla potřeba bydlet ..

Tapety

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagereceptarprimanapadu.cz

Svět je kulatý a není to vidět jen na glóbusu. Komu je už dávno víc než dvacet, může si dovolit tvrdit vždy, kdykoliv se podívá na módu, stravování, výchovu dětí nebo péči o novorozeňata a další lidské činnosti, že „to už tady jednou bylo „. Stejně tak to platí o ..

Jak vybrat správnou digestoř?

personSimona Chvátilováremove_red_eye34languagereceptarprimanapadu.cz

Odsavač par (digestoř) má v dnešní kuchyni nezastupitelné místo. Jeho hlavní funkcí je odvod páry a pachů při vaření, ale také odvod kysličníku uhličitého, jenž vzniká při vaření na plynovém sporáku. Dnešní odsavače jsou velmi výkonné a navíc se mohou stát moderním ..

Recyklace zahradou

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagejaktoudelam.cz

Člověk by nevěřil, co všechno se dá na zahradě zužitkovat. Pomoci koloběhu přírody a vrátit materiály tam, odkud přišly. Nejsem extrémista, jako jeden náš známý. Když se ho zeptáte, kde je toaleta, vytáhne na vás rýček a máchne rukou do polí za domem. Osobně si ..

Přestavba starší vilky

personSimona Chvátilováremove_red_eye41languagereceptarprimanapadu.cz

Původní řadovou vilku v části rodinných domů se zahrádkami v Pardubicích si noví majitelé přebudovali dle svého návrhu. Narostla do výšky, vzezření se především změnilo zvenčí. Vnitřní kompozice prostoru byla více zanechána a ctily se zde zajímavé prvky, ..

Piju vodu z kohoutku

personRadka Eliáškováremove_red_eye49languagejaktoudelam.cz

Jeden vzdálený příbuzný se strašně divil, když viděl, co piju. Dokonce čichal ke sklence, aby zjistil, že fakt piju obyčejnou vodu. Kdyby tam našel vodku, považoval by mě ještě za normální. Mí rodiče si na návštěvy vozí speciální pečivo a balík minerálek. Ví, že ..