Domov a bydlení keyboard_arrow_right Exteriér keyboard_arrow_rightAsfaltové (bitumenové) pásy na střechu

Obrázek příspěvku: Asfaltové (bitumenové) pásy na střechu

Asfaltové (bitumenové) pásy na střechu

personaccess_time17.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye47 shlédnutí

Také již máte na střeše své chaty nebo chalupy, kůlny nebo přístřešku dosluhující starou krytinu nebo lepenku a přemýšlíte o nápravě. Když se rozhodnete pro cenově dostupné a inovované nebo zcela nově vyvinuté asfaltové/bitumenové pásy/ jistě neprohloupíte. Jednak Vás přesvědčí cena a jednak snadný a rychlý způsob pokládky. Asfaltové izolační pásy lze použít na izolace: střech, teras, balkónů, parkovišť, zahrad a dalších typů, základů a podzemních staveb proti zemní vlhkosti, mokrých provozů (podlah a stěn) proti vodě volně stékající, provozních střech a střech o opačném pořadí vrstev, nádrží na vodu, bazénů a pod. Upozornění: Izolační materiály na bázi asfaltu odolávají agresivním vodám, kyselým dešťům apod., nelze je však používat jako izolace proti ropným produktům.

Rozdělení pásů podle nosných vložek:
- pásy s nosnou vložkou ze sklorohože
- pásy s nosnou vložkou ze sklotkaniny
- pásy s nosnou vložkou z kovové fólie
- pásy s nosnou vložkou ze syntetických vláken
- pásy se spřaženou nosnou vložkou
- pásy s nosnou vložkou ze strojní hadrové lepenky

Rozdělení pásů podle asfaltové hmoty
: - pásy s povlakovou hmotou z oxidovaného asfaltu
- pásy s povlakovou hmotou z asfaltu modifikovaného elastomery (SBS)
- pásy s povlakovou hmotou z asfaltu modifikovaného plastomery (resp. směsnými polymery)

Horní povrch pásů může být opatřen dekorativním břidličným posypem
– varianta DESIGN (v přírodním nebo barevném provedení
– červená a zelená nebo podle požadavku zákazníka) nebo jemným minerálním posypem
– bez tohoto označení.

Prvním reprezentantem řady modifikovaných asfaltových pásů je SKLOELAST. Jedná se o pás z asfaltu modifikovaného SBS kaučuky, naneseného oboustranně na vysoce kvalitní nosné vložce ze skelné tkaniny. Spodní povrch je opatřen PE fólií. Ve variantě SKLOELAST EXTRA dosahuje ohebnost na trnu o průměru 30 mm bez trhlin při teplotě -25 °C. Dalším modifi kovaným výrobkem je pás POLYELAST. Jeho výztuž tvoří nosná vložka z netkaného polyesterového rouna. V tomto pásu se spojují výborné mechanické vlastnosti polyesterového rouna a asfaltové modifikované hmoty. Ve variantě POLYELAST EXTRA dosahuje tažnosti min. 40% a ohebností na trnu vyhoví minimálně do -25 °C. Vysoká průtažnost a odolnost vůči nízkým teplotám umožňuje použít tento pás (pokud je bodově fixován k podkladu, nebo je-li pod něj vložen pás PER V13) i na dilatující podkladní vrstvy. Výrobní sortiment byl dále doplněn i o cenově velmi výhodný pás BITUELAST na nosné vložce ze skelné rohože, který je zvláště vhodný pro izolace proti zemní vlhkosti realizované při nízkých teplotách a jako spodní vrstva, popř. mezivrstva střešních povlakových krytin. V úpravě DESIGN pak jako finální vrstva krytiny.
Speciálním výrobkem pro stejné využití jako BITALBIT S je RADONELAST. Horní povrch tohoto pásu je opatřen minerálním posypem, dolní pak lehce tavitelnou PE fólií. Dalšími výrobky společnosti Dehtochema Bitumat je nová řada vysoce modifikovaných izolačních pásů ELASTOLEP EXTRA s adhezními přísadami, zajišťujícími samolepící efekt. Řada těchto výrobků tak navazuje na pás se zvýšenou lepivostí izolační hmoty ELASTOLEP PR3, který je součástí střešní technologie ELASTOLEP a používá se výhradně na povrch tepelně izolačních dílců z pěnového polystyrenu, s následným celoplošným natavením finální vrstvy krytiny. Samolepící pásy ELASTOLEP EXTRA jsou na horním líci opatřeny jemnozrnným posypem, doporučovaným pro jednovrstvé izolační systémy nebo polyetylenovou fólií (PE) určenou pro podkladní pásy u dvouvrstvých povlakových krytin. Pás typu DESIGN je na horním povrchu opatřen břidlicovými šupinami a je určen pro vytváření dvouvrstvých krytin na podkladní pás s polyetylenovou fólií na jeho horním líci. Nosnou vložku samolepících pásů ELASTOLEP EXTRA tvoří polyesterové rouno (PR) nebo spřažená hliníková fólie (AL) se skelnou rohoží, která zajišťuje vysoký difúzní odpor izolace vůči plynům (protiradonová izolace) a vodní páře (parotěsná vrstva). Novinkou společnosti Dehtochema Bitumat jsou pásy s úpravou proti prorůstání kořínků, které jsou vhodné k hydroizolacivegetačních střech (řada pásů POLYELAST GARDEN).

Jak vidíte sami těchto výrobků existuje celá řada a mají vynikající izolační vlastnosti. Jejich pokládka a manipulace s nimi je velice snadná. Dodávají se v rolích. Je snadné je přiříznout , naměřit a aplikovat na pevný podklad. Při nákupu u dodavatele Vám přesně poradí jak nejlépe je aplikovat na střechu či tam kam potřebujete

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Vybíráme střešní krytinu

personRedakceremove_red_eye17bookmarkExteriér

Pořízení šikmé střechy bývá sice finančně náročnější, ale věřte, že se vám tato investice vrátí minimálně v podobě delší životnosti. Zároveň se vyhnete problémům, které tíží převážně střechy rovné, jež jsou více vystavené působení slunečního záření, ..

Požadavky na konstrukce pro zateplování budov

personRedakceremove_red_eye29bookmarkStavba

Tepelně technické požadavky Ve vnitřních místnostech budov musí být zajištěny podmínky tepelné pohody, které určují nejen kvalitu bydlení, ale také pohodu k činnostem provázející náš život. Tepelný odpor a součinitel prostupu tepla Celkový tepelný odpor konstrukce je ..

Rekonstruujeme střechu

personRedakceremove_red_eye47bookmarkExteriér

Je řada chalupářů, kteří se chystají na rekonstrukci nebo velkou opravu střechy svého objektu. Je několik častých důvodů, které vedou k úvaze o rekonstrukci, či zásadní opravě střechy. Mezi tyto důvody patří fakt, že střecha již neplní svou funkci, vznikla potřeba bydlet ..

SolarVenti - Příjemný pocit čerstvého vzduchu ve Vaší chatě – v teple a v suchu.

personRedakceremove_red_eye29bookmarkEnergie

Přísun čerstvého vzduchu Vám v dostatečné míře zajistí teplovzdušné solární panely. Právě větrání a odvlhčování jsou jejich hlavní funkce. A navíc, vháněný vzduch je temperovaný, takže vzduch se neochlazuje stejně, jako když otevřete okno a vytvoříte průvan. Velkou ..

Větrání střech

personRedakceremove_red_eye22bookmarkStavba

Účelem větrání v systému střešního pláště je výměna vzduchu v prostoru pod střešní krytinou – mezi krytinou a stropní konstrukcí (např. zavěšený podhled), – mezi střešní krytinou a pojistnou hydroizolací, – mezi krytinou a tepelnou izolací, přičemž výměna ..

Jak opravit střechu domu?

personSimona Chvátilováremove_red_eye56languagereceptarprimanapadu.cz

Pokud stavíme nový dům, není stavba střechy pro nás zas tak velký problém, protože máme projekt, který většinou zpracovává i střechu, a to nejen materiálově, ale i finančně.Výměna střechyProblém většinou nastává při výměně střechy. Tehdy se můžeme dostat do ..

Odstraňování mechů z plechových střech

personSimona Chvátilováremove_red_eye52languagereceptarprimanapadu.cz

Zajímá vás jestli existuje nějaká chemie, která by odstranila současně s mechem i starou barvu na střeše? Máte novou plechovou střechu a nechcete, aby na ní rostl mech? Nejprve se musí odstranit staré ošklivé mechy. Odstraňování se provádí buď mechanicky - vylezete si na ..

Ohebný přírodní pískovec

personSimona Chvátilováremove_red_eye41languagereceptarprimanapadu.cz

Jedná se vlastně o tenký pruh přírodního pískovce o síle 1-4 mm, který je na speciální nosné tkanině. Tím je zaručena ohebnost a takto vytvořené pásy se mohou dokonale přizpůsobit jakémukoli tvaru – obloukům, prohlubeninám či rohům. Ohebný pískovec se dá použít jak v ..

Travní koberce, nebo přirozený výsev trávníku?

personSimona Chvátilováremove_red_eye41languagereceptarprimanapadu.cz

Kdo je majitelem zahrady s trávníkem, ten dobře ví, kolik práce je zapotřebí, aby tráva rostla tam, kde má, a byla hustá a svěží. Co tedy zvolit? Pokládku travního koberce, nebo založení trávníku výsevem?Příprava půdyDobře připravená půda před založením trávníku je ..

Pokládka plechové střechy

personSimona Chvátilováremove_red_eye53languagereceptarprimanapadu.cz

Jak se pokládá střešní krytina z plechu, pozinkované oceli. Tato krytina je lehká a nezatěžuje tedy krov, je hladká – nánosy sněhu v zimních obdobích plynule sjíždějí ze střechy a nezatěžují ji svou vahou, má dlouhou životnost a nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Ne ..