Zahrada keyboard_arrow_right Výživa a ochrana rostlin keyboard_arrow_rightAloe pravá (Aloe Vera)

Obrázek příspěvku: Aloe pravá (Aloe Vera)

Aloe pravá (Aloe Vera)

personaccess_time14.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye35 shlédnutí

Aloe vera je rostlinou, jejíž tisíciletá historie je tak fascinující a zajímavá jako nejpopulárnější historický román.

Její divoká krása a terapeutické vlastnosti jí přisoudily punc legendárnosti. Je skutečně jedním z nejúžasnějších léčivých darů přírody. Rostliny Aloe Vera jsou suchomilné až sukulentní tučnolisté rostliny s masitými, často na okraji různě trnitě zubatými listy. V listech některých druhů Aloe Vera jsou obsaženy sekreční buňky produkující látky s hojivými účinky. Z listů Aloe Vera perfoliata se získává mauricijské konopí. Hlavní hojivou a léčivou složkou Aloe Vera je gel a šťáva z listů. Gel nebo šťáva se používá buď sušená, konzervovaná nebo čerstvá, jež se u nás aplikuje nejčastěji. Sušená šťáva se nazývá SABUR. Oficinální je podle ČL 1997 aloe barbadoské, nazývané také někdy aloe pravé, nebo moderně - aloe vera, zahuštěná a usušená šťáva z listů (mateřská rostlina Aloe barbadensis. Účinky Aloe Vera Aloe Vera dokáže pronikat dermální vrstvou, a proto působí i zevnitř těla. Díky této vlastnosti hojí řezné rány, spáleniny, oděrky a je schopna nahrazovat i tukové buňky kostí. Aloe Vera gel působí jako přírodní čistič (obsahuje saponiny), prochází tkání díky přítomnosti ligninu. Pracuje jako anestetikum v místech, kde je aplikována. Zmírňuje bolesti ve svalech, kloubních spojeních apod. Je baktericidní, pokud je aplikována ve vysoké koncentraci po několik hodin v přímém kontaktu s bakteriemi. Dokáže likvidovat virus a je fungicidní. Je proti-svědivá, redukuje krvácení, sráží teplotu zanícených částí těla. Je protizánětlivý. Působí jako přírodní zvlhčovač, dodává vlhkost všem vrstvám kůže. Zvyšuje normální buněčné množení, čímž urychluje regenerativní fázi hojivého procesu. Roztahuje kapiláry (krevní cévy nejmenšího průměru), rozbíjí a stravuje mrtvou tkáň. Je výživný pro tělo a kůži, poskytuje širokou škálu vitamínů, minerálů, sacharidů, enzymů a aminokyselin. Je velmi efektivní i při likvidaci virulentních druhů vaginálních trichomonád. Protože Aloe obsahuje velmi cenné enzymy, aminokyseliny , minerály, vitamíny, rostlinné glykosidy a antrachinony, které pomáhají z organizmu odplavovat toxické látky, proto je nejúčinnějším přírodním detoxikačním prostředkem 3. tisíciletí.

Používá se zejména na:
• zánětlivé stavy v těle, žaludeční a dvanácterníkové vředy
• poruchy střevní činnosti, poruchy správného příjmu vitamínů a minerálů, nadýmání, zácpy a průjmy, syndrom přecitlivělého střeva, vředy tračníku,
• potravinové alergie, atopický ekzém
• jaterní problémy, cukrovku 2.typu
• poruchy látkové výměny
• snížení imunity
• virové infekce
• mykózy a záněty dásní
• kožní problémy
• při chemoterapiích a jako účinná prevence proti rakovině lymfatických uzlin, žaludku, prostaty, jater a plic, Vnější použití:
• popáleniny a řezné rány vč. odřenin
• poranění u diabetiků
• vysušená pokožka
• lupy, akné Antibakteriální účinky:
• infekce ústní dutiny
• svědění konečníku a léčba hemeroidů
• artritida a revmatický zánět kloubů vč. dny

Dnes již lze koupit celou řadu výrobků z Aloe Vera jako např. gel s vysokým obsahem až 95% AV v vnitřnímu užití, zubní pastu, koncentrát AV, různé krémy, sprej tzv."první pomoci" a podobně. Právě pro její skvělé účinky na lidský organizmus a žádné kontraindikace by dnes měl mít ve své lékárničce Aloi Vera, každý člověk.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Dřevěná koryta

personRedakceremove_red_eye70bookmarkOkrasné zahrady

Každý z nás co vlastníme nějakou nemovitost by se rád pochlubil něčím zajímavým a neobvyklým. Stále něco sháníme co by naši nemovitost nebo její bezprostřední okolí zkrášlilo. Zkuste si pořídit na svoji zahradu např. dřevěnou dřevěná koryta na květiny. Jedná se o ..

Zahradní skalky

personRedakceremove_red_eye56bookmarkOkrasné zahrady

Na zahradě je neustále co dělat. Máme plány, jak bude naše zahrádka vypadat, třeba si i víme rady, třeba ne. V této části portálu si zkusíme říci některé zásady. nejvhodnější je poloha na východní straně zahrady. Rostliny tak budou dostávat především dopolední slunce. ..

Zdivo z kamene

personRedakceremove_red_eye26bookmarkStavba

Lomový kámen Lomový kámen je svou podstatou kusové stavivo různé velikosti a tvaru. Je získáván z přírodních zdrojů – hornin, vyvřelých, metamorfovaných a sedimentárních, buď odstřelem nebo mechanickým rozpojováním na potřebnou velikost. Lomový kámen musí odolávat ..

Kácení stromů - zákonné požadavky

personRedakceremove_red_eye15bookmarkZahrada

Kácení stromu, dokonce na vlastním pozemku podléhá určitým zákonům a pravidlům. V následujícím článku jsou shrnuty některé zákonné požadavky, které nám mohou pomoci vyhnout se zbytečné pokutě.Snad každý z nás se někdy setkal s problémem, souvisejícím s nutností ..

Jak z nás nejen šmejdi tahají peníze

personRadka Eliáškováremove_red_eye41languagejaktoudelam.cz

Kamarádka si koupila kabelku. Celá rozzářená mi předváděla, jak je skvěle ušitá (vůbec tomu nerozumím a až dodnes jsem měla za to, že ona taky ne), co všechno obsahuje, co všechno neobsahuje (dětskou práci, bělidla a další fuj věci). Mluvila a mluvila a snad pod vlivem mého ..

Jak psát znaky

personRedakceremove_red_eye35languagewebzive.cz

Přehled znaků, které zde můžeme použít, už máme, teď by tochtělo ještě vědět, jak je napsat, když nemají svůj čudlík naklávesnici. Jej jich málo, bude to jednoduché.První způsob je prostý. Otevřít si ve windowsech mapuznaků, v ní nastavit svůj font (druh písma) a pak ..

Ten nejlepší telefon – Recenze SAMSUNG i8910 HD

personRedakceremove_red_eye22languagenavodynapc.cz

Konečně jsem se po půl roce čekání dočkal. Konečně držím v ruce telefon, o kterém jsem již dlouhou dobu snil. Bohužel čekání bylo dlouhé a já nakonec čekání na SAMSUNG OMNIA HD, respektive na SAMSUNG i8910 HD, jak se nyní tento krasavec jmenuje nevydržel. Před dvěma ..